Nekorektní zobrazení obrázku formátu *.TIFF

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zpráva
Autor
Baxoid
Příspěvky: 7
Registrován: 24 led 2016, 18:51

Nekorektní zobrazení obrázku formátu *.TIFF

#1 Příspěvek od Baxoid »

Zdravím, používám od Vánoc Mint 17.3 Cinnamon 64 bit a mám problém se zobrazením obrázku v *.tiff o velikosti 18MB. Zkoušel jsem různé prohlížeče i editory. Buď mi ihned spadli nebo mi zobrazili necelý "obrázek" a některé mi zamrzli. Myslím si že bude problém s některou aktualizací systému. Je mi divné že v žádném programu ten soubor korektně neotevřu. Na vidlích funguje bez problému a myslím že jednou jsem ho otevřel i v Mintu.
Zkusil jsem i smazání tohoto souboru a opětovné nakopírování - stále stejný výsledek.
Prosím o radu, děkuji.
Lukáš S.

Obrázek

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nekorektní zobrazení obrázku tif

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Jestli máš ATInu, bude to chtít akt. ovladače.

Baxoid
Příspěvky: 7
Registrován: 24 led 2016, 18:51

Re: Nekorektní zobrazení obrázku tif

#3 Příspěvek od Baxoid »

Ne, mám intel i5-4460 s integrovanou grafikou.
Ve správci ovladačů nemám žádné nabídky - píše to: Nejsou používány žádné nesvobodné ovladače
Lukáš

Uživatelský avatar
milhouse
Příspěvky: 272
Registrován: 03 úno 2015, 09:52

Re: Nekorektní zobrazení obrázku tif

#4 Příspěvek od milhouse »

V první řadě ukaž, jak to má správně vypadat. Řekl bych, že to je jen zmenšené na šířku obrazovky. Zvětšení nepomůže?
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

kamowski

Re: Nekorektní zobrazení obrázku tif

#5 Příspěvek od kamowski »

a skúšal si to v Evince? (predinštalovaný Prehliadač dokumentov)
ten natívne podporuje tiff
a možno by si sem mohol vložiť aj ten tvoj subor.tiff (ak nedovolí pridať tiff, urob z toho zip)
- - -
edit:
teraz pozerám ten tvoj obrázok, v tom stĺpci vľavo má ten súbor koncovku .tif
kto vie, čo to má byť v skutočnosti?

Baxoid
Příspěvky: 7
Registrován: 24 led 2016, 18:51

Re: Nekorektní zobrazení obrázku tif

#6 Příspěvek od Baxoid »

Děkuji za vaši snahu mi pomoci, ale Evince jsem zkoušel už dříve a myslím že TIFF a TIF je to samé. Ve woknech nemám s otevřením problém a dříve v Mintu také ne. Zkusil jsem ale Mint v live USB klíčence a také jsem ho nerozeběhl. Tak zkusím ještě ten soubor znovu vytvořit, snad jsem někde udělal chybu v kopírování nebo vytváření toho tiffu.
A takto mi to zobrazuje po zvětšení- což je špatně, část obrazu mi tam chybí:
Obrázek

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nekorektní zobrazení obrázku tif

#7 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Předpokládám, že děláš trochu do grafiky, když pracuješ s tifem, tak by mě zajímalo, jaké soubory (raw, cr2?) do toho tifu převádíš a jaké programy používáš. Svého času ve widlích jsem ve fotošopu s tifem občas pracoval, ale taky mě to zlobilo, takže místo tifu jsem ukládal do dvg, jestli si dobře vzpomínám, a pak se fotky zobrazovaly korektně. Tif máš kvůli tisku, je to tak?

kamowski

Re: Nekorektní zobrazení obrázku tif

#8 Příspěvek od kamowski »

na tom obrázku je nejaký rodokmeň, zrejme je to široké a preto to sw exportuje ako .tiff
tipujem :)
počkáme, urobí nový obrázok

Baxoid
Příspěvky: 7
Registrován: 24 led 2016, 18:51

Re: Nekorektní zobrazení obrázku tif

#9 Příspěvek od Baxoid »

Ano, je to rodokmen, bohužel je velice široký - více jak 2000 jmen a mám problém ho vyexpedovat z toho programu. Mám tam několik možností - .jpg a .png už nelze použít a jediný .tif pouze na 80 DPI a .pdf ho rozkouskuje na A4 a to je teprve nepoužitelné.
Jinak co se týká grafiky, tak pouze úprava fotografií - ve woknech v zoneru a v Mintu darktable 2.0
Zkusím si nainstalovat ovladač na plotr a pak rodokmen převádět do .pdf
Zkusil jsem ho otevřít i v Kubuntu na jiném počítači (slabším) a úplně jsem ho odrovnal :-D

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nekorektní zobrazení obrázku tif

#10 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Hmmm, asi kvalitní oddíl, ten soft ... :) Když to nejde uložit do jpg, což je divný, ale budiž, tak při ukládání změň bitovou hloubku, viz tento článek http://www.digimanie.cz/formaty-pro-ukl ... -tiff/2023 Pro ilustraci - v LM 17.3 Mate používám program FastStone, prohlížím tím přímo Canon rawy (cr2), velikost cca 23 - 24Mb a maká to velice dobře. Pokud máš wine, vyzkoušej, tif je podporován.

Zamčeno