Stránka 1 z 2

LM 17.3 na USB flash - dotaz na češtinu [vyřešeno]

Napsal: 25 dub 2017, 12:48
od vlasta21
Zdravím vás. Nainstaloval jsem Linux Mint 17.3 na flash. Jede v angličtině. Místo na flash pro pamatování nastavení (persistence?) je 1GB. Lze nějak zařídit aby to pro nějaké to seznámení běželo česky? Slyšel jsem, že počeštit lze pouze instalace na HDD. Přiznám se, že Mint se mi líbí, na WIN10 bych už nechtěl a lámat angličtinu těsně před osmdesátkou také nemám chuť. Děkuji za případnou odpověď. Vlasta21

Re: Dotaz na češtinu

Napsal: 25 dub 2017, 15:10
od juhele2014
Při instalaci lze zvolit jazyk, v kterém potom LM pojede, to tam není? Nebo máš jenom tzv. "live distro" ve flešce? S úspěchem používám 16GB usb flešku, kam se mě LM 17.3 vejde a běží to v češtině. Abgrejdovat to můžu jak chci.

Re: Dotaz na češtinu

Napsal: 25 dub 2017, 16:45
od Ventero1
Snad se to v mintu oproti xubu a lubu nebude lisit, ale tam jde v live session doinstalovat cestinu a pak jet v ni ... Musis projet nastaveni jazyku a zorientovat popr. doptat ...

Ale nevim, jestli si to persistence udrzi a neni treba to pokazde nastavit znovu.

Re: Dotaz na češtinu

Napsal: 25 dub 2017, 21:33
od vlasta21
Zdali mám live, to nevím. stáhl jsem iso, a pomocí Lili USB Creator jsem zaškrtal co bylo potřeba a spustil. Na flash se to nastěhovalo samo, bez dotazů. Zkusím se nějak dopátrat kde se dá ta čeština nastavit. A díky za rady !!

Re: Dotaz na češtinu

Napsal: 25 dub 2017, 21:36
od vlasta21
Pro Tracer: Persistence si pamatuje vše co jsem nastavil, zatím jen homepage a nějakou ikonu od Thunderbirdu i nastavení mail účtu.

Re: Dotaz na češtinu

Napsal: 26 dub 2017, 07:15
od Ventero1
Pak by to mohlo klapnout. V nastaveni najdi polozku obsahujici slovo language a tam je treba jazyk pridat a uplatnit (aplikovat) a pak se proste odhlasis a znovu prihlasis a melo by to jit. Nemam ted vubec cas, jinak bych vytahl DVD Mintu a zjistil bych ti to. Takze bud zkouset a doptavat se, cekat nebo te navede nekdo jiny. Kdyz vsak prohledas toto forum pripadne pribuzne forum Ubuntu (100% se to tam resilo), tak snad najdes smerovku - nemyslim, ze by to melo byt az tak jine v Mintu ...

Re: Dotaz na češtinu

Napsal: 26 dub 2017, 14:39
od vxmery
Nainstaloval jsem Mint17.3 na flash. Jede v angličtině
Podľa toho čo píšeš ďalej "najelo to samo" tak si si urobil tzv. LiveUSB. z ktorého ti štartuje Mint do session Live. Inštalácia by prebehla iba keby si spustil ikonu Install. Na druhej strane, LiveUSB s perzistenciou má výhodu v tom, že nešiahaš na HDD.

Re: Dotaz na češtinu

Napsal: 26 dub 2017, 15:41
od vlasta21
Vážení přátelé zeleného Linuxu. Podle rad jsem činil, až jsem učinil. Děkuji Tracerovi a ostatním !! Podařilo se mi po několika pokusech, že Mint běží česky a pochopil jsem, že mám live instalaci. Vyhrabal jsem u známého staršího DELLa D620 sehnal do něj disk a zítra půjdu do ostré instalace. Už teď jsem mezi dědkama v hospodě za jedničku. Díky za všechno, mladí kolegové. Jak jsem pořídil vám napíšu. Hezké dny.

Re: Dotaz na češtinu

Napsal: 26 dub 2017, 20:17
od Ventero1
Dell D620: To je ještě dobrý strojek - myslím, že na tehdejší dobu měly hodně dobré displeje s parádním podáním obrazu ...

Re: Dotaz na češtinu

Napsal: 29 dub 2017, 13:06
od vlasta21
Zdravím. Zdařilo se. Instalace na Dell Latitude D620 na druhý pokus. Při tom prvním jsem nějak přišel o ikony reproduktoru a wifi v oznamovací oblasti, asi jsem do něčeho strčil myší a tak jsem za hoďku instaloval znova. Už druhý den to tu morduji a drobnými krůčky pokračuji vpřed. Mint je opravdu přívětivý a nikdy jsem si nemyslel, že začátek bude tak snadný. Myslím si, že je to asi lepší, než se hrabat v desítkách zvaných widle.. Podle mne je jedno co se člověk učí. Lépe se učit něž nechat tvrdnout mozek. S tím zobrazením na Dellu měl Tracer pravdu. Parádní grafika. Tím bych asi tohle vlákno, uzavřel. Ještě jednou všem dík a když si nebudu vědět rady, vím kam se obrátit. Hezké dny všem.