Nie je možné pripojiť zväzok

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
blackie1968
Příspěvky: 37
Registrován: 10 úno 2018, 20:45

Nie je možné pripojiť zväzok

#1 Příspěvek od blackie1968 »

Zdravím všetkých, potreboval by som poradiť s týmto problémom:

Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek

Na pripojený USB kľúč Fujitsu sa v pohode dostanem ale ostatné zväzky vôbec neotvorím.


Tak po reštarte sa to nejako samo vyriešilo. Už sa dostanem do zmieňovaných zväzkov :o :shock: . Myslým si, že ten problém nastal po aktualizácii linuxového jadra na verziu 4.13.0-36, ktorú som predtým urobil.

yorick
Příspěvky: 3
Registrován: 19 bře 2018, 09:40

Re: Nie je možné pripojiť zväzok

#2 Příspěvek od yorick »

NEZMYSEL!!!! Neakceptovatelna rada. "pokial vsetko funguje neupgradovat kernel" V linuxe NIKDY opakujem a trvam na tom NIKDY nefunguje vsetko. Je iba na nas co mame linux radi aby sme problem riesili. a to riesenie moze prist prave s aktualizaciou kernelu... Naviac, ak nam ju ponukne aj spravca aktualizacii. Ide predovsetkym o Hardware a jeho fungovanie. Tak aby aj v linux, trebars so slobodnym ovladacom, zvladal to co ma, aspon na 70% tak, ako trebars vo windowse ci v OSX. Okrem toho po upgrade kernelu zrazu zistis ze uz funguje to co pred tym neslo, resp si to ani neskusal. (rozne vychytavky trebars na NTB od vyrobcu podla typu.) Kazdy dalsi kernel upgrade moze a ma snahu nieco riesit... snazi sa drzat krok s novym Hardverom, ponuka riesenia s problemami okolo grafiky, wifi modulu spravy diskov a podobne. Preto je stale novsi a preto sa na jeho upgradoch stale pracuje. Samozrejme ze moze nastat situacia ze po kernel upgrade zrazu nieco prestane fungovat ale urcite sa aj nieco opravi. Kazdy operacny system ti odporuca robit aktualizacie ci uz softveru alebo samotneho systemu. Plati to pre windows osx ios aj android a pod.... Ako ma uzivatel linuxu objavovat nove veci a ist s vedomostami dopredu ked stvrdne na dva roky starom kerneli lebo "vsetko funguje"? Mimochodom... opakujem: NIKDY NEFUNGUJE VSETKO!!!!! Nepiste sem taketo bludy. ak vies poradit tak porad. HOTOVE

jaku57
Příspěvky: 13
Registrován: 07 kvě 2015, 20:14

Re: Nie je možné pripojiť zväzok

#3 Příspěvek od jaku57 »

Tak přesně tenhle problém mě také nastal a to když jsem provedl aktualizace.Mám týden nový pc s win 10 a linux mint 18.3.Doposud jsem měl staré win.xp a tyhle dva systémy jsou pro mě celkem nové tak se znova učím.tahle situace je přesně ta kdy něco přestane fungovat a nás to odrazuje od linuxu.Musel jsem požádat svého servisáka na pc a ten mě napsal tohle.
Tak abych Vám poradil, píše Vám to, že disk má pro sebe zablokovaný Windows, protože jej správně neukončil, nýbrž hybernoval, proto Vám to nedovolí připojit v Linuxu. Takže je třeba disk nabootovat ve Windows, jít do nastavení windows, kde vypnete hybernaci.
Až bude vypnutá, můžete počítač vypnout. Tím by měl Windows disk uvolnit.
Toto je bohužel chyba Windows nikoliv Linuxu :-))
Tady je krásně vidět, jak Linux vše hezky vypíše, to by Windows nikdy neudělal, ten by Vám jen sdělil, že jednotku nelze připojit. :-))

Zamčeno