CIAMON - nastavení pro nováčky a nějaký návod

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zpráva
Autor
admin

Re: CIAMON - nastavení pro nováčky a nějaký návod

#11 Příspěvek od admin »

Vyzkoušel jsem applet z odkazu od Kolegy, bohužel je nefunkční v Cinnamonu 1.6.7. Nefunguje ani instalace repozitářů pro instalaci. Při ruční instalaci to vyhodí chybu u kompilace xml schématu, ani bych to nezkoušel....

kamowski

Re: CIAMON - nastavení pro nováčky a nějaký návod

#12 Příspěvek od kamowski »

odkaz je skutočne nefunkčný a ručne som sa do toho nepúšťal :D
ale ďakujem za snahu

Franta
Příspěvky: 8
Registrován: 28 led 2013, 22:14
Bydliště: Šťáhlavice
Kontaktovat uživatele:

Re: CIAMON - nastavení pro nováčky a nějaký návod

#13 Příspěvek od Franta »

Ahoj,

po startu systému - LM 14 se mi v Cinnamonu nezobrazí ikony (Firefox, souborový manažer, apod.) Místo nich se zobrazí jen prázdné ikonky. Musím kliknout pravým na panel, dat řešení problému a restartovat Cinnamon. Nevíte, čím by to mohlo být? Díky moc. Franta

admin

Re: CIAMON - nastavení pro nováčky a nějaký návod

#14 Příspěvek od admin »

Ahoj,
vítáme tě mezi námi. S tímto jsem se ještě nesetkal... jen taková možnost... nemáš zapnutý editační režim panelu??

Franta
Příspěvky: 8
Registrován: 28 led 2013, 22:14
Bydliště: Šťáhlavice
Kontaktovat uživatele:

Re: CIAMON - nastavení pro nováčky a nějaký návod

#15 Příspěvek od Franta »

Díky za přivítání. Zítra na to mrknu. Jsem teď doma, kde mám LM12 s KDE. Dík za tip.

Franta
Příspěvky: 8
Registrován: 28 led 2013, 22:14
Bydliště: Šťáhlavice
Kontaktovat uživatele:

Re: CIAMON - nastavení pro nováčky a nějaký návod

#16 Příspěvek od Franta »

Ahoj, tak jen pro doplnění. Editační režim zapnutý nebyl, ale po aktualizacích to samo zmizelo. Díky.

admin

Re: CIAMON - nastavení pro nováčky a nějaký návod

#17 Příspěvek od admin »

Nemáš za co, jinak kdyby se vyskytl nějaký další problém, klidně dojdi.... :) :)

Mojmec11
Příspěvky: 49
Registrován: 07 čer 2013, 23:22
Bydliště: Dačice či co :-)

Re: CIAMON - nastavení pro nováčky a nějaký návod

#18 Příspěvek od Mojmec11 »

satapouch píše:Tak jsem něco sesmolil pro nováčky o Cinnamonu na wiki... http://wiki.linux-mint-czech.cz/index.p ... e=Cinnamon , chce to ještě postupně podoplňovat, ale základy tam jsou. :)
Hele předsedo :D chtěl jsem nalouskat něco ohledně tajů instalace a příkazů a koukám kde nic tu nic.jednou to jde tak,podruhý onak,mám v tom zatím hokej a pokud nenajdu návod s příkazy tak jsem v riti.Taky nevím,jestli v Linuxu fungujou příkazy stejně ve všech verzích,abych se něco nenašrotil a pak mi to neblblo.Chci zůstat u Mintu,páč je mi jako widlákovi nejbližší,takže s odpovědma typu : nainstaluj si jinej Linux na mě nechodte jasný ??!! :lol:

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: CIAMON - nastavení pro nováčky a nějaký návod

#19 Příspěvek od ulo »

Na naší Wiki už se to pomalu ale jistě doplňuje a pár tipů ohledně instalace programů máš zde: http://wiki.linux-mint-czech.cz/doku.ph ... e_programu
a k terminálu se základními příkazy je něco zde: http://wiki.linux-mint-czech.cz/doku.ph ... e/terminal
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

admin

Re: CIAMON - nastavení pro nováčky a nějaký návod

#20 Příspěvek od admin »

Tak, kámo, je to tam pokaždý stejně, žádný jednou tak a jednou jinak.... Dle mého názoru jsou ty návody více než jasné, možná je potřeba je přelouskat vícekrát, na tom není nic špatného. Jinak co se týká příkazů, pro Mint jsou stejné jako pro Ubuntu, u jiných dister jsou odchylky zejména co se týká správce balíčků. Na psaní podrobných návodů na wiki je nás opravdu málo, ale snažíme se alespoň po kouskách. Hlavní prioritou pro nás jsou články na webu, ve zbylém čase se dělá ostatní....

Zamčeno