Spořič obrazovky se slideshow a listováním šipkami [vyřeš.] Vyřešeno

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
mujfake
Příspěvky: 4
Registrován: 05 úno 2016, 08:56

Spořič obrazovky se slideshow a listováním šipkami [vyřeš.]

#1 Příspěvek od mujfake »

Ahoj,
mám prosbu existuje spořič obrazovky, který bude promítat fotografie a v tech se bude moci listovat pomoci sipek a nebude reagovat na mys? Ve win mi takhla fungoval gPhotoShow. Zkousel jsem xSreensaver, ale nenasel jsem v nem moznost listovani a reaguje na mys. Diky

mujfake
Příspěvky: 4
Registrován: 05 úno 2016, 08:56

Re: Spořič obrazovky

#2 Příspěvek od mujfake »

Tak, se mi podařilo objevit skript, který funguje přesně podle mých představ. Akorát ho umím spustit jenom ručně v terminálu příkazem (bash cesta_se_skriptem cas_prodlevy). Poradil by někdo jak spouštět skript automaticky po startu nejlépe někde v pozadí. Zkoušel jsem přikaz zadat přes Aplikace spouštěné při startu mě se ale takto nespustí. Diky za radu

mujfake
Příspěvky: 4
Registrován: 05 úno 2016, 08:56

Re: Spořič obrazovky

#3 Příspěvek od mujfake »

diky moc, za rady uz mi to jde podle mych predstav.

mujfake
Příspěvky: 4
Registrován: 05 úno 2016, 08:56

Re: Spořič obrazovky

#4 Příspěvek od mujfake »

Postupoval jsem podle toho tretiho navodu, protoze mi pripadal nejjednodussi. a pri testovani jsem prisel na jednu zajimavost v ceste k souboru. mel jsem skript ulozeny i s fotkami na dalsim disku, ke ktery se pripojoval pres slozku /media/jmenodisku a zjistil jsem ze dokud se na disk sam nepodivam tak v teto slozce neni aktivni. tak jsem mu podle dalsiho navodu zadal aby se automaticky mountoval po startu a kdyz jsem k nemu pak pristupoval takto pres slozku /mnt/jmenodisku tak se mi zacal skript automaticky spoustet spravne. a funguje to i v tom automaticke spousteni aplikaci. Diky
ps. ten skript jsem nasel zde: http://jamcnaughton.com/2014/09/05/simp ... or-ubuntu/

broukal
Příspěvky: 243
Registrován: 31 črc 2014, 17:10

Re: Spořič obrazovky

#5 Příspěvek od broukal »

Este pridam klikaciu verziu pre tych co nepouzivaju terminal. ;) Ponuka - Predvolby - Aplikacie spustane pri starte. Tam je moznost pridat a vybrat si vytvotreny skript kde je umiestneny dat tomu popis oneskorenie po spusteni systemu. V pripade ze nevyhovuje oneskorenie je tam moznost upravit.
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Systém Linux Mint 19.3 Cinnamon 64-bit, jadro väčšinou najnovšie. ;-) Nižšie ako 5.4.0 nemám. :)
HP-Pro-3400-Series-MT

Zamčeno