Náhled souboru na síťovém disku

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zpráva
Autor
RadekD
Poradce Mintu
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhled souboru na síťovém disku

#11 Příspěvek od RadekD » 05 kvě 2019, 08:55

Pak jsem taky "klikař". Cinnamon používám od počádků Mintu - byl výchozím prostředím a Mate a spol. přišlo - pokud se nepletu - později. Nikdy jsem s C neměl výrazně větší problémy, než s ostatními. Možná to bude tím, že do něj necpu kdejakou krávovinu, která patří jiným prostředím.
Jediné co vedle něj používám, je xfce - ale v dualbootu. Je podstatně odlehčené, ale dá víc práce ho nakonfigurovat. Ovšem na starších "strojích" nedocenitelné. A že by Cinnamoon zatěžoval systém víc než Mate? Nevěřím, zkoušel jsem to na Atomu se 2GB RAM a výsledek byl prakticky shodný - nepoužitelný, narozdíl od xfce.
AS8940G, Intel i7 1.8GHz, 8GB RAM, 250 GB SSD + 620GB HDD, NVidia 240, LM18 Cinnamon
Acer Swift 1, Pentium N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64GB SSD, Intel graphic, LM19 Cinnamon

Ventero1
Vezír Mintu

#12 Příspěvek od Ventero1 » 05 kvě 2019, 12:40

A že by Cinnamoon zatěžoval systém víc než Mate? Nevěřím, zkoušel jsem to na Atomu se 2GB RAM a výsledek byl prakticky shodný - nepoužitelný, narozdíl od xfce.
To je argumentace jak stehno ...
Zkus to na nejakem adekvatnim strednim PC a zjistis uz podle monitoru vykonu, ze uz v idle je tam viditelny rozdil. Ale i "opticky" to jde poznat, ze Cinn oproti Mate je takovy vlacnejsi. A Mate je rozhodne odladenejsi - ma mene potizi.

Ale tak nakonec je tech prostredi vic, aby si kazdy mohl vybrat ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

redhawk
Guru Mintu

#13 Příspěvek od redhawk » 05 kvě 2019, 13:25

Ventero1 píše:
05 kvě 2019, 12:40
A že by Cinnamoon zatěžoval systém víc než Mate? Nevěřím, zkoušel jsem to na Atomu se 2GB RAM a výsledek byl prakticky shodný - nepoužitelný, narozdíl od xfce.
To je argumentace jak stehno ...
Zkus to na nejakem adekvatnim strednim PC a zjistis uz podle monitoru vykonu, ze uz v idle je tam viditelny rozdil. Ale i "opticky" to jde poznat, ze Cinn oproti Mate je takovy vlacnejsi. A Mate je rozhodne odladenejsi - ma mene potizi.

Ale tak nakonec je tech prostredi vic, aby si kazdy mohl vybrat ...
No od kedy mate pouziva gtk 3 tak je uz tiez zrut prostriedkov, ale cca o 20% mensi ako cinnamon (pri 8GB ram)
Pravděpodobně kecám.
Hlúposť užívateľa je úmerná jeho právam.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

RadekD
Poradce Mintu
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od RadekD » 07 kvě 2019, 15:18

"Zkus to na nejakem adekvatnim strednim PC"
Myslím, že i7 + 8GB RAM + 256 GB SSD je dostatečně "adekvátní", ten Atom jsem uvedl jen jako příklad....

Ale tato diskuze nemá cenu. Vycházím z vlastních zkušeností a ne ze zahraničních fór.
AS8940G, Intel i7 1.8GHz, 8GB RAM, 250 GB SSD + 620GB HDD, NVidia 240, LM18 Cinnamon
Acer Swift 1, Pentium N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64GB SSD, Intel graphic, LM19 Cinnamon

Ventero1
Vezír Mintu

#15 Příspěvek od Ventero1 » 07 kvě 2019, 15:46

Myslim, ze i7 s 8GB rozhodne neni adekvatni PC - to je uz velmi vykonny stroj, kde uz ty rozdily zase tolik nepocitis - nicmene zmerit nejspise stale pujdou. A jen tak mimochodem - urcite ani ja ani Redhawk nevychazime ze zahranicnich for, ale z vlastnich zkusenosti a mereni prave na adekvatnich PC stredniho vykonu. Uvest extremy jako Atom a i7 coby priklady je demagogie. Ale na tom Swiftu uz by jsi to mel okem jasne pozorovat. Respektujeme, ze se Cin mirne lisi a muze se vic libit, ale prakticky v praxi je to tak, jak piseme a z toho vychazi nase doporuceni pro urcite pripady. A ano - dale ta diskuze nema smysl.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

pavel56jh
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od pavel56jh » 03 črc 2019, 15:35

RadekD píše:
26 bře 2019, 07:24
Pokud používáš Nemo, tak je to Nastavení>Předvolby správce souborů>Náhled
Díky, díky to je ono, stačilo umět číst a dobře se dívat :D tyto prázdniny jsou předposlední, příští podzim začínám trénovat můj nahnilej mozek. Vše už funguje jak má(=jsem si představoval), akorát videa *.TS to nezobrazuje a pořád označuje jako textové soubory, šlo mi ale hlavně o fotky, protože vše tahám ze sítě a náhledy vééélmi zjednoduší a urychlí práci. Cine neopustím, nepociťuji žádné problémy jak výkonové, tak funkční, to bych se mohl po soubojích od počátků lixx vrátit k widloidnímu systému :D :D
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

Odpovědět