trasuce okna

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
weqe
Příspěvky: 23
Registrován: 13 bře 2013, 23:17

trasuce okna

#1 Příspěvek od weqe »

nevie niekto ako by sa dal v minte 14 cinnamon nastavit efekt trasuce okna ?
slo to v compize, cital som ze cinnamon nepodporuje compiz ... je to pravda ?
na youtube som nasiel par videa kde compiz a trasuce okna rozchodili v minte MATE 14

neda sa tento efekt nejako inak dosiahnut ? bez compizu ? ako prve ked som prisiel do s tyku s Mintom ma tento efekt ocaril :) a velmi rad by som ho pouzival aj nadalej, preluskal som snad cely web a nic ...
ked niekto vie prosim hodte mi tu aspon dajaky link, dikes

admin

Re: trasuce okna

#2 Příspěvek od admin »

Cinnamon opravdu nepodporuje Compiz a tyto efekty v něm nastavit nelze. Pokud je mermomocí chceš, budeš muset použít prostředí KDE, které tyto efekty podporuje nativně nebo MATE, kde Compiz funguje. Osobně si myslím, že jsou to pouze žrouti systémových prostředků a pro efektivní práci nic nepřináší - ale to je můj soukromý názor. :)

weqe
Příspěvky: 23
Registrován: 13 bře 2013, 23:17

Re: trasuce okna

#3 Příspěvek od weqe »

KDe nieje zle da sa na neho zviknut ale nepaci sa mi az tak, zase az tak velmi mi ten efekt nechyba len by som ho vcelku prijal keby bol k dispozicii a na MATE co som stale preferoval zase niesu take applety ako na cinamon. Kazda distribucia ma daco do seba skoda ze sa s kazdej neda zobrat kto co chce :)

MATE bol mojim TOP ale od kedy som vyskusal cinnamon nejak ma uz nelaka :) len keby do neho dali moznost efektov nech je s cim sa v dlhych chvilach hrat :)

Zamčeno