Linux Mint 17.3 - hlavní panel nejde zprovoznit [vyřešeno] Vyřešeno

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zpráva
Autor
MarioF87
Příspěvky: 14
Registrován: 07 čer 2016, 15:26
Bydliště: okres Nový Jičín

Re: Hlavní panel nejde zprovoznit

#21 Příspěvek od MarioF87 »

OK, ale jak jsem napsal, na to budu mít čas až v neděli. Do té doby se vracím k Windows 7. Vám všem zatím děkuji.

MarioF87
Příspěvky: 14
Registrován: 07 čer 2016, 15:26
Bydliště: okres Nový Jičín

Re: Linux Mint hlavní panel nejde zprovoznit

#22 Příspěvek od MarioF87 »

Tak mám dnes volno a řekl jsem si, že se znovu zkusím podívat na ten Linux. Pro jistotu jsem si předem stáhl jinou instalaci Mintu: Linux Mint Mate 17.3. a spustil Live CD. Říkal jsem si, že by to tam snad mohlo fungovat.

V první chvíli po spuštění CD jsem byl zklamán - hlavní panel opět nebyl vidět, i když se mi některé prvky zdály příjemnější než v Cinnamonu. Říkám si, že to snad už není možné. Jediné co mne napadlo bylo zkusit změnit rozlišení monitoru.

A hle - výsledek se dostavil. Místo originálního rozlišení 1920x1080 jsem zkusil dát hned druhé nejvyšší rozlišení (ale menší než to originální). Tím bylo rozlišení 1176x1000 (16:9). A co se nestalo?

Objevil se hlavní panel, vše bylo krásně vidět, nic nebylo ořezané že by nebyl vidět začátek textu. Dokonce i Firefox při maximalizaci zobrazoval v pořádku celý prohlížeč vč. hlavní nabídky. Tak jsem CD ukončil a najel znovu do Cinnamonu a provedl to samé. Se stejným výsledkem! Tj. teď vidím hlavní panel, systémová oznámení vč. data. času, panelu jazyků, zvuku, dokonce i nahrávací služby (TV Tuner Avermedia)!
Tohleto zkusit dřív, mohl jsem si ušetřit spoustu experimentování!

Teď mě momentálně rozčiluje jediná věc - že numerická klávesnice tvrdošíjně píše tečku místo čárky. Mám na klávesnici pokaženou klávesu s čárkou a otazníkem, prostě nefunkční, a jedinou možností už řadu měsíců je používat čárku na num klávesnici. Otazník se dá vyřešit přepnutím na anglické rozložení ale čárka ne. Hledal jsem zde na fóru a nikdo se na to asi neptal (to jen já mám vždy něco extra). Umíte mi někdo poradit - vím že tady je to off topic ale když tak založím nové téma.

Co se týče hlavního panelu, zdá se to být tedy vyřešeno. Bůh suď proč mi to nebralo originální rozlišení monitoru, ale jak už jsem napsal - já mám vždy něco extra na počítači co ostatní nemají :D

EDIT: I ta čárka je vyřešena, trochu jsem pohledal na netu. Ale zpětně už to spravovat nebudu :D

broukal
Příspěvky: 243
Registrován: 31 črc 2014, 17:10

Re: Linux Mint hlavní panel nejde zprovoznit [vyřešeno]

#23 Příspěvek od broukal »

Kazde experimentovanie je dobre viac sa zoznamis so systemom... ;) Inak tie klavesy by som riesil cez mapu znakov kde sa da skopirovat kazdy znak a potom ho uz iba vlozit do textu... ;)
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Systém Linux Mint 19.3 Cinnamon 64-bit, jadro väčšinou najnovšie. ;-) Nižšie ako 5.4.0 nemám. :)
HP-Pro-3400-Series-MT

Zamčeno