Wine 3.0 - balíky mono a gecko

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Odpovědět
Zpráva
Autor
SuperUser

Wine 3.0 - balíky mono a gecko

#1 Příspěvek od SuperUser » 19 led 2018, 21:12

Odsud: http://www.noobslab.com/2017/05/install ... icial.html jsem si přidal ppa a key pro aktuální verzi Wine. Chci se zeptat, jak nainstalovat aktuální verzi balíků mono a gecko pro LM 18.3 Cinnamon amd64? Něco je přímo na webu winehq, ale moc tomu nerozumím. Při spuštění Wine mi to hlásí, že ty balíky chybí. Doporučuje to nainstalovat ty balíky přímo pro mou verzi systému. Nejraději bych přidal ppa pro aktuální verzi těch balíků, ale nevím odkud, ani jaké.

zeleno110
Poradce Mintu

Re: Wine 3.0 - balíky mono a gecko

#2 Příspěvek od zeleno110 » 25 led 2018, 09:41

Doporučil by som spúšťať win programy cez PlayOnLinux, dá sa tam stiahnuť akákoľvek verzia wine, mono a gecko si to sťahuje samo. Systém sa ľahšie nakonfiguruje, na všetko sú grafické klikátka. Tiež budeš mať lepší prehľad o programoch,
ktoré fungujú cez wine, sú v ponuke. Dajú sa skúsiť nainštalovať aj iné programy cez "Nainštalovať program mimo zoznamu"
Ale aj wine by si malo po zadaní príkazu winecfg a následnej konfigurácii wine samo vyžiadať inštaláciu mono a gecko.

redhawk
Guru Mintu

#3 Příspěvek od redhawk » 25 led 2018, 09:44

zeleno110 píše:
25 led 2018, 09:41
Doporučil by som spúšťať win programy cez PlayOnLinux, dá sa tam stiahnuť akákoľvek verzia wine, mono a gecko si to sťahuje samo. Systém sa ľahšie nakonfiguruje, na všetko sú grafické klikátka. Tiež budeš mať lepší prehľad o programoch,
ktoré fungujú cez wine, sú v ponuke. Dajú sa skúsiť nainštalovať aj iné programy cez "Nainštalovať program mimo zoznamu"
Ale aj wine by si malo po zadaní príkazu winecfg a následnej konfigurácii wine samo vyžiadať inštaláciu mono a gecko.
presne tak.
nie som lenivy ale PlayOnLinux pouzivam prave pre toto.
Taktiez lahko sa da manazovat pouzitie wine v konkretnej verzii na konkretny program bez konfliktov
Pravděpodobně kecám.

SuperUser

#4 Příspěvek od SuperUser » 31 led 2018, 00:57

OK, díky.

Odpovědět