Připojení k drát. síti a LM Cinnamon 17.3 [vyřeš. reinstalem] Vyřešeno

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zpráva
Autor
majk09
Příspěvky: 11
Registrován: 24 úno 2016, 09:50

Re: Připojení k drátové síti a Linux Mint Cinnamon 17.3

#11 Příspěvek od majk09 »

Profil 1 je pro školní síť a druhý je testovací pro zkoušku nastavení taktéž pro školní síť abych si to originál nastavení nerozhodil. Mám Toshibu. To HP je jen HP Device Manager pro tiskárnu. Uvidím co bude v mých silách ale vrtat se mě v tom moc nechce abych to pak ne.... Nejspíš to nechám na někom zkušenějším. Ten BIOS nechám prověřit.

majk09
Příspěvky: 11
Registrován: 24 úno 2016, 09:50

Re: Připojení k drátové síti a Linux Mint Cinnamon 17.3

#12 Příspěvek od majk09 »

Problém nejspíše vyřešen. V BIOSu jsem u ''wake on LAN'' nastavil místo disabled položku enabled. Už jsem PC dvakrát restartoval a zatím se drátová síť pokaždé rozběhla. Děkuji moc za vaši pomoc. Hlavně za nápad kouknout na ten BIOS. Jen mě pořád vrtá hlavou proč to předtím jednou šlo a jednou ne.

lazlo

Re: Připojení k drátové síti a Linux Mint Cinnamon 17.3

#13 Příspěvek od lazlo »

...r8169-ku vymenis za r8168...

lazlo

Re: Připojení k drátové síti a Linux Mint Cinnamon 17.3

#14 Příspěvek od lazlo »

...a na navod ma nepytaj,,,linux mam asi 3 tyzdne...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Připojení k drátové síti a Linux Mint Cinnamon 17.3

#15 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: No tak vida, jde to, to je fajn. Klidně piš další poznatky nebo dotazy, je tady hafo lidí, který problematice docela rozuměj, takže se ti příp. někdo ozve ... ;)

lazlo

Re: Připojení k drátové síti a Linux Mint Cinnamon 17.3

#16 Příspěvek od lazlo »

...dakujem za ironicku poznamku...pre problemy s internetom netreba mat OS linux...

majk09
Příspěvky: 11
Registrován: 24 úno 2016, 09:50

Re: Připojení k drátové síti a Linux Mint Cinnamon 17.3 [vyř

#17 Příspěvek od majk09 »

Dnes jsem opět zapnul PC a je to zas při starém. Výměna ovladače za r8168 je sice pěkná věc, ale nikde jsem (ani tady) nenašel srozumitelný a pochopitelný návod. Navíc když stáhnu ovladač k mé kartě, tak jeho název je r8101. Nejde mi to vůbec do hlavy. Je škoda že neexistuje nějaký rozumnější způsob jak ho nainstalovat.

lazlo

Re: Připojení k drátové síti a Linux Mint Cinnamon 17.3 [vyř

#18 Příspěvek od lazlo »

...ked ta mas aj win.tak problem je riesitelny...ked nie tak asi ti pomoze...
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2304597
...to som vygugloval,bo som linux mantak...

majk09
Příspěvky: 11
Registrován: 24 úno 2016, 09:50

Re: Připojení k drátové síti a Linux Mint Cinnamon 17.3 [vyř

#19 Příspěvek od majk09 »

Děkuji za odkaz. Ještě uvidím jak budu postupovat. Dnes jsem řešení této problematiky věnoval asi cca 3 hodinky a podařil se mě najít na zdejším foru příkaz sudo modprobe r8169 kterým jsem pevnou síť před chvílí rozjel. Uvidím zdali příkaz bude fungovat i příště. Trvalý způsob mě zatím negunfuje. Ale třeba se to poddá. Občas jsem z toho na rozpacích, ale já se nevzdám. Na to jsem si Linux až moc oblíbil. I přesto, že jsem jen pouhý běžný uživatel.

majk09
Příspěvky: 11
Registrován: 24 úno 2016, 09:50

Re: Připojení k drátové síti a Linux Mint Cinnamon 17.3 [vyř

#20 Příspěvek od majk09 »

Definitivní vyřešení problému přeinstalací celého PC. Ovladač 8169 zůstal, avšak vše jinak běží jak má.

Zamčeno