Linux Mint 14 Compiz Fusion vs. Cinnamon [vyřešeno]

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zpráva
Autor
Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Linux Mint 14 Compiz Fusion vs. Cinnamon [vyřešeno]

#1 Příspěvek od Maky »

má někdo zkušenosti s Compizem (Compiz Fusion) na Linux Mint 14? Mě se ho na may nepodařilo rozchodit, sekal se. Přitom na Ubuntu mi chodil krásně. Je Cinnamon podobný CF? Dá se tam nastavit kostka?

zřejme tady mám první otázky. Jsem zvedav, kolik jich tady bude a za jak dlouho se dočkám odpovědi.
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

admin

Re: compiz verzus ciamon

#2 Příspěvek od admin »

Dočkáš se rychle, Cinnamon je konzervativní prostředí a podobné fičuriny v něm nechodí, což je dobře. Na tyto jsou jiná prostředí. Compiz akorát žere systémové prostředky, jiný přínos v něm nevidím. V Cinnamonu jsou efekty nastavitelné právě v nastavení Cinnamonu, je třeba si je osahat a vyzkoušet, který Ti bude vyhovovat. Já dříve také ujížděl na podobných "vymoženostech". Nyní se však domnívám(můj názor), že o tom linux není a Cinnamon už vůbec ne. Přeji hodně radosti se Skořicí a klidně dávej další dotazy. Pokud budeme vědět, rádi odpovíme :) :)

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: compiz verzus ciamon

#3 Příspěvek od KOLEGA »

satapouch píše:Dočkáš se rychle, Cinnamon je konzervativní prostředí a podobné fičuriny v něm nechodí, což je dobře. Na tyto jsou jiná prostředí. Compiz akorát žere systémové prostředky, jiný přínos v něm nevidím. V cinnamonu jsou efekty nastavitelné právě v nastavení Cinnamonu, je třeba si je osahat a vyzkoušet, který Ti bude vyhovovat. Já dříve také ujížděl na podobných "vymoženostech". Nyní se však domnívám, že o tom linux není a Cinnamon už vůbec ne. Přeji hodně radosti se Skořicí a klidně dávej další dotazy. Pokud budeme vědět, rádi odpovíme :) :)
S tím si dovolím nesouhlasit, GNU/Linux by měl být o čemkoli.
Jinak k problému co google?
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

admin

Re: compiz verzus ciamon

#4 Příspěvek od admin »

Já ten názor nikomu nenutím.. ať si každý na svém kompu dělá co se mu zamane. Jen si opravdu myslím, že Cinnamon je o něčem jiném.. nic ve zlém :) :) :)

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: compiz verzus ciamon

#5 Příspěvek od ulo »

Dovolil jsem si téma přesunout do tématicky odpovídající sekce... Díky za pochopení.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: compiz verzus ciamon

#6 Příspěvek od Maky »

takže chodí někomu správně compiz? Rád bych si jej nainstaloval, ale aby mi chodil správně.
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: compiz verzus ciamon

#7 Příspěvek od KOLEGA »

Compiz na Cinnamon není, ale MATE ho podporuje!
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: compiz verzus ciamon

#8 Příspěvek od Maky »

je tedy nějaký návod na instal Cf na mint? Nebo budu must použít "identický", ten co jsem vyrobil na wiku pro ubuntu.http://wiki.ubuntu.cz/akcelerovan%C3%A9 ... s[]=compiz

Nainstaloval jsem si Ubu jen tak, abych odzkoušel compiz, jede v poho. Unity mi nesedí, proto jsem na mintu. A tady mi Compiz (nejede) chybí, jsem jako bez ruky.
Jede mi to na jednom železe s grafikou od nVidie. Tak nevím, kde je problém. Než se pustím do čistého instal "14" tak si pohraji s ovladači nVidie a uvidím.

Mám tady s ovladači ještě problém. Po startu mám okolo ikon větší jakoby rámy, takové pozadí, obrázek z plochy z win (mám dva systémy mint, win a ode dneška ještě ubu, dělá mi to od začátku insatlace mintu i když na jednom disku byli jen dva systémy win a mint) , ale stačí po nich projet myší a jsou pryč, takže něco s ovladači je.
další problém je, že když kliknu na menu, tak se zobrazí jen tenounký prázdný rám. Musím kliknout znovu na menu, aby se zavřel a kliknou znovu, aby se otevřel, tentokrát v pořádku.
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

admin

Re: compiz verzus ciamon

#9 Příspěvek od admin »

A zkoušel si nainstalovat nový ovladač nVidia podle návodu na webu? Compiz ti na Cinnamonu nepojede, jak ti psal KOLEGA, zkus MATE.

RadekD
Příspěvky: 315
Registrován: 19 lis 2012, 19:28
Bydliště: Nedaleko Vyškova

Re: compiz verzus ciamon

#10 Příspěvek od RadekD »

Zdravím. Mám taky dotaz ke Compizu: Na několika místech v tomto fóru se doporučuje nainstalovat Ubuntu Tweak k různým nastavením. Když je chci nainstalovat přes Synaptic, píše to mj. že bude instalovat také compiz (konkrétně compiz-core, compiz-plugins-default, libcompizconfig0 a python-compizconfig). Píšete, že cinnamon se s compiz-em nemá rád, takže instalovat nebo ne? Nerad bych si rozhodil systém krátce po jeho nainstalování...
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC, Celeron J3455, 4GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, LAMP...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Zamčeno