monitor (Vyřešeno)

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: monitor

#71 Příspěvek od Salus »

Díky, už to necháme na zítra a uvidíme.

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: monitor

#72 Příspěvek od Salus »

Jsi ještě vzhůru. Asi jsem to všechno pokazil. Nedalo mi to a v Linuxu jsem dal ten instalační systém Linux 20 rozbalit. To byla asi chyba.

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: monitor

#73 Příspěvek od Salus »

ještě jedna poznámka. Ten Linux 20 jsme měl stažený v Linuxu a ne ve "Windows", taky jsem to přes Linux instaloval do toho "Ventoy". Jestli to nebyla chyba, že jsme to nedělal vše ve "Windows".

Uživatelský avatar
alojz
Příspěvky: 1395
Registrován: 14 pro 2016, 21:04

Re: monitor

#74 Příspěvek od alojz »

...rufus alebo etcher pre zaciatocnika je lepsia volba...asitaknijak...ventoj je este cerstvy,a potrebuje trocha zrucnosti...to som musel dokecnút... :roll: :roll: :roll:
AMD Ryzen 5
RADEON RX 6400 dual

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: monitor

#75 Příspěvek od labeent »

Salus píše: 22 lis 2020, 23:22 Jsi ještě vzhůru. Asi jsem to všechno pokazil. Nedalo mi to a v Linuxu jsem dal ten instalační systém Linux 20 rozbalit. To byla asi chyba.
Když píšu nerozbalovat, tak nerozbalovat.
Smazat a dát nerozbalený.
Obrázek

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: monitor

#76 Příspěvek od labeent »

Takže až to tam dáš znovu nerozbalené, tak pak se znovu pokus spustit systém z flash disku dle uvedeného odkazu.
Dokud si nebudeme jistí, že to máš spuštěné skutečně z flash disku, tak se nikam nehneme, ani kdybys to udělal pod jakýmkoliv jiným programem.

Pokud zjistíme, že to z flash disku nenaběhne kvůli chybě instalačního média, tak teprve budeme řešit další.

Hlavně nic nedělej jinak než je napsáno. Nesnaž se dělat něco jinak, Windows. který ti psal něco o rozbalení neví, co ve skutečnosti děláš.
Jinak se nehneme dál!
Obrázek

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: monitor

#77 Příspěvek od labeent »

alojz píše: 23 lis 2020, 00:57 ...rufus alebo etcher pre zaciatocnika je lepsia volba...asitaknijak...ventoj je este cerstvy,a potrebuje trocha zrucnosti...to som musel dokecnút... :roll: :roll: :roll:
Já si právě myslel, že to bude jednodušší. Ventoy má tu výhodu, že když ho spustíš a vytvoříš s ním médium, tak se tam ty image jen kopírují a může jich být víc.
Použil jsem ho u kamaráda ve Windows, vytvořil instalační médium s Win 10 a Mintem a to stále používám.

Rufus nebo Etcher nepoužívám, návody na webu jsou, ale nemám to možnost ověřit ... Tam by ho krok po kroku musel protáhnout někdo jiný. Pokud se nehneme dál, tak to bude muset někdo udělat.

Zatím to vidím tak, že ještě nebootujeme z flashky. To musí zvládnout nastavit sám. Návod tam je dost podrobný https://www.linux-mint-czech.cz/2018/06 ... x-mint-02/ Takže problém v softu být nemusí.
Obrázek

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: monitor

#78 Příspěvek od labeent »

No odzkoušené to asi nemá, když si chtěl jít koupit CD.
Jinak je samozřejmě jedno z jakého média to nainstaluje, ale ta flashka se dá alespoň potom opětovně využít ...

Dopisuju to sem, abych nehltil instalační popis na konci fóra.
Ono to médium na Flashce vyrobené ve Ventoy má jedno obrovské kouzlo:

Chová se to jako běžná Flashka, ale je to vlastně i speciální médium.
Takže když na tuhle jednou vytvořenou flashku nakopíruje za 18 měsíců Mint 21, tak jen smaže Mint 20 a má hotové instalační médium. To samé Widle. A přitom tu flashku mezitím 18 měsíců může používat běžným způsobem. Žádné zbytečné formátování, nervy jestli to dobře udělal apod. Protože tady a teď už to má odzkoušené, že to je OK.
Naposledy upravil(a) labeent dne 24 lis 2020, 16:37, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Salus
Příspěvky: 240
Registrován: 25 říj 2015, 09:57

Re: monitor

#79 Příspěvek od Salus »

labeente, omlouváme se za horlivost, ale nedalo mi to. Smazal jsem ten Linux 20 a nahrál ho znova do "Ventoy". Mám ještě jeden nápad viz. příloha. Co ty na to? udělat, neb ne. Tak nějak mi to dává smysl.
Přílohy
Snímek obrazovky pořízený 2020-11-23 12-00-32.png

Uživatelský avatar
labeent
Příspěvky: 759
Registrován: 14 lis 2012, 22:57

Re: monitor

#80 Příspěvek od labeent »

Ten nápad nemáš Ty, ale operační systém. :D
Zkusit se to může,ale Ty řešíš, respektive chceš řešit B, ale stále jsi nevyřešil A.

Je možné a já tomu věřím, že máš instalační disk v pořádku.


Problém je v tom, že jsi ještě nenabootoval z té flashky.
Pokud bys nabootovat z flashky a ten systém tam byl blbě, tak by se Ti měla ukázat nějaká hláška (chybová), jako že není boot sector nebo něco podobně.
Obrázek
Tobě se spouští systém tak, jak normálně a to prostě vypadá, že jsi ho nedonutil spustit ho z flashky.
Obrázek

Zamčeno