Havárie Cinnamonu při používání prohlížeče Chrome [vyřešeno] Vyřešeno

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zpráva
Autor
admin

Re: Havárie Cinnamonu

#11 Příspěvek od admin »

Je celkem jedno, která předchozí aktualizace to začala dělat, faktem zůstává, že se to stalo po aktualizaci daného programu, nikoliv pracovního prostředí. A s padáním Google aplikací má juhele2014 pravdu, zrovna tak, jako se stále větším šmírováním uživatelů... Silně se začíná přibližovat jinému softwarovému molochu.

Neoka
Příspěvky: 46
Registrován: 04 dub 2014, 21:20

Re: Havárie Cinnamonu

#12 Příspěvek od Neoka »

satapouch píše:Je celkem jedno, která předchozí aktualizace to začala dělat, faktem zůstává, že se to stalo po aktualizaci daného programu, nikoliv pracovního prostředí....
To ale prostě není pravda, nezlob se, ale trochu mě překvapuje jak se snažíš mít za každou cenu pravdu, tak se to nestalo, a ty nepochybně nemáš dost informací, aby jsi to mohl tvrdit s takovou jistotou. Dá se někde v logu systému najít kdy se co v systému instalovalo? Fakt je pouze to, že v tu chvíli jsem to zjistil na Youtube, kam příliš často nechodím.
Snažil jsem se najit jestli někdo popsal podobný bug, ale zřejmě na to moje angličtina nestačí.
Ad Google a šmírování souhlas, i kyž ono to má samozřejmě má své logický důvod, ale tak všichni to víme a je zde tedy jednoduchá možnost volby- nepoužívat pokud nechci být šmírován.
LM 19.1 Cinnamon na HP EliteBook 820

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Havárie Cinnamonu

#13 Příspěvek od juhele2014 »

Nedá se napsat - tak máme hotovo, LM17 je dokonalý soft, který nemá žádné mouchy ... Tak to bohužel není. Jak ve widlích, tak v linuxu jde systém "spolehlivě" vyřadit. Domnívám se, že chrome si nárokuje zkrátka příliš mnoho paměti, programátoři bugy příliš neodladí a systém na "vhodném" hardware zkolabuje. To se povede téměř každému uživateli, když ví, jak na to ... Stačí spustit Firefox s padesáti záložkama, a když ještě mint "dejchá", tak ho přidusit chromem taky s padesáti puštěnýma záložkama. Jak to vypadá, je vidět zde http://oi61.tinypic.com/2cniflx.jpg . Paradoxem je, že objem nasosaných dat je 99.9Mb, a mint zatuhnul, ani myš se nehla. Samozřejmě - tohle je ukázková situace, takto se běžný a rozumný uživatel nechová. Chyba v chrome je nepříjemná, ale většině uživatelů to nepadá, to by se na forech řešilo. Pokud bys trval na tomto prohlížeči (a tomto notebuku), jako první bych rozšířil pamět na maximum, jestli to zabere. Jinak řešení je víc - jiný software, jiný hardware, jiné méně náročné distro ...

admin

Re: Havárie Cinnamonu

#14 Příspěvek od admin »

Nesnažím se mít za každou cenu pravdu, to se pleteš, jen mě poněkud čílí Tvůj jednostranný pohled na věc; za celý problém může Mint.. Pravda je taková, jak výše popisuje kolega juhele2014. Ano, nikdo a nic není dokonalý, ani Mint, ba ani Chrome a ani Tvůj notebook.... :)

Neoka
Příspěvky: 46
Registrován: 04 dub 2014, 21:20

Re: Havárie Cinnamonu

#15 Příspěvek od Neoka »

lombardo1981 píše:Problém, ktorý opisuješ býva spojený s GPU akceleráciou. ......
Děkuji ti mnohokrát, problém opravdu byl spojen s HW akcelerací, spíše s její absencí. Nenapadlo by mě, že problémem může být defaultně zapnutá možnost HW akcelerace, zvláště když se nastavení v chrome://settings/ jmenuje "V případě dostupnosti použít HW akceleraci". Pěkná ptákovinka.
Co mi ale fakt přijde divné, že se ten Cinnamon nedokázal restartovat a úplně zablokoval systém. Možná by stálo za to někam ohlásit jako bug, možná by to vývojářům mohlo pomoci vylepšit Cinnamon, já netuším jak a kam. Děkuji všem kdo se snažili, vyřešeno.
LM 19.1 Cinnamon na HP EliteBook 820

prenoska
Příspěvky: 6
Registrován: 16 lis 2014, 20:01

Re: Havárie Cinnamonu

#16 Příspěvek od prenoska »

oživím toto téma, instaloval jsem cinnamon na svůj počítač a chrome běží v pořádku a tu samou verzi jsem instaloval bráchovi a tomu při užití chrome zatuhne cinnamon, tak nevím co s tím, má starší počítač než já, tak si říkám jestli nedochází např. k přetížení procesoru (má tam 64bit dvoujádro), budu vděčný za radu, jestli třeba nepoužít jiné grafické prostředí nebo 32 bitovou verzi mintu nebo nějaký jiný fígl, díky za odpověď

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Havárie Cinnamonu

#17 Příspěvek od menom »

.

Z toho problemoveho pc sem kopirovat vypis z terminalu po zadani prikazu:

Kód: Vybrat vše

inxi -F
Potom urcite dostanes rady ...

.
.

Uživatelský avatar
skrob
Příspěvky: 1329
Registrován: 18 bře 2015, 15:34

Re: Havárie Cinnamonu

#18 Příspěvek od skrob »

Četl jsem to zatím povrchně, ale o Chromu se tam dost mluví, nevím teď přesně, který je to bod.
https://sites.google.com/site/easylinux ... amon-first
Dell 7490 Intel®Core™ i7 - 8650u @ 8M Cache - up to 4,20 Ghz - 4x1,90 GHz - Intel UHD Graphics 620 - ram 16Gb DDR4 2400 Mhz
SSD NVME Intel 256 Gb
Linux Mint 20.3 Una 64 bit - Cinnamon 5.07 - core Linux 5.4.0-91 generic x86_64

Zamčeno