Padání systému - Cinnamon běží v nouzovém režimu

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
sivani
Příspěvky: 8
Registrován: 24 črc 2015, 10:30

Padání systému - Cinnamon běží v nouzovém režimu

#1 Příspěvek od sivani »

Dobrý den, nainstaloval jsem Linux Cinnamon Rosa a mám neustále jeden problém. Pořád mi padá systém, objevuje se hláška:
Cinnamon běží v nouzovém režimu. Chcete ho restartovat?
Někdy je nutné použít tvrdý restart, protože celý systém nereaguje. Podobné je to s Firefoxem. Když jej zapnu, zhavaruje objeví se hláška, zda chci odeslat zprávu či restartovat Firefox. Zkoušel jsem to i s Operou a je to stejné. Protože jsem úplný laik, chtěl bych se zeptat, jestli má někdo podobný problém a čím to může být způsobeno. Nevím si s tím rady a docela je to nepříjemný problém. Děkuji za případnou zprávu.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Padání systému

#2 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: V terminálu zadej inxi -F , zmačkni Code a dej to mezi závorky. Aby bylo jasný, co máš za stroj. Vypadá to na slabou grafiku, nebo málo RAM.

sivani
Příspěvky: 8
Registrován: 24 črc 2015, 10:30

Re: Padání systému

#3 Příspěvek od sivani »

Když jsem měl nainstalovanou Petru, tak se tyto problémy neobjevovaly. V poslední době je to každou chvíli. Samozřejmě, že mám slabší stroj, ale proč to nedělalo i dříve a třeba i u Windows?
Jinak moc nerozumím odpovědi "zmačkni Code", tím je myšleno Enter? Jak jsem psal, jsem úplný laik a terminál jsem nikdy nepoužíval.

sivani
Příspěvky: 8
Registrován: 24 črc 2015, 10:30

Re: Padání systému

#4 Příspěvek od sivani »

Kód: Vybrat vše

System:    Host: Doma Kernel: 3.16.0-38-generic i686 (32 bit)
           Desktop: Cinnamon 2.8.6  Distro: Linux Mint 17.3 Rosa
Machine:   Mobo: ASUSTeK model: M4A785TD-V EVO v: Rev X.0x
           Bios: American Megatrends v: 0501 date: 10/14/2009
CPU:       Quad core AMD Athlon II X4 620 (-MCP-) cache: 2048 KB 
           clock speeds: max: 2600 MHz 1: 800 MHz 2: 800 MHz 3: 2600 MHz
           4: 800 MHz
Graphics:  Card: Advanced Micro Devices [AMD/ATI] RS880 [Radeon HD 4200]
           Display Server: X.Org 1.15.1 drivers: ati,radeon (unloaded: fbdev,vesa)
Tady je část výpisu stroje. Ani to nemůžu odeslat, protože systém asi 6x spadl.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Padání systému

#5 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Koukám na parametry toho stroje a napadlo mě, jestli se větrák na CPU moc netočí, určitě to bude už dost dlouho v provozu, když to padá, jestli není vyschlá pasta (TDP je 95 Watt). Totéž grafika. Ale čtyřjádro bych za slabej PC nepovažoval, na to jsou jiný adepti. Možná by stálo za úvahu zkusit "odlehčené" distro, např. LM 17.3 xfce, klidně z flešky, jak se to bude chovat. Zmačkni Code je myšleno čitelné formátování výpisu, který zkopíruješ z terminálu. Nad příspěvkem, který nyní píšu je řada přepínačů, a je tam i Code. Než odešleš příspěvek, tak dole je pro změnu tl. Náhled. Obrázek

sivani
Příspěvky: 8
Registrován: 24 črc 2015, 10:30

Re: Padání systému

#6 Příspěvek od sivani »

Děkuji za odpověď, vyzkouším to. Nevím, jestli to souvisí třeba s tím, že občas se stane, že systém nereaguje při psaní na klávesnici, jakoby se zasekne, a potom napíše např. přes celý řádek jedno písmeno. Taky je zajímavé, že systém padá nejvíc asi 5 hodin po spuštění tzn., ráno zapnu, dopoledne mám problémy a odpoledne už jde normálně. Nevím, ale takhle to mám odpozorováno. Ale jinak ještě jednou díky za odpověď.

Zamčeno