Nelze vysypat koš [vyřešeno] Vyřešeno

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
krab
Příspěvky: 94
Registrován: 09 úno 2014, 14:17

Nelze vysypat koš [vyřešeno]

#1 Příspěvek od krab »

Zdravím vás,

prosím o pomoc s vysypáním koše. Vždy tam zůstane složka, kterou jsem chtěl vymazat....stále ta stejná. Při jejím odstranění se objeví chybová hláška:
Při odstraňování souboru došlo k chybě.
Jak to smazat, prosím?

Děkuji za radu!
Lenovo T520
Linux Mint 18 "Sarah" Cinnamon 64-bit
Intel Core i5-2540M CPU 2.6 GHz x 2
Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)

7.7GB RAM

krab
Příspěvky: 94
Registrován: 09 úno 2014, 14:17

Re: Nelze vysypat koš

#2 Příspěvek od krab »

Tak se něco stalo. Ještě než jsi napsal, prostudoval jsem odkaz http://forums.linuxmint.com/viewtopic.p ... 86&start=0 a vložil kód:

Kód: Vybrat vše

sudo rm -r /home/userID/.local/share/Trash/
Napsalo mi to ale hlášku, že složka neexistuje. Potom jsem odešel, počítač se uspal a teď když jsem ho probudil, koš je prázdný. Jsem z toho trošku jelen. Ale každopádně děkuji za radu. Když se to příště stane, budu vědět :-).
Lenovo T520
Linux Mint 18 "Sarah" Cinnamon 64-bit
Intel Core i5-2540M CPU 2.6 GHz x 2
Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)

7.7GB RAM

krab
Příspěvky: 94
Registrován: 09 úno 2014, 14:17

Re: Nelze vysypat koš

#3 Příspěvek od krab »

No, tak koš je vymazán, ale složka zůstala na externím disku a nejde vymazat. Nerozumím tomu. Nelze ani přesunout do koše. A výše zmíněný příkaz se mi nedaří aplikovat. Bojím se, abych nepřišel o všechny data.
Lenovo T520
Linux Mint 18 "Sarah" Cinnamon 64-bit
Intel Core i5-2540M CPU 2.6 GHz x 2
Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)

7.7GB RAM

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Nelze vysypat koš

#4 Příspěvek od menom »

.

Ani ked das pravym tlacitkom klik a Odstranit ?

Niektore zlozky co su oznacene takym krizikom x sa podari odstranit len povodnemu majitelovi.


.
.

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: Nelze vysypat koš

#5 Příspěvek od milhouse »

Kdyby jsi sem tu chybu napsal, bude jasné, kde je problém. Bude to nejspíš v právech, tedy rada od lombardo1981 pomůže.

rm -r /home/userID/.local/share/Trash/
userID - mělo být nahrazeno tvým uživatelským jménem. Je to ale v podstatě stejný příkaz, jako od Lombarda.
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Zamčeno