Hláška "Cinnamon právě havaroval." [vyřešeno] Vyřešeno

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zpráva
Autor
herdekfilek
Příspěvky: 11
Registrován: 19 dub 2016, 14:25

Hláška "Cinnamon právě havaroval." [vyřešeno]

#1 Příspěvek od herdekfilek »

Po instalaci balíku Ardour (program na hudbu) mi vyskočilo upozornění:
Cinnamon právě havaroval. Nyní běží v nouzovém režimu. Chcete restartovat Cinnamon?
Po restartu se nestane nic zásadního. Tedy, nestane se nic.

Najedu tedy, dle rady zde http://wiki.linux-mint-czech.cz/doku.ph ... m_cinnamon, na terminál a zadám příkazy. vyjede mi výčet chyb. Ale s těmi si rady nevím.

Kopíruji je sem.

Byl-li by prosím někdo tak ochotný a poradil mi co s tím.

Hlášení chyb:

Kód: Vybrat vše

(cinnamon:2569): GdkPixbuf-CRITICAL **: gdk_pixbuf_get_height: assertion 'GDK_IS_PIXBUF (pixbuf)' failed

(cinnamon:2569): GdkPixbuf-CRITICAL **: gdk_pixbuf_get_width: assertion 'GDK_IS_PIXBUF (pixbuf)' failed
Window manager warning: Log level 8: g_object_unref: assertion 'G_IS_OBJECT (object)' failed

(cinnamon:2569): GdkPixbuf-CRITICAL **: gdk_pixbuf_loader_write: assertion 'error == NULL || *error == NULL' failed
Window manager warning: Nelze načíst motiv „Mint-X“: Řádek 251 znak 26: Nelze rozpoznat formát obrázku v souboru „/usr/share/themes/Mint-X/metacity-1/menu-focus-normal.svg“
Window manager warning: Could not find theme Mint-X. Falling back to default theme.Cjs-Message: JS LOG: About to start Cinnamon
St-Message: cogl npot texture sizes SUPPORTED
Cjs-Message: JS LOG: Cinnamon started at Sat Jul 09 2016 23:09:02 GMT+0200 (CEST)
Cjs-Message: JS LOG: network applet: Cannot find connection for active (or connection cannot be read)
openGL version 3.0 Mesa 10 detected (GL Cogl Driver)
MetaSyncRing disabled: couldn't find required GL extensions, or the minimum safe openGL version was not met
Cjs-Message: JS LOG: network applet: Found connection for active

(cinnamon:2569): GdkPixbuf-CRITICAL **: gdk_pixbuf_get_height: assertion 'GDK_IS_PIXBUF (pixbuf)' failed

(cinnamon:2569): GdkPixbuf-CRITICAL **: gdk_pixbuf_get_width: assertion 'GDK_IS_PIXBUF (pixbuf)' failed
Window manager warning: Log level 8: g_object_unref: assertion 'G_IS_OBJECT (object)' failed

(cinnamon:2569): GdkPixbuf-CRITICAL **: gdk_pixbuf_loader_write: assertion 'error == NULL || *error == NULL' failed
Window manager warning: Nelze načíst motiv „Mint-X“: Řádek 251 znak 26: Nelze rozpoznat formát obrázku v souboru „/usr/share/themes/Mint-X/metacity-1/menu-focus-normal.svg“

(cinnamon:2569): Cogl-ERROR **: Nelze rozpoznat formát obrázku v souboru „/usr/share/cinnamon/bumpmaps/frost.png“
Trasovací/ladící past (SIGTRAP)

herdekfilek
Příspěvky: 11
Registrován: 19 dub 2016, 14:25

Re: Havárka

#2 Příspěvek od herdekfilek »

A to může trvat přibližně jak dlouho?

Nová verze je naplánovaná na pondělí nebo úterý?

Nebo se s omezeným provozem budu muset smířit tak na půl roku?

herdekfilek
Příspěvky: 11
Registrován: 19 dub 2016, 14:25

Re: Havárka

#3 Příspěvek od herdekfilek »

Do srpna?

A není nějaká možnost, jak věc uspíšit?

Třeba v terminálu nějak odinstalovat program, který mě do nouzového režimu hodil a poté restartovat Cinnamon? Když si současná verze Cinnamonu nedokáže s programem poradit, z logiky věcí pak vychází - není program - není problém. Bez fungujícího Cinnamonu se do správy programů nedostanu, nemohu jej tedy odstranit tradiční cestou.

herdekfilek
Příspěvky: 11
Registrován: 19 dub 2016, 14:25

Re: Havárka

#4 Příspěvek od herdekfilek »

Naobtěžuji se toho, vím, ale jak se to dělá?

herdekfilek
Příspěvky: 11
Registrován: 19 dub 2016, 14:25

Re: Havárka

#5 Příspěvek od herdekfilek »

Děkuji za odbornou péči.

Počkám tedy na nějaký upgrade. Ztratit všechna data se mi zrovna dvakrát nechce.

Ach jo.

kamowski

Re: Havárka

#6 Příspěvek od kamowski »

herdekfilek píše:Ztratit všechna data se mi zrovna dvakrát nechce.

Ach jo.
nie je nutné niečo strácať
o aké dáta sa bojíš?
ak budeš chcieť preinštalovať, napíš sem a niečo sa dá vždy poriešiť

herdekfilek
Příspěvky: 11
Registrován: 19 dub 2016, 14:25

Re: Havárka

#7 Příspěvek od herdekfilek »

o aké dáta sa bojíš?
nainstalované programy, hudbu, historii, nastavení systému, prostě takové ty drobnosti, které si člověk v průběhu používání systému nastaví, aby to v počítači vypadalo jako u něj v pokojíčku. Domácky, osobně. Drobnosti, které jsou větší, než by si jeden myslel.
Jistě, spoustu věcí si mohu zálohovat. Ale ne vše.

Rád bych přeinstaloval, ale nerad bych přišel o výše vypsané. Což je asi neřešitelné, že.

Uživatelský avatar
skrob
Příspěvky: 1329
Registrován: 18 bře 2015, 15:34

Re: Havárka

#8 Příspěvek od skrob »

Tak jsem to otestoval a v LM 18 Mate Ardour4 jede bez problémů.
Dell 7490 Intel®Core™ i7 - 8650u @ 8M Cache - up to 4,20 Ghz - 4x1,90 GHz - Intel UHD Graphics 620 - ram 16Gb DDR4 2400 Mhz
SSD NVME Intel 256 Gb
Linux Mint 20.3 Una 64 bit - Cinnamon 5.07 - core Linux 5.4.0-91 generic x86_64

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Havárka

#9 Příspěvek od juhele2014 »


herdekfilek
Příspěvky: 11
Registrován: 19 dub 2016, 14:25

Re: Havárka

#10 Příspěvek od herdekfilek »

Všem moc děkuju za rady. Nakonec jsem to celé přeinstaloval.

Zamčeno