klávesové zkratky

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
afilip
Příspěvky: 7
Registrován: 01 lis 2017, 15:09

klávesové zkratky

#1 Příspěvek od afilip »

Odešel mi v počítači HDD a to tak, že jsem z něho už linux nespustil. Dal jsem do něj tedy jiný disk, a nainstaloval znovu 18.3 cinnamon 32bit. Když jsem připojil ten vadný disk jako druhý, tak jsem se na něj částečně dostal, a soubory z něho přetahal. K tomu PC byl připojený IR dálkový ovladač, který se chová jako klávesnice a myš. Abych ho mohl používat, tak jsem pro něj nadefinoval klávesové zkratky.
Bohužel ale nemohu přijít na to, ve kterém souboru jsou ty definice uložené, abych ten soubor kdyžtak mohl také překopírovat. Nechce se mi to znovu konfigurovat.
Nevíte někdo, kde by to mohlo být uložené?
Našel jsem jenom udělat na starém systému
dconf dump /org/cinnamon/desktop/keybindings/ > dconf-settings.conf
a na novém to naimportovat, ale to bohužel neudělám, protože ten starý HDD nenaběhne.

kamowski

Re: klávesové zkratky

#2 Příspěvek od kamowski »

v xfce to je v súbore:
/home/USER/.config/xfce4/xfconf/xfce-perchannel-xml/xfce4-keyboard-shortcuts.xml
tak snáď ťa to navedie


afilip
Příspěvky: 7
Registrován: 01 lis 2017, 15:09

Re: klávesové zkratky

#4 Příspěvek od afilip »

Tak bohužel adresář /home/USER/.config/xfce4/ tam nemám.
To, co je v archlinuxu je návod, který jsem popsal v první zprávě, a ten bohužel nepoužiju.
No, už s tím dál nebudu ztrácet čas, a nadefinuju to znovu :twisted:
Dík za rady.

kamowski

Re: klávesové zkratky

#5 Příspěvek od kamowski »

afilip píše: 04 dub 2018, 08:31 Tak bohužel adresář /home/USER/.config/xfce4/ tam nemám.
jasne že nemáš, veď píšem, že ja mám xfce, ty máš cinnamon a mohol si si hľadať niečo ako ...keyboard-shortcuts.xml

afilip
Příspěvky: 7
Registrován: 01 lis 2017, 15:09

Re: klávesové zkratky

#6 Příspěvek od afilip »

Už jsem to napsal znovu. Asi z 80%. Těch zbývajících 20% nemohu přijít na to, jak to bylo nastavené :-( Ale snad na to přijdu, nastavoval jsem to asi před rokem. Ten ovladač je naprosto debilní. Koupil jsem ho na eBay, a má předdefinované klávesové zkratky. https://www.ebay.com/itm/362255959918 Doma mám jiný ovladač, nějaký Cyberlink, který funguje přes Lirc, a tam je nastavení naprosto bez problému. Tohle funguje jako HID klávesnice + myš.

Zamčeno