Různé tapety a ikony na jednotlivých plochách

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
4JR
Příspěvky: 33
Registrován: 29 říj 2013, 21:55

Různé tapety a ikony na jednotlivých plochách

#1 Příspěvek od 4JR »

Zdravím,

hledal jsem, ale nenašel, tak se ptám. Jde v Cinnamonu nějak nastavit na různých pracovních plochách:
1) různá tapeta?
2) jiné ikony? - myslím tím jiné zástupce souborů a jiné složky
Jde mi o to, že mám několik ploch různě pojmenovaných (práce, hudba, fotokomora,...) a rád bych na každé měl jinou tapetu a hlavně jiné soubory, složky a spouštěče.

ML16 Cinnamon (na starším PC LM16 Mate) - používám obě prostředí, takže pokud by existovalo řešení pro obě, tak super. Našel jsem pouze nějakou možnost tohle řešit v KDE, ale do toho se mi moc nechce.

admin

Re: Různé tapety a ikony na jednotlivých plochách

#2 Příspěvek od admin »

V Cinnamonu ani v Mate toto bohužel zatím nejde. Jediné prostředí, které to v Mintu umožňuje je KDE.

Bad
Příspěvky: 4
Registrován: 07 kvě 2014, 19:54

Re: Různé tapety a ikony na jednotlivých plochách

#3 Příspěvek od Bad »

Zdravím,
mám zájem o tutéž funkcionalitu, jednu plochu mám jako startovní s desklety informačního charakteru (zprávy, počasí, systémové info), druhou jako internetovou, pracovní, herní atd...
Odlišné pozadí pro každou z nich bych ještě oželel, nicméně samostatné ikony přiřazené k jednotlivým plochám a hlavně různé desklety pro různé plochy by hodně pomohly.
Zatím jsem to vyřešil zaškrtnutím políčka "zapamatovat spuštěné programy při restartu", ale nejde to tak řešit dlouhodobě, bo se po startu musí spustit všechny programy a zabírají pamět.

Je možné někde zažádat o toto vylepšení připadně dát autorům vědět, že je o to zájem? Jsem v Linuxu nováčkem, takže se spíš rozkoukávám, nicméně sem od první chvíle nadšen a doufám, že brzy nastane doba, kdy budu moct kompletně opustit WIN OS.

Předem díky za odpověd.

admin

Re: Různé tapety a ikony na jednotlivých plochách

#4 Příspěvek od admin »

Ahoj,
jako nejlepší cestu jak dát vývojářům vědět vidím např. komentovat článek o poslední verzi Cinnamonu na http://segfault.linuxmint.com/. Ovšem je zapotřebí vládnout angličtinou. Nejsem si však jistý, zda toto je právě ta cesta, kterou se má Cinnamon ubírat (můj názor).

Zamčeno