Cinnamon havaroval, nyní běží v nouzovém režimu [vyřešeno] Vyřešeno

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zpráva
Autor
AnickaT

Re: Cinnamon havaroval, nyní běží v nouzovém režimu [vyřešen

#21 Příspěvek od AnickaT » 15 lis 2016, 11:13

Díky všem za pomoc.

Řešení z internetu:

Otevřít v nouzovém režimu terminál pomocí současného stisku kláves Ctrl + Alt + klávesa s číslem terminálu v horní řadě kláves F1 (například F2 pro spuštění terminálu tty2), zalogovat se a dát tyto příkazy:

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get install nvidia-current

sudo apt-get install nvidia-current-updates
Zpátky do nouzového režimu současným stiskem kláves Ctrl + Alt + F8. (ne F7, to platí v normálním režimu)

Vyřešilo to opakované zamrzání Cinnamonu. Tested: [OK] :-)

Doplnění: Změnil se tedy driver pro grafickou kartu nVidia:
NVIDIA Corporation: GF108M [GeForce GT 525M]
Pro toto zařízení je použit alternativní ovladač.
nvidia-304
Verze 304.132-0ubuntu0.14.04.2
NVIDIA legacy binary driver - version 304.132
Ale funguje to a to je důležité. Sice může být doporučený ovladač tutý Nvidie suprovej (až dosud dělal co má), ale když to jinak nejde... nemusím ho nutně mít.

S tímto ovladačem mi příkaz inxi -F vypsal u driveru grafické karty:
failed: nouveau

Nicméně s tímto ovladačem nvidia-304 vše funguje, i když se na ploše dolní řada souborů překrývá názvy. Upravila jsem rozlišení monitoru na nižší (Volby → Monitor → zmenšeno rozlišení na 1360 x 768 (16:9), po restartu se to automaticky upravilo na 1366 x 768 (16:9) a nastavil se automaticky jen 1 monitor: Notebook LVDS1, takže logicky není nastavený jako výchozí monitor) a zatím to přestalo zlobit. :-) Radovala jsem se předčasně, už to zase zlobí (překrývají se obrázky na ploše v dolní řadě, mají delší názvy). :-( To samé dělá na ploše i svobodný ovladač X serveru. :-( Jestě jsem teď zkusila nastavit u monitoru nejvyšší rozlišení a jen 1 displej. Ale obávám se, že to dlouho nevydrží a dolní řada souborů se zase napřekrejvá svými názvy...

Ještě jedno doplnění:

Zkusila jsem změnit ovladač grafické karty na svobodný ovladač X serveru a rovněž funguje v pořádku, není problém (na rozdíl od doporučeného ovladače pro nVidii):
xserver-xorg-video-nouveau (svobodný ovladač)
Verze 1:1.0.10-1ubuntu2
X.org X server - Nouveau display driver

inxi -F:
Graphics:  Card-1: Intel 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller
           Card-2: NVIDIA GF108M [GeForce GT 525M]
           Display Server: X.Org 1.17.1 drivers: intel (unloaded: fbdev,vesa) Resolution: 1366x768@60.0hz
           GLX Renderer: Mesa DRI Intel Sandybridge Mobile GLX Version: 3.0 Mesa 10.5.9
"Goro bílý pes"

Odpovědět