Gnome

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zpráva
Autor
Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Gnome

#1 Příspěvek od Maky »

Opět jsem si něco odzkoušel a bylo to Gnome. Nějak mi nevyhovuje a spouští se mi automaticky. Lze opět někde nastavit automatické spuštění Mate, aniž by se spouštěla obrazovka s výběrem prostředí?

Dík
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

admin

Re: Gnome

#2 Příspěvek od admin »

V MDM si nastav jako výchozí prostředí MATE.

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: Gnome

#3 Příspěvek od Maky »

Nevím co to je MDM
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

admin

Re: Gnome

#4 Příspěvek od admin »

Mint Display Manager - to, co se ti zobrazí, když se přihlašuješ do systému.

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: Gnome

#5 Příspěvek od Maky »

No tam mám na výběr mezi gnome a mate, dávám maté a pak je tam default něco, je jako první. Když to zadám, mám za to, že se bude automaticky spouštět gnome, to ale nechci.

Nebo jaký je příkaz pro odinstalování gnome, pak by se už neměla obrazovka s výběrem ukazovat a mělo by automaticky nabíhat mate, nemám pravdu?
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

admin

Re: Gnome

#6 Příspěvek od admin »

Jako default si dej MATE, ve volbě tam snad máš u MATE - nastavit jako výchozí nebo spouštět jako výchozí.... a co je to "něco" jako první??, Gnome bych už raději neodistalovával, mohlo by ti to odstranit i nějaké potřebné balíčky pro chod MATE. Zkrátka si MATE nastav jako výchozí spouštěné prostředí.

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: Gnome

#7 Příspěvek od Maky »

Jo to jsem nastavil, ale musím stále zadávat heslo. Já bych právě potřeboval, aby mi systém rovnou naběhl do Mate, bez přihlašování.
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

admin

Re: Gnome

#8 Příspěvek od admin »

Tak si v nastavení systému v Uživatelských účtech zapni automatické přihlašování.

Maky
Příspěvky: 145
Registrován: 21 lis 2012, 20:00

Re: Gnome

#9 Příspěvek od Maky »

promiň, že otravuji, ale v ovládacím centru jsem nic takového nenašel. Můžeš mi to popsat polopatičtěji. Já se s Maté teprve (a stále) seznamuji.
Kdo si s MINTem hraje, nezlobí.

admin

Re: Gnome

#10 Příspěvek od admin »

Nemám MATE, ale stejně jako v Cinnamonu musí jít v nastavení systému spravovat uživatelské účty... tam to najdeš.

Zamčeno