zvazok klucov

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
weqe
Příspěvky: 23
Registrován: 13 bře 2013, 23:17

zvazok klucov

#1 Příspěvek od weqe »

Zdravim nevie ti mi prosim poradit, ked spustim prehliadac chromium tak po chvilke mi vyskoci okno : ZVOLTE SI HESLO PRE NOVY ZVAZOK KLUCOV a pod tym je napisane : Aplikacia chce vytvorit novy zvazok klucov nazvany "Predvoleny". Zvolte si heslo ktorym ho chcete chranit.

Neda sa to nejako obist, aby som to heslo nemusel vytvarat a za kazdym ked si pustim prehliadac tak ho treba potom zadavat. Zatial som heslo nedal vzdy dam "Cancel" ale akonahle by som ho zadal uz musim stale zadavat heslo je to otravne, za PC som len ja nepotrebujem ziadnu ochranu. Dakujem za kazdu radu.

Janez
Příspěvky: 39
Registrován: 20 led 2013, 22:45

Re: zvazok klucov

#2 Příspěvek od Janez »

To heslo to chce jenom když se poprvé přihlásíš do systému, jinak zkus třeba jako heslo jen jednu mezeru, pak jen práskneš do mezerníku a do enteru a nebude to tolik otravovat:)
Linux Mint 16 Cinnamon
Lenovo ThinkPad Edge E330 (Pentium B970 Sandy Bridge, Intel HD Graphics, 8GB RAM)

weqe
Příspěvky: 23
Registrován: 13 bře 2013, 23:17

Re: zvazok klucov

#3 Příspěvek od weqe »

no nieje to celkom tak lebo mi to robi len pri chrome ked pustim firefox tak ziaden zvezok klucov nepyta. Dajak by sa to malo dat odstranit pametam sa ze pri starsich verziach tusim pri Minte MATE 12 mi to tiez robilo ale tam to stacilo raz odignorovat a uz to opet nikdy nevyskakovalo. tak ak by niekto nieco vedel poradit piste :) ide o to ze dalsim uzivatelom potom nemusim vysvetlovat co treba robit ak vyskoci to ci ono ... "rodicia" :)

Janez
Příspěvky: 39
Registrován: 20 led 2013, 22:45

Re: zvazok klucov

#4 Příspěvek od Janez »

Tady to je celkem hezky popsané a fungovat by to mělo, protože Mint vychází z Ubuntu:) Jednou už jsem to dělal, ale nevzpomínám si, jestli to fungovalo, nebo ne...
http://wiki.ubuntu.cz/kl%C3%AD%C4%8Denka?s[]=heslo
Linux Mint 16 Cinnamon
Lenovo ThinkPad Edge E330 (Pentium B970 Sandy Bridge, Intel HD Graphics, 8GB RAM)

weqe
Příspěvky: 23
Registrován: 13 bře 2013, 23:17

Re: zvazok klucov

#5 Příspěvek od weqe »

Dik ale v Minte Cinamon nieje v zvezku to co v tom linku : http://wiki.ubuntu.cz/kl%C3%AD%C4%8Denka?s HESLO : LOGIN tam vobec neukazuje. No nic asi to vzdam ale dik za snahu mozno sa tu niekto este ukaze kto bude vediet poradit a ma s tym osobnu skusenost. Podla mna to robi preto ze som si v chrome dal synchronizovat ucet gmail a tam mam ulozene hesla k roznym sluzbam, aj ked nechapem ako by sa k mojim heslam mohol dostat niekto iny a zbytocne sa to podla mna sifruje. Ved staci v chrome ist do nastavenia hesiel a tam sa vsetky ukazu aj tak keby ze uz niekto sadne fyzicky za moj komp.

weqe
Příspěvky: 23
Registrován: 13 bře 2013, 23:17

Re: zvazok klucov

#6 Příspěvek od weqe »

Dakujem za rady Janez, uz som na to prisiel, ten tvoj link ma nasmeroval na spavnu cestu aj ked som v tom nastaveni bol aj predtym no nevedel som ci sa to tam da nastavit. Prehrabal som sa tam vsetkymi moznostami a nasiel tu spavnu :) este raz dikes ked mas nejaky skype ci ICQ pripadne mail, by si to tu mohol hodit nech si ta pridam keby som s dacim potreboval pripadne este helfnut :) ked nechces zverejnit napis mi na moj mail : mail.juhas@gmail.com vacsinou zviknem na vsetko prist sam ale na toto som bol kratky :) a pritom to bola taka prkotina :)

weqe
Příspěvky: 23
Registrován: 13 bře 2013, 23:17

Re: zvazok klucov

#7 Příspěvek od weqe »

teraz ma napadlo nevies ci sa da vypnut aj heslo root ? prihlasovanie mam nastavovane na automaticky, myslim to zadavanie hesla, ked napriklad pustim spravcu suborov a chcem nainstalovat nejaky novy program alebo spravit nejaku systemovu zmenu vzdy mi vyhodi zadat heslo ktore som musel nastavit pri instalacii. keby ze toto sa dalo vypnut by to bolo fakt super viem ze tym je chraneny neopravneny zasah ...

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: zvazok klucov

#8 Příspěvek od menom »

Práve to heslo slúži na overenie, že si skutočný užívateľ (človek) a nie nejaký program, ktorý chce prevziať kontrolu nad tvojím PC.

Budeš si musieť zvyknúť.
Ak máš dlhé heslo (na prihlásenie) zmeň ho na kratšie s diakritikou alebo nejakými špeciálnymi znakmi.

Toto je špecialita ubuntu a na ňom založených distier, že heslo pre sudo (root) a heslo pre prihlásenie do účtu (užívaťeľa) je 1 a to isté.

V iných Operačných Systémoch by si si musel teda pamätat heslá 2.
.

weqe
Příspěvky: 23
Registrován: 13 bře 2013, 23:17

Re: zvazok klucov

#9 Příspěvek od weqe »

Dik dobre vediet ze je to tak dobre osetrene. este by som sa rad spytal vypol som si predsa len tu klucenku co mi pytala stale heslo ked som si zapol browser chromium. To znamena ze hesla sa mi od vypnutia ukladaju na disk nesifrovane a moze si ich pozriet hocikto kto si sadne za moj pocitac alebo sa ukladaju niekde kde su volne pristupne aj inym ludom cez net ? je nejaky program priklad ktory si oskenuje porty kto je na sieti a cez neho sa mi dostane do kompu a kedze hesla niesu sifrovane tak ich ma hned pristupne ?

predpokladam ze aj ked sa hovori ze linux nema virusi tak ich urcite aspon nejake ma cize ak by som mal nejakeho trojana v PC tak by tie hesla mohli byt odoslane a ked by bola ta klucenka zapnuta tak tiez ale ze by ich nevedel desifrovat ?

chapem to spravne ?

alebo ta klucenka po vypnuti tym padom neprebera ziadne hesla a teda system si neuklada ziadne hesla, Ja nikdy nedavam zapametat si hesla uctou ktore su citlive priklad bankove mailove, jedine nejake registracne po forach a podobnych aplikacii ktore by mi ani nevadilo keby mi to niekto nabural.

Zamčeno