Linux Mint 17 KDE přehrávání souborů s diakritikou v názvu

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
vdou
Příspěvky: 1
Registrován: 23 zář 2014, 12:40

Linux Mint 17 KDE přehrávání souborů s diakritikou v názvu

#1 Příspěvek od vdou »

Zdravím,
nepodařilo se mi najít odpověď jinde, tak doufám, že si snad někdo bude vědět rady tady.

Používal jsem Linux Mint 14 CZ s Xfce a ukládal data na disk s ext4.

Nyní jsem přešel na Linux Mint 17 EN s KDE a používám stejný disk s ext4. Nedaří se mi však vyřešit, aby se mi z exploreru Dolphin (standard v KDE) po poklepání otevíraly soubory s diakritikou v názvu ve VLC. Vypisuje se hláška: your input cannot be opened, VLC is unable to open the MRL
file:///home...


Dragon player se chová obdobně.

Když však soubor "přetáhnu" do již otevřeného okna VLC, tak ho přehraje. Totéž, když soubor s VLC otevřu z konzole a nebo když soubor přejmenuju bez diakritiky.

České znaky na filesystému se mi nezobrazovali po čisté instalaci korektně, tak jsem přidal do Language support češtinu a už se zobrazují v pořádku. Stále to však nepomohlo s tím VLC.

Zatím jediné, co mě tak napadá je chybný způsob volání VLC v KDE, kdy je lokace předána ve formě url (file:///...) a player nedokáže dekódovat enkódované české znaky. Nevím ale, kde a co v KDE či VLC nastavit, aby to fungovalo. Zda by se měl změnit způsob předávání lokace do VLC a tedy nastavit někde v KDE něco. A nebo změnit konfiguraci VLC, aby umělo url správně dekódovat.

Zamčeno