Nejednotné fonty v systému [vyřešeno] Vyřešeno

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
Paolo
Příspěvky: 4
Registrován: 25 bře 2014, 19:34
Bydliště: Proseč pod Ještědem

Nejednotné fonty v systému [vyřešeno]

#1 Příspěvek od Paolo »

Zdravím. Objevil jsem tuto distribuci a rozhodl jsem se jí vyzkoušet (hledám alternativu bez Unity :D ). Jsem byl velice překvapen, jaká nádhera Mint s Cinnamonem je. Rád bych u Mintu zůstal, ale potýkám se s problémem fontů v systému. Některá okna se zobrazí s fontem (Ubuntu), který jsem nastavil v systému, některá použijí jiný (svůj) font. Například Gajim, Libreoffice Writer, Smplayer. Přikládám soubor s obrázkem, kde je vše patrné. Používám momentálně Lubuntu a tam mají všechna okna všech programů fonty stejné. Rozlišení obrazovky mám 1680 x 1050. Nainstalován proprietární driver Nvidia.
Přílohy
display.png
.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.
Linux Mint 17 MATE - 64 bit
Stroj obsahuje, co kdo dal, co se kde našlo a něco dokoupilo :-)
... ale lítá to jako blesk.

admin

Re: Nejednotné fonty v systému

#2 Příspěvek od admin »

Ahoj,
vítám Tě mezi námi a tak nějak nerozumím tomu, jak je možné mít pro každé okno jiný font. Cinnamon už používám hodně dlouho, ale s tímto jsem se ještě nesetkal. V Nastavení systému si normálně nastavíš písmo jaké chceš ( jsou tam 4 položky - tam si vyber písmo dle vlastního vkusu) a není co řešit. Defaultní fonty nejsou nic moc, ale další si můžeš snadno doinstalovat (podrobnosti najdeš na našem webu, stačí hledat). Toto řeší GTK. Pokud si chceš změnit i písmo motivu Cinnamonu - tj Menu, panel atd., tak to už je malinko složitější, neboť je třeba zeditovat soubor CSS u daného motivu. Není to nic strašného a zvládne to každý průměrně počítačově gramotný uživatel. Budeš-li chtít však s tímto pomoci, rádi tak učiníme.

Paolo
Příspěvky: 4
Registrován: 25 bře 2014, 19:34
Bydliště: Proseč pod Ještědem

Re: Nejednotné fonty v systému

#3 Příspěvek od Paolo »

Ahoj,
děkuji za odpověď. Já jsem se s tímto také ještě nesetkal. Fonty jsem v nastavení systému zvolil Ubuntu, je to hezký font. Nicméně mám podezření, že daná situace nastala po nainstalování proprietárního driveru Nvidia. Zkusím reinstalaci a uvidím.
.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.
Linux Mint 17 MATE - 64 bit
Stroj obsahuje, co kdo dal, co se kde našlo a něco dokoupilo :-)
... ale lítá to jako blesk.

admin

Re: Nejednotné fonty v systému

#4 Příspěvek od admin »

Dej vědět. Jinak pro změnu ovladače GK není přeci nutný reinstal?

Paolo
Příspěvky: 4
Registrován: 25 bře 2014, 19:34
Bydliště: Proseč pod Ještědem

Re: Nejednotné fonty v systému

#5 Příspěvek od Paolo »

Ten ovladač grafické karty jsem vrátil na původní, ovšem vliv to nemělo žádný. Dnes jsem udělal novou instalaci a výše uvedený problém se už neprojevil, všechna okna používají stejný font a jeho stejné nastavení. Něco se včera muselo špatně nainstalovat, dnes žádný problém. Zkusil jsem i instalaci stažených fontů a jejich nastavení, bez problému. Možná bych toto vlákno smazal, pravděpodobně se jednalo o chybu mimo systém a tímto se omlouvám.
.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.
Linux Mint 17 MATE - 64 bit
Stroj obsahuje, co kdo dal, co se kde našlo a něco dokoupilo :-)
... ale lítá to jako blesk.

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Nejednotné fonty v systému

#6 Příspěvek od KOLEGA »

Vlákna nemažeme, třeba se to ještě někomu stane a budeme tu moci pokračovat v pátrání, třeba to je nějaký "neuvěřitelný bug" ...
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

Uživatelský avatar
skrob
Příspěvky: 1329
Registrován: 18 bře 2015, 15:34

Re: Nejednotné fonty v systému

#7 Příspěvek od skrob »

Tak já to tady s dovolením obnovím. Došel jsem na podobný problém viz obr. Ta některá okna rozhodně nejsou noto sans bold.
Přílohy
6.png
4.png
3.png
2.png
1.png
Dell 7490 Intel®Core™ i7 - 8650u @ 8M Cache - up to 4,20 Ghz - 4x1,90 GHz - Intel UHD Graphics 620 - ram 16Gb DDR4 2400 Mhz
SSD NVME Intel 256 Gb
Linux Mint 20.3 Una 64 bit - Cinnamon 5.07 - core Linux 5.4.0-91 generic x86_64

Uživatelský avatar
skrob
Příspěvky: 1329
Registrován: 18 bře 2015, 15:34

Re: Nejednotné fonty v systému

#8 Příspěvek od skrob »

Ukázka
Přílohy
b.png
a.png
Dell 7490 Intel®Core™ i7 - 8650u @ 8M Cache - up to 4,20 Ghz - 4x1,90 GHz - Intel UHD Graphics 620 - ram 16Gb DDR4 2400 Mhz
SSD NVME Intel 256 Gb
Linux Mint 20.3 Una 64 bit - Cinnamon 5.07 - core Linux 5.4.0-91 generic x86_64

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Nejednotné fonty v systému

#9 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Za chvíli je fotbal, ale ještě to stihnu napsat ... :P Vzhled fontů se poměrně razantně mění, když se podíváš ve Vzhledu do podrobnosti písma, a těch parametrů k nastavení je tam hodně.

Uživatelský avatar
skrob
Příspěvky: 1329
Registrován: 18 bře 2015, 15:34

Re: Nejednotné fonty v systému

#10 Příspěvek od skrob »

Mrknu, díky, jde o to, že to je na jedné instalaci, na jednom NTB, stejně nastaveno a vzhled jiný. Go Wales:-)
Dell 7490 Intel®Core™ i7 - 8650u @ 8M Cache - up to 4,20 Ghz - 4x1,90 GHz - Intel UHD Graphics 620 - ram 16Gb DDR4 2400 Mhz
SSD NVME Intel 256 Gb
Linux Mint 20.3 Una 64 bit - Cinnamon 5.07 - core Linux 5.4.0-91 generic x86_64

Zamčeno