Linux Mint zamrzání Cinnamonu

Dotazy a názory na pracovní prostředí Cinnamon
Zamčeno
Zpráva
Autor
mraky
Příspěvky: 41
Registrován: 19 črc 2013, 09:36

Linux Mint zamrzání Cinnamonu

#1 Příspěvek od mraky »

Zdravím,
čas od času a někdy i po několika hodinách mi zamrzne Cinnamon, myší jde pohybovat ale nereaguje na klikání. Když se přepnu do jiné konzole abych třeba restartnul Cinnamon, tak se to sice povede ale už se nenahodí dolní lišta. V záznamech asi nic není bo to nesleduje na úrovni grafiky. Jediný co mě možná napadá je to že je to na gnome3 a klasické gnome3 má problémy s inteláckými grafikami (krom toho se mi v nejaktuálnější verzi v prohlížeči občas rozyspu na pár vteřin některá písmenka) tak jestli možná tady taky nebude trochu problém, nemá někdo nějaký zajimvý návrh na řešení?

Uživatelský avatar
KOLEGA
Příspěvky: 365
Registrován: 01 lis 2012, 16:04
Bydliště: Nedaleko Mladé Boleslavi

Re: zamrzání cinnamonu

#2 Příspěvek od KOLEGA »

Určitě bude problém s grafikou ... Zkus nám napsat verzi Cinnamonu a LM, dále verzi jádra (uname -a), jaký používáš ovladač s jakou gr. kartou :)
Zažraný linuxový liberál
---
HTC One V - 512 MB RAM, 1GHz - Android 4.0.3, HTC Sense
Cubie Board - 1GB RAM, 1GHz ARM, Linaro 13.04
Lenovo IdeaPad - 8GB RAM, i5, Linux Mint 13 Maya, Cinnamon 2.0.?

mraky
Příspěvky: 41
Registrován: 19 črc 2013, 09:36

Re: zamrzání cinnamonu

#3 Příspěvek od mraky »

je to linuxmint 16, 32bit, verze cinnamonu 2.0.14, jádro 3.11.0-12-generic
grafika: 00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller (rev 03)
snad je to všechno, ovladač vlastně nevím, prostě to co je, u intelu se nic zvlást neinstaluje jako např u ati nebo nvidia..

admin

Re: zamrzání cinnamonu

#4 Příspěvek od admin »

Existují také proprietární ovladače i pro grafiky Intel. Takže je potřeba stáhnout ze stránek výrobce ten správný pro Tvou GK a ten nainstalovat. Ještě před tím zkus, jestli se Ti nenabídne proprietární ovladač v Ovladačích zařízení v Nastavení systému.

mraky
Příspěvky: 41
Registrován: 19 črc 2013, 09:36

Re: zamrzání cinnamonu

#5 Příspěvek od mraky »

jo, v ovládácích zařízeních to nenabízí ale naintelu jesice ovladač pro linux, ale musel by se zkompilovat pro mojí distribuci(.deb), což bych jako mohl zkusit, ale upřednostnuju již hotové věci..

mraky
Příspěvky: 41
Registrován: 19 črc 2013, 09:36

Re: zamrzání cinnamonu

#6 Příspěvek od mraky »

něco sem našel, tak zkusím... stačí teda normálně nainstalovat nový a starý odinstlit a restartnout?

mraky
Příspěvky: 41
Registrován: 19 črc 2013, 09:36

Re: zamrzání cinnamonu

#7 Příspěvek od mraky »

tak jsem zkusil intel-linux-graphics-installer_1.0.4-0intel1_i386.deb
a odinstaloval jsem xserver-xorg-video-intel a hodilo to že Cinnamon běží v softwarovém rendrování, tak jsem to vrátil zpět...

broukal
Příspěvky: 243
Registrován: 31 črc 2014, 17:10

Re: zamrzání cinnamonu

#8 Příspěvek od broukal »

Tento postup som nasiel na jedne stranke o Ubuntu tam to tiez riesia, odskusane a funkcne.
1. Switch to a virtual console by pressing Ctrl + Alt + F1. Prepnut sa do konzoly.
2. Log in. Prihlasit sa.
3. Type killall -HUP cinnamon Zadat prikaz
4. Switch back to whatever virtual console was running Xorg. Ctrl + Alt + F8 Prepnut sa naspat do okien.

It may take a couple seconds for Cinnamon to reinitialize.
Moze to chvilu trvat nez sa Cinnamon obnovi.

Sam som to riesil spociatku tvrdym restartom, potom som prisiel na konzolu a v nej zadat prikaz restart mdm co ho restartovalo ale zavrelo vsetky programy a procesy takze to nebolo ono, az som nedavno nasiel tento postup odskusal uz nie raz, vzdy sa spusti Cinnamon tak ako bol pred zamrznutim vsetky okna aplikacie aj procesy budu pokracovat ako keby sa nic nedialo.
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Systém Linux Mint 19.3 Cinnamon 64-bit, jadro väčšinou najnovšie. ;-) Nižšie ako 5.4.0 nemám. :)
HP-Pro-3400-Series-MT

Majkl1
Příspěvky: 55
Registrován: 28 led 2015, 20:27

Re: zamrzání cinnamonu

#9 Příspěvek od Majkl1 »

Tak mě se děje to samé a je to krajně nepohodlné - několikrát za den. Nepřišlo se na důvod?

Kód: Vybrat vše

ThinkPad-T60 3.2.0-23-generic #36-Ubuntu SMP Tue Apr 10 20:41:14 UTC 2012 i686 i686 i386 GNU/Linux
VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] RV515/M52 [Mobility Radeon X1300]
V žádném jiném Linuxu to nedělalo

Zamčeno