Java GUI problem

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
spermosh
Příspěvky: 52
Registrován: 22 úno 2013, 09:42

Java GUI problem

#1 Příspěvek od spermosh »

pred nekolika dny jsem updatoval Cinnamon na aktualni verzi (linux Mint 13) a nyni jsem objevil problem s JAVA aplikacemi, jakmile tyto aplikace vyuzivaji SWING knihovny a aplikacni okno se trochu posune od svych puvodnich souradnic (nebo treba jen maximalizuje), tak se rozhodi souradnice mysi a interakce s menu a jinymi ovladacimi prvky

na Google jsem nasel popsany stejny problem a fix prezentovany uz pred nekolik mesici, jak ho muzu dostat na svuj PC? a proc toto neni porad vyreseno pres oficialni update? popsany problem a fix: https://github.com/mate-desktop/mate-wi ... /issues/30

stejny problem se deje na dva ruznych PC, podotykam mam vsude Oracle JRE/JDK 6 i 7 - doma mam dva monitory a jinou grafiku, takze moc nevim, co by mohlo byt shodny spousteci element

netusi nekdo, kde by mohl byt zakopany pes?
Linux Mint 17.3 x64 & Cinnamon 2.8.6

admin

Re: Java GUI problem

#2 Příspěvek od admin »

Proč není problém vyřešen přes updaty ti těžko poradíme, nejsme vývojáři Mintu, pokud je to zadáno jako bug, určitě se to řeší, neboť LM13 je LTS verze.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Java GUI problem

#3 Příspěvek od ulo »

Píšeš, že máš sice všude Oracle JRE/JDK, ale ten problém, cos poslal odkaz, je ohledně OpenJRE/JDK. Takže pokud ti nefunguje nebo špatně funguje jeden z nich, tak prostě zkusit druhý (odinstalovat Oracle verzi a nainstalovat Open nebo je nechat nainstalované obě a přes příkaz "sudo update-alternatives --config java" vybrat, kterou chceš používat).
Tuším, že přes tento příkaz z terminálu nám sem můžeš vypsat skutečnou verzi Javy, která dělá problém a uvidíme, co se dá dál s tím dělat:

Kód: Vybrat vše

java -version
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

spermosh
Příspěvky: 52
Registrován: 22 úno 2013, 09:42

Re: Java GUI problem

#4 Příspěvek od spermosh »

bohuzel to nefunguje ani na OpenJRE/JDK, tam sice asi updaty budou castejsi, ale stejne musim pouzivat OracleJRE/JDK :-/

bohuzel musim cekat na update Cinnamonu (pry je bug primo u Gnome 3), jen jsem chtel vedet, zda neexistuje nejaky workaround - ale diky za odpovedi
Linux Mint 17.3 x64 & Cinnamon 2.8.6

Zamčeno