Nemo - lagy

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zpráva
Autor
libor007

Re: Nemo - lagy

#11 Příspěvek od libor007 » 13 srp 2018, 14:48

Můžu cpu zkusit přepastovat, ale s polámanou rukou to bude muset počkat. Jinak to nemo při lagu cpu zatíží na plno. Systém jinak asi 3 roky šlape stabilně i při zátěži a teplota nejde do mezních hodnot, ventilátor se poflakuje - mám dobrý chladič, rozumnou pastu. Po pravdě, mint jsem po dalších chybách zálohoval clonezillou, právě si hraju s kubuntu a to šlape, jak blesk a zatím kupodivu stabilně(při vydání katastrofa). Jen díky nemocenské tomu dávám víc času, jinak prostě chci nahodit systém a minimálně 2roky na to zas nešahat.
Mint 19 Cinnamon

juhele2014
Guru Mintu

#12 Příspěvek od juhele2014 » 13 srp 2018, 15:36

Takže to bude vokenicema, resp. se to jmenuje správce oken - když se ti povede nainstalovat openbox, tak to posviští. Ale - asi se sešlo více faktorů - verze jádra, vyhlazování, systemd (ano-ne), aktualizace, a pod. :!:

redhawk
Guru Mintu

#13 Příspěvek od redhawk » 13 srp 2018, 18:32

libor007 píše:
13 srp 2018, 14:48
Můžu cpu zkusit přepastovat, ale s polámanou rukou to bude muset počkat. Jinak to nemo při lagu cpu zatíží na plno. Systém jinak asi 3 roky šlape stabilně i při zátěži a teplota nejde do mezních hodnot, ventilátor se poflakuje - mám dobrý chladič, rozumnou pastu. Po pravdě, mint jsem po dalších chybách zálohoval clonezillou, právě si hraju s kubuntu a to šlape, jak blesk a zatím kupodivu stabilně(při vydání katastrofa). Jen díky nemocenské tomu dávám víc času, jinak prostě chci nahodit systém a minimálně 2roky na to zas nešahat.
tak to bude vytazenim.
treba odsledovat, co to vytazuje (bud top, htop alebo atop v terminali)

no ja som na Acer ES1 (baytrail atom, 2 GB ram a eMMC 32GB) supol xubuntu 18.04 a prekvapivo to ide stabilne a rychlo, rovnako derivaty ubuntu 18.04.

Ak tam boli chyby, moze byt ze je posahany system, ja som teraz od decembra reinstaloval na desktope mx, proste 2 upgrady verzii + ked nieco testujem to uz zaprasilo aj linux. Takze reinstal by mozno pomohol
Pravděpodobně kecám.
Hlúposť užívateľa je úmerná jeho právam.
Podstatou pirátstva nie je túžba ľudí kradnúť, ale neschopnosť predať im veci, ktoré chcú.

libor007

#14 Příspěvek od libor007 » 13 srp 2018, 23:48

Tak mě klepne. Mám vytuněné kubuntu a nakonec zjistím, že nejde root pro grafické appky(luckybackup apod) :-) S takovou s pokorou skončím u xubuntu...
Mint 19 Cinnamon

Odpovědět