Jak vytvořit obraz nainstalovaného systému? [vyřešeno] Vyřešeno

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SuperUser
Příspěvky: 152
Registrován: 26 zář 2015, 20:26

Jak vytvořit obraz nainstalovaného systému? [vyřešeno]

#1 Příspěvek od SuperUser »

Zdravím,

prosím vás, poraďte mi, jak mám vytvořit obraz nainstalovaného systému? Zkoušel jsem respin, který je pro Ubuntu. Napřed na LM 18.1 Cinnamon x64, ale vypálený obraz nebootoval - error c32. Tak jsem to zkusil se stejným distrem, ale x86, ale stejná chyba. Tak jsem to cvičně zkusil s Ubuntu a fungovalo to. Takže tomu respinu Mint nesedí. Tak jsem to zkusil ještě podle jednoho návodu na netu, jenže v něm stojí, že to pak nepůjde nainstalovat. Udělá to pouze LIVECD. Jeden člověk mi poradil, že aby to pak šlo nainstalovat, tak prý stačí nainstalovat ubiquity (instalátor) a pak by to mělo jít instalovat. Tak jsme ubiquity nainstaloval a zkusil ho spustit z terminálu, ale - installer crashed. Víte někdo prosím co s tím, nebo znáte někdo nějaký jiný způsob, jak na to?

Díky,
Petr

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Jak vytvořit obraz nainstalovaného systému?

#2 Příspěvek od menom »

.

Uživatelský avatar
SuperUser
Příspěvky: 152
Registrován: 26 zář 2015, 20:26

Re: Jak vytvořit obraz nainstalovaného systému?

#3 Příspěvek od SuperUser »

Díky za odkaz. Funguje to a to dokonce i s LM 18.2 Cinnamon x86, ale chová se to trochu podivně. Když dám DVDčko, na kterém je vytvořené ISO vypálené do mechaniky a spustím pc, tak mi mechanika bootuje v režimu UEFI a po chvilce se objeví tabulka se 4 položkami a jedna z těch položek je "nainstalovat". Když ale při startu pc vyvolám F12kou boot menu a vyberu CD/DVD mechaniku (ne UEFI, ale standard), tak to pak pokračuje běžným způsobem (ne UEFI) a taky se objeví tabulka se 4 položkami, ale je úplně jiná. I graficky, i obsahově. A problém je v tom, že tam vůbec není možnost "instalovat", takže musím nabootovat z LIVE DVD a pak v terminálu zadat

Kód: Vybrat vše

sudo ubiquity
a pak se spustí instalace (ne UEFI). Ale tak nevadí, no. Hlavně, že to nějak funguje.

Ještě jednou díky,
měj se.

menom
Příspěvky: 2759
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Jak vytvořit obraz nainstalovaného systému?

#4 Příspěvek od menom »

.

Tym vyberom bootovania cez F12 vlastne upravujes parametre (co sa da napevno nastavit v UEFI-BIOS ) pre to jednotlive spustenie (Legacy).

Dobre ze funguje, ale hlavny dik patri autorovi co si dal namahu a napisal clanok ....

.
.

Zamčeno