Malinkaté programy a písmo

Zde diskutujte o ostatních prac. prostředích (Mate, Xfce, GNOME, ...)
Odpovědět
Zpráva
Autor
Abby
Poradce Mintu

Malinkaté programy a písmo

#1 Příspěvek od Abby » 21 říj 2018, 17:56

Některé programy mám strašně malinkaté, jak je vidět na screenshotu konkrétně JDownloader a pak třeba cokoliv ve wine, např. iTunes. Mám KDE a 4k monitor, připojené je to normálně k Nvidii, momentálně používám už tři neděle Intel 630 protože Nvidie je na reklamaci (ale bylo to v pořádku i na Intelu, čistou instalaci jsem dělala včera). Nevíte co s tím můžu dělat? Měla jsem to v pořádku několik měsíců ale pak se mi podařilo něco rozbít (resp. asi ne mě ale Windows které mám v dualbootu na sousedním disku) a Linux už nenaběhl tak jsem udělala čistou instalaci a od té doby je to takhle. Normální programy z KDE a zřejmě i z Gnome nebo třeba Firefox, VLC, Handbrake se zobrazují normálně, měřítko mám nastavené na 150% (na 4k fakt 100% zobrazení nepřečtu :-D ), zatím jsem objevila že zlobí jen JDownloader a cokoliv ve wine. Díky za pomoc.

https://i.imgur.com/7DX9raC.jpg

redhawk
Guru Mintu
Kontaktovat uživatele:

Re: Malinkaté programy a písmo

#2 Příspěvek od redhawk » 21 říj 2018, 19:07

a v nastaveniach zmenit velkost, respektive typ pisma?
malo by to byt v nastaveniach vzhladu.

popripade zmenit rozlisenie z 4k na 2k
Smrt nikdy nelže

Abby
Poradce Mintu

#3 Příspěvek od Abby » 21 říj 2018, 19:12

Zkoušela jsem jak nastavit "Obrazovka a monitor/Změnit měřítko obrazovky" na 1.5 tak i "Písma/Vynutit DPI písem" na 152. Obojí je cca stejně velké ale na JDownloader a programy ve wine to nemá vliv. A snižovat rozlišení není řešení, jednou mám 4k monitor tak mi přijde trochu hloupé používat ho v polovičním rozlišení. Hlavně když to několik měsíců fungovalo normálně a po čisté instalaci to už nefunguje, to nechápu.

edit: můžu zkusit dočasně snížit rozlišení jestli se něco změní, ale používat jiné než nativní rozlišení na LCD je dost utrpení, obraz není hezký a je nepříjemné na to koukat, spíš bych uvítala radu jak to zprovoznit tak jak to bylo před reinstalací.

edit2: 2k rozlišení ani není možné nastavit, je možné kromě nativního 2160p použít 1080p což je strašně obrovské a navíc neostré, takže tohle fakt není řešení. Ale v tomto rozlišení je jak JDownloader tak wine v pořádku, takže zjevně je nějaký bug ve škálování hidpi. Jenže co s tím? Ještě včera ráno to bylo v pořádku, dopoledne jsem reinstalovala a od té doby je to takhle.

https://i.imgur.com/sf7xLsd.png

Abby
Poradce Mintu

#4 Příspěvek od Abby » 21 říj 2018, 20:40

Tak jsem nakonec našla řešení, ve wine je potřeba spustit winecfg a tam si na kartě "Graphics" nastavit požadované DPI. JDownloader to má podobné, v rozšířeném nastavení položka "LAFSettings: Font Scale Factor". Takže už to funguje normálně a snad to tak i zůstane.

Odpovědět