Clon instalacie

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
weqe
Příspěvky: 23
Registrován: 13 bře 2013, 23:17

Clon instalacie

#1 Příspěvek od weqe »

chcel by som si spravit na usb clon naistalovaneho Mintu cinnamon co mam v pocitaci ale tak aby tam uz boli aj aplikacie ktore som si po naistalovani cisteho Mintu doinstaloval a aby sa nastavenie systemu zachovalo. Je to mozne ?

ide mi o to aby som si nemusel stale po preinstalovani ak mi nahodou padne system stale natahovat vsetky applety programy ako cairo, commander atd ... urobit si proste nejaku instalacku kde uz budu vsetky moje programy zahrnute nieco ako Live CD len s mojimi programamy.

spustim instalaciu a vsetko sa mi natiahne naraz bez dodatocneho instalovania a nahravania.

kamowski

Re: Clon instalacie

#2 Příspěvek od kamowski »

Ponuka -> Správa -> APTonCD
táto funkcia by mala riešiť presne tvoju požiadavku
Odporúčal by som ju spustiť ako poslednú po:
čistá inštalácia
aktualizácia systému
aktualizácia jazykovej podpory
nainštalovanie vlastných aplikácií a ppa
update
spustenie APTonCD a vytvorenie CD (DVD)

weqe
Příspěvky: 23
Registrován: 13 bře 2013, 23:17

Re: Clon instalacie

#3 Příspěvek od weqe »

ale podla toho co som pozeral tak to nahra iba baliky na zvlast CD alebo DVD a samotnu instalaciu musim vykonat z ineho cd a potom dotiahnem tie baliky ... nie ?

Ja som skor chcel dosiahnut to ze si spravim instalacku z toho systemu co uz mam aj s natiahnutymi programamy cairo, commander ... atd a apletmy priklad vytazenost CPU, RAM, internetu , slovenskeho jazyka a potom to spustim ako prvotnu instalaciu co sa natiahne iba do RAMky bez samotnej instalacie na disk a tie programy a aplety tam uz budu a ked budem chciet tak si to doinstalujem aj na HDD.

Taketo CD ci DVD by som uz potom mohol pouzit na instalovanie systemu v takej forme akej si ho predstavujem mat a priklad aj na diagnostiku pocitacov

s tym ze by som tam mal uz vsetko co potrebujem bez nutnosti instalovania na HDD cele len v RAM

a v pripade instalacie pre znamych by som uz nemusel prechadzat celym procesom doinstalovania - doladenia podla obrazu svojho :) vsak instalacka trva cca 10-15 minut a pokial postahujem vsetky baliky, jazyk a doklepem applety a zvisne programy co zviknem vyuzivat tak prejdu dalsie 1-2 hodiny , minimalne hodinu stahuje a instaluje dadatocne aktualizacne baliky a to mam pritom sakra rychlu optiku.

take daco by sa dalo spravit ?

kamowski

Re: Clon instalacie

#4 Příspěvek od kamowski »

hm,
to už je poriadny guláš, čo chceš dosiahnuť :)
dá sa urobiť kópia tvojho systému ale tú vieš použiť len na pc, kde bola vytvorená alebo na takej istej hw konfigurácii
http://forum.linux-mint-czech.cz/viewto ... %C3%A1loha

to ostatné je ale o inom, potrebuješ pridať vlastné balíčky k inštalačnému cd
niečo je tu:
http://community.linuxmint.com/tutorial/view/918
ale nikdy som to neskúšal a neviem teda, či to bude to "pravé orechové"
alebo si daj do vyhľadávača niečo takéto:
Modifying linux ISO image
How to create custom linux ISO image
......................
p.s. ak narazíš na funkčný návod, podeľ sa s nami o skúsenosť :)

weqe
Příspěvky: 23
Registrován: 13 bře 2013, 23:17

Re: Clon instalacie

#5 Příspěvek od weqe »

jasne dam vediet, urite sa tomu budem nejaky ten piatok venovat, vacsinou ked do mesiaca na nieco nepridem tak to nieje mozne :)
inak ak to mozne bude tak to urcite rozbeham :) dik za linky mrknem na nich urcite

Zamčeno