monitor (Vyřešeno)

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: monitor

#21 Příspěvek od Salus »

Děkuji za důvěru. Jestli se mi to nepovede, tak si tě dovolím otravovat s pomocí.
Ještě dotaz. Ty, Win.10 předpokládám, že musím také vypálit na "CD", pak je instalovat a pak přes "CD" instalovat Linux, nebo se mám na ty Win vykašlat a nechat tam ty co tam mám (Win 7) a instalovat jen Linux 20.

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: monitor

#22 Příspěvek od Salus »

to jsi mě potěšil. Já jsem si to také tak nějak představoval.
Takže musím zakoupit nové "CD" na vypálení Linux 20 a půjdu na to. Předpokládám, že přes víkend se do toho pustím. Dám pak vědět jak jsem dopadl.
Ještě jednou za všechno děkuji.
Salus

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: monitor

#23 Příspěvek od Salus »

A je to tu. Ještě jsme ani nezačal a už potřebuji znova poradit. Nainstaloval jsem si pro zálohování Double Commander. Dostal jsme se až sem a nevím jak to mám a kam zálohovat a hlavně kde to pak najdu a znovu obnovím. Jen doufám, že to dělám dobře na nejsem někde jinde.
Snímek obrazovky pořízený 2020-11-19 20-37-19.png

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: monitor

#24 Příspěvek od Salus »

A ještě jednou. Dá se nějak zálohovat web prohlížeče, které mám v "ostatních záložkách, lišta záložky.....

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1384
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: monitor

#25 Příspěvek od alojz »

...zbav sa win7,suhlas s labentom,je to riziko...nekupuj cédé,to je minulost,kup usb kluč,pichnes do kompu a nakopirujes potrebne veci,čo chces zalohovat,a zalohu mas hotovu,potom prekopirujes do noveho systemu,a mas obnovene...ziadne abrakadabraaa... :lol: :oops: :o
Dá se nějak zálohovat web prohlížeče
...da sa-vytvorenim konta v prehliadaci,synchronizovat s vebom...nasledne v novom systeme nainstalujes prehliadac,samozrejme ten isty,prihlasis sa a synchronizujes...a šecko mas tak ako v predoslom prehliadaci...
...je este moznost z HTML suboru... :lol: :lol: :lol:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: monitor

#26 Příspěvek od Salus »

to znamená, že mám ti win 7 přeinstalovat na ty win 10? a můžeš mi prosím podrobně popsat jak na ty zálohy webu.
Díky.

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: monitor

#27 Příspěvek od Salus »

to znamená, že mám ti win 7 přeinstalovat na ty win 10? a můžeš mi prosím podrobně popsat jak na ty zálohy webu.
Díky.

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: monitor

#28 Příspěvek od Salus »

zeleno, děkuji za odpověď, ale jsem jen uživatel a vůbec nevím o čem píšeš. Mě jde o to, jestli mám nechat ty win 7 tak jak jsou a nainstalovat nové Linux, nebo musím nainstalovat nové win 10 a pak Linux. Jak mám zjistit jestli mám home samostatně, nebo spolu s root.

Uživatelský avatar
akojak
Příspěvky: 613
Registrován: 01 dub 2020, 22:22

Re: monitor

#29 Příspěvek od akojak »

Salus píše: 19 lis 2020, 21:07 A ještě jednou. Dá se nějak zálohovat web prohlížeče, které mám v "ostatních záložkách, lišta záložky.....
Záložky z Firefoxu a Waterfoxu si zazálohuješ jednoducho
viď:
https://uloz.to/file/yFX0Teq8hapY/zalozky-ff-zaloha-mp4

Podobne urobíš aj následnú obnovu záložiek naspäť do prehliadača.

Zálohovať záložky môžeš do súbou .json a tiež do súboru .html čo môže byť výhodné ak si ich chceš prehliadať cez prehliadač.
Potom už len skopíruješ na usb kľúč a môžeš prenášať aj na iný počítač....

Nepotrebuješ žiadne komandery a synchronizácie hlavne nie - lebo šajnu nemáš čo sa deje s tvojimi záložkami......

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: monitor

#30 Příspěvek od Salus »

akojak, děkuji za radu, ale nemám Firefox, ale Googl, tak nevím jestli je ten postup stejný.

Zamčeno