Stránka 1 z 1

Odebrání nepotřebných (arabských a jiných) fontů

Napsal: 15 srp 2019, 20:09
od vlasta21
Asi nebude to pravé vymazat je z etc/font, že? Vadí mě, že se musím probíjet seznamem fontů, které nepotřebuji. Instalací nových fontů se zabývá více autorů a různých webů, ale odebrání jsem asi přehlédl. Není někde nějaký tweakovací softík? Nevadilo by mi ani jít na to přes terminál. Díky.

Re: Odebrání nepotřebných (arabských a jiných) fontů

Napsal: 16 srp 2019, 13:35
od juhele2014
Zkus bleachbit, tam nějaká volba ohl. fontů je.

Je to v synapticu, nebo zde: https://www.bleachbit.org/download/linux

Re: Odebrání nepotřebných (arabských a jiných) fontů

Napsal: 16 srp 2019, 15:46
od vlasta21
Zdravím. BleachBit v sobě má sice užitečné funkce, ale fontů se netýkají. Nainstaloval jsem Font Manager, v něm jsou vidět všechny fonty. Lze je ovšem jen zakázat. V nastavení Writeru je stále vidím, pokud je volím, ty zakázané, systém je nějak nahradí zřejmě systémovým fontem Ubuntu a jde s nimi i psát česky s tím, že písmo s diakritikou je typově jiné. Pokud by bylo možné fonty, které nepotřebuji zcela vyjmout aby je třeba Open Office nenabízely, bylo by to fajn. Prošel jsem i nějaká fora, ale nezmoudřel jsem z toho. No, při mém věku to už jde ztěžka. Budu se v tom chvíli vrtat a pokud neuspěji, co nadělám, uklidím Mint do předchozího stavu a smířím se se stavem věcí. Za zájem o můj problém ti děkuji, přeji prima dny v pohodě.

Re: Odebrání nepotřebných (arabských a jiných) fontů

Napsal: 16 srp 2019, 20:03
od vlasta21
Díky redhawk! Konečně stařík zvítězil. No, ono mě ani nenapadlo, že by to takhle parádně šlo. Opět se, s praskotem v zádech, musím sklonit před tvůrci Linuxu a lidem z komunity, kteří dokážou napovědět třemi slovy a jednou spojkou. Všecha arabská písma jsou pryč a ještě něco zbylo, s tím si poradím. Nechtěl jsem vyvraždit zase všechno najednou. První pokus vyšel na 100%. Hezké dny všem.