Havárie Cinnamonu při používání prohlížeče Chrome [vyřešeno] Vyřešeno

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zpráva
Autor
Neoka
Příspěvky: 46
Registrován: 04 dub 2014, 21:20

Havárie Cinnamonu při používání prohlížeče Chrome [vyřešeno]

#1 Příspěvek od Neoka »

Kolegové mám zvláštní problém. Havaruje mi Cinnamon při používání prohlížeče Chrome, děje se to pravidelně při otevření stránek Googlu jako YouTube či Play (pravidelně a vždy) dělá to i otevření "Nastavení" Chromu, ale už mi to shodila i jiná stránka (spíš vyjímečně). Cinnamon sice nabidne restart, ale opět havaruje i v případě, že je prohlížeč již uzavřený.
Můj aktuální systém :
jádro 3.17.3
cinnamon 2.4.

děje se to již víc než měsíc, několik aktualizací jádra zpět, i na starém cinnamonu. Mozilla ani Chromium to nedělají.
Děkuji za nápady co s tím.
LM 19.1 Cinnamon na HP EliteBook 820

admin

Re: Havárie Cinnamonu

#2 Příspěvek od admin »

Vypadá to na chybu samotného Chrome, máš jeho poslední stable verzi? O tomto problému jsem už někde četl (bohužel si nevybavuji kde) a měla by to snad vyřešit příští aktualizace. Jinak včera vyšla aktualizace Cinnamonu 2.4.4, máš jí nainstalovanou?

Neoka
Příspěvky: 46
Registrován: 04 dub 2014, 21:20

Re: Havárie Cinnamonu

#3 Příspěvek od Neoka »

Díky, CInnamon mám 2.4.1, další verzi mi zatím systém nenabízí (mám povolené Romeo). Vyčkám
LM 19.1 Cinnamon na HP EliteBook 820

Neoka
Příspěvky: 46
Registrován: 04 dub 2014, 21:20

Re: Havárie Cinnamonu

#4 Příspěvek od Neoka »

tak bohužel, dnes upgarde na LM 17.1, tedy Cinnamon 2.4.5, jádro 3.17.4 , vše proběhlo hladce, bohužel havárie Cinnamonu pokračují. Chrome Verze 39.0.2171.71. Jen řečnická otázka. jak to může být problém Chromu, když havaruje Cinnamon a dokonce se ani není schopen restartovat? Kurňa co s tím?
LM 19.1 Cinnamon na HP EliteBook 820

admin

Re: Havárie Cinnamonu

#5 Příspěvek od admin »

Já měl na mysli aktualizaci Chrome.....

Neoka
Příspěvky: 46
Registrován: 04 dub 2014, 21:20

Re: Havárie Cinnamonu

#6 Příspěvek od Neoka »

Uvedená verze Chromu je poslední...
LM 19.1 Cinnamon na HP EliteBook 820

admin

Re: Havárie Cinnamonu

#7 Příspěvek od admin »

No právě... a ta předchozí to nedělala že? Tak kde je asi chyba.....

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Havárie Cinnamonu

#8 Příspěvek od juhele2014 »

Prohlížeč chrome verze 39.0.2171.71 jsem nainstaloval, abych se podíval, jestli to nějak blbne s mojím notasem. Kupodivu ne, ale všiml jsem si pár věcí - jakmile se prohlížeč spustí, okamžitě se spojuje s domovskou firmou, je vidět, že pár kb odchází. Otázkou je, jestli to je žádoucí. Nic po něm nechci, a už bonzuje. Ve widlích je pěkná utilita smartsnif, kde je přehledně vidět, kam se který soft připojuje, a vidíte i obsah paketů. Některé prohlížeče, např. nový Maxthon, ten se připojuje někam do Číny, jestli si to dobře pamatuju. Dost se mě líbil Comodo Dragon, (verze 22,nebo 25?), ten byl naprosto vklidu, neodeslal ani bajt, dokavad se mu "neřeklo". Zpět k chromu - příčinu padání bych viděl v náročnosti LM 17 na "železo" a s tím související vysoké nároky na RAM. Samotný chrom si ubere při spuštění cca 250Mb paměti, jak jsem koukal do specifikace tvého notasu http://www8.hp.com/h20195/v2/GetDocumen ... =c04142122 , hned nazačátku je o pamětových modulech krátké info. Předpokládám, že máš osazeno maximum, co to jde. Ale chrom je produkt google, a jeho produkty zkrátka padají. (Mě padá brutálně google earth). Možná by měl uživatel přejít na LM17 32bit, ale to se jen dohaduju, jestli by to od pádů pomohlo.

Neoka
Příspěvky: 46
Registrován: 04 dub 2014, 21:20

Re: Havárie Cinnamonu

#9 Příspěvek od Neoka »

satapouch píše:No právě... a ta předchozí to nedělala že? Tak kde je asi chyba.....
Není to tak, ta předchozí to právě začala dělat, aktualizaci Chrome jsem provedl později právě proto že to, že jsem zjistil že mi to spadlo. Poprvé mi to spadlo 10.11.2014, vím to přesně protože to souvisí s konkrétním mailem a odkazem v něm. Pokud jsem hledal, tak 10.11.2014 byla stable verze Chrome 38.0.2125.111
juhele2014 píše:Prohlížeč chrome verze 39.0.2171.71 ....
Moc ti nerozumím co píšeš, ale ve stroji mám jen 2GB paměti, tedy ne max, a hlavně ten noťas je 32bitový, takže " uživatel má samozřejmě LM17 32bit" . Nevím jak jsi přišel na to že Google aplikace zkrátka padají, osobně se mi to za 4 roky co je používám nestalo.

Novinka, dnes jsem zjistil, že Cinnamon padá i při použití Chromia v.39.0.2171.65.
Ještě jedno doplnění, ta havárie úpně zablokuje systém, takže nelze provést restart žádným způsobem. Musím ho natvrdo vypnout, což mě příliš netěší.
LM 19.1 Cinnamon na HP EliteBook 820

admin

Re: Havárie Cinnamonu

#10 Příspěvek od admin »

Je celkem jedno, která předchozí aktualizace to začala dělat, faktem zůstává, že se to stalo po aktualizaci daného programu, nikoliv pracovního prostředí. A s padáním Google aplikací má juhele2014 pravdu, zrovna tak, jako se stále větším šmírováním uživatelů... Silně se začíná přibližovat jinému softwarovému molochu.

Zamčeno