Indikace kbd en/cz pomocí ScrLock diody

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rna
Příspěvky: 70
Registrován: 21 úno 2013, 13:18
Bydliště: příležitostné

Re: Indikace kbd en/cz pomocí ScrLock diody

#11 Příspěvek od rna »

No, tak jsem pokračoval, ten xorg.conf jsem dal do /etc/X11, do patřičné sekce vložit to povídání o klávesnici a ....
NIC.

Jakoby systém ten soubor ignoroval.

Mám pocit, že mezi Debianem a Mintem bude tak trochu rozdíl.
No nic, až bude čas, zkusím opět pohledat.
※※※

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Indikace kbd en/cz pomocí ScrLock diody

#12 Příspěvek od ulo »

Tak sem dej výpis tohoto příkazu, ze kterého zjistíme, co ti hlásí po tom vygenerování za chyby:

Kód: Vybrat vše

cat /var/log/Xorg.1.log |grep "EE"
Jinak tě znovu upozorňuju, že xorg.conf je velmi citlivý konfigurák, takže si tenhle vygenerovaný zazálohuj, než ho budeš upravovat.

EDIT: xorg.conf není o Debianovi nebo Mintu - je to konfigurák X serveru, který se stará v každé distribuci o funkci grafického režimu (čili on umožňuje, že pak v systému můžou běžet desktopová prostředí jako jsou např. Cinnamon, KDE či XFCE), takže X server běží jak v Debíkovi, tak v Mintu nebo Archu apod. (jediní, kdo chtějí toto změnit jsou vývojáři Ubuntu, kteří pracují na nějakém svém vlastním X serveru a v nějakých budoucích vydáních Ubuntu ho budou nasazovat - nevím ale podrobnosti). Tak bych to asi ve stručnosti vysvětlil.

Aby to fungovalo, tak je zřejmě prostě potřeba najít nějaké další parametry, co tam dopsat.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Uživatelský avatar
rna
Příspěvky: 70
Registrován: 21 úno 2013, 13:18
Bydliště: příležitostné

Re: Indikace kbd en/cz pomocí ScrLock diody

#13 Příspěvek od rna »

Tak jsem si tak dobře rozvrtal Cinnamon, (a nebylo to tím xorg.cong), že jsem nainstaloval KDE a Cinnamon smazal.
A to poté, co jsem na jednom anglickém fóru našel, jaké neuvěřitelné problémy a jak složitě se to řeší.
Uf, na to je život příliš krátký.
V KDE mi to chodí (ta dioda).
※※※

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Indikace kbd en/cz pomocí ScrLock diody

#14 Příspěvek od KOLEGA »

Návrat ke KDE? Proč ne... ;) Jen mě mate to vyřešeno... :-D Ale používáme značku pro: "Už je mi to jedno"?
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Indikace kbd en/cz pomocí ScrLock diody

#15 Příspěvek od ulo »

rna píše:... V KDE mi to chodí (ta dioda).
Já jsem s KDE maximálně spokojený :-)
Jinak ted když ti to chodí, tak si můžeš ten xorg.cong vygenerovat znovu, jestli tam přibylo nějaké nastavení pro tu diodu (ale nevím, jestli to tam bude - třeba si KDE toto řeší nějak jinak).
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Uživatelský avatar
rna
Příspěvky: 70
Registrován: 21 úno 2013, 13:18
Bydliště: příležitostné

Re: Indikace kbd en/cz pomocí ScrLock diody

#16 Příspěvek od rna »

KOLEGA píše:Návrat ke KDE? Proč ne... ;) Jen mě mate to vyřešeno... :-D Ale používáme značku pro: "Už je mi to jedno"?
No, v podstatě je to vyřešeno. Dioda indikuje rozpoložení klávesnice. To je to, co jsem chtěl. Takže by to bylo „vyřešeno“ i kdybych tam nainstaloval Wokna. Ale ty to s tou diodou neumějí.
※※※

Zamčeno