Čeština ve Firefoxu

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
Sikkim76
Příspěvky: 38
Registrován: 05 kvě 2014, 21:44

Čeština ve Firefoxu

#1 Příspěvek od Sikkim76 »

Ahoj, tak jsem nabyl dojmu, že wokna už jsou pro mně těžkou historií. Zamiloval jsem si LINUX a konkrétně MINT. Mám ale prosbu. Na 2 PC mám instalaci v pohodě, ale na notebooku mám místo firefoxu v češtině anglický a hodiny mi ukazují čas správně, ale ve 12 ti hodinovém formátu. Jak to vyřešit? Přeinstalace? Nebo poradí někdo? Jsem fakt začátečník. Díky moc.

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Čeština ve Firefoxu

#2 Příspěvek od KOLEGA »

Zdar, je potřeba mít nainstalovaný balíček "firefox-locale-cs" ... (instalace přes synaptic (správce balíčků), přes správce software, či přes terminál pomocí

Kód: Vybrat vše

 sudo apt-get install firefox-locale-cs 
).

Hodiny jsou nahlášený bug, v LM 17 bude opraveno (předpokládám, že máš LM 16 a Cinnamon)

Prosím při dalších dotazech doplňovat i tuhle informaci o verzi systému a grafickém prostředí
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

Sikkim76
Příspěvky: 38
Registrován: 05 kvě 2014, 21:44

Re: Čeština ve Firefoxu

#3 Příspěvek od Sikkim76 »

Děkuju moc, chci ti říct, že si neskutečně vážím toho, jak funguje linuxová komunita. Fakt nadšení největší. Už mám LM 16 CINNAMON na 3 PC a jsem z něj fakt unešenej. A tobě díky za odpověď. Jen bych ještě poprosil o jednu radu. Ten Firefox, hodiny a ještě nově i celý balík LIBRE OFFICE je taky anglicky a má ho žena na svém notebooku. 2 instalace byly korektní a tato celá anglická. Jestli by jsi byl tak moc hodný a poradil, jak ještě odstranit Angličtinu a počeštit i Libre Office, aby nenadávala. Ona je jen prostý uživatel a ne technik. A jdu vás podpořit aspoň symbolickou 100,-Kč. Fakt odvádíte super práci a je za vámi na fóru vidět lidská stopa a ne jak u woken neosobní chování, vrchol je jejich linka technické podpory.

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: Čeština ve Firefoxu

#4 Příspěvek od KOLEGA »

Balíčky libreoffice-help-cs libreoffice-l10n-cs, instalace jako výše ...

btw. všude jsou lidi a i ti nám mohou být nesympatičtí :-)
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

admin

Re: Čeština ve Firefoxu

#5 Příspěvek od admin »

My také děkujeme a zůstaň nám věrný. Tvá slova potěšila a pro nás je to jeden z důvodů proč to děláme. :)

Zamčeno