Linux Mint 17.1 KDE - extrémně pomalý

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
Morebundus
Příspěvky: 17
Registrován: 04 bře 2015, 13:00

Linux Mint 17.1 KDE - extrémně pomalý

#1 Příspěvek od Morebundus »

Ahoj,
zkoušel jsem nainstalovat Mint s KDE. V podstatě už v základu je system dost pomalý. Prodleva po kliknutí na jakoukoliv položku znamená minimálně 1s prodlevu než se začně něco dít. Po spuštění Firefoxu a třeba Novinek trvá 2 vteřiny než se zobrazí zprávy bez fotek a fotky se "nalejvají" jak když jsem na modemu. To je to KDE tak náročné ? Pokusil jsem nainstalovat MATE tam se objevil zase problém s přihlášením. I když jsem si na 100% jistý, že jsem zadal jméno a heslo správně, neustále to hlásí "Ověřování selhalo", kvůli tomu jsem to 2x přeinstalovával a pořád to samé. Teď instaluju Cinnamon a jestli tam bude něco špatně, tak už mi z toho klepne.

Toshiba C850
i3 (2.4GHz), 4GB RAM
chipset iHM76

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Linux Mint 17.1 KDE - extrémně pomalý

#2 Příspěvek od juhele2014 »

To chce jen trochu vyladit, pak systém běží jak blesk. Stahnout aktualizace, ovladače na grafiku, případně instalivat LM na SSD disk. A když to bude furt pomalé, zkusil bych asi tohle linuxmint-17.1-xfce-32bit.iso http://www.linux-mint-czech.cz/ke-stazeni/

DrShame
Příspěvky: 145
Registrován: 12 dub 2014, 11:44

Re: Linux Mint 17.1 KDE - extrémně pomalý

#3 Příspěvek od DrShame »

Můžeš zkusit vypnout kompozici (opengl efekty):

alt+shift+f12

Podrobnější nastavení je v menu "Nastavení systému / Efekty na ploše"

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Linux Mint 17.1 KDE - extrémně pomalý

#4 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Pravdou je, že LM 17 KDE pro rozumný chod potřebuje výkonné PC, což třeba můj "testovací" Asus EEE není. Abych si ověřil, jak se v reálu LM 17 KDE chová na slabé mašině, do flešky jsem instaloval linuxmint-17.1-kde-32bit.iso a spustil na Asus EEE 1000. Moc to teda nejelo, má to málo RAM a např. firefox s třema záložkama byl nad jeho síly. Vypnout efekty moc nepomohlo. Ovšem Morebundus má noťas relativně nový (i3, 4GB RAM) a na takovém stroji běží linux jak blesk. Jde o to najít vhodnou distribuci, a příp. navýšit RAM na maximum, a distro instalovat na SSD disk, to zabírá okamžitě. Doufám, že se ještě ozve, a napíše, jak to s instalací dopadlo ...

Pahejl1987
Příspěvky: 132
Registrován: 04 led 2015, 15:58
Bydliště: Most

Re: Linux Mint 17.1 KDE - extrémně pomalý

#5 Příspěvek od Pahejl1987 »

Taky mám podobný problém, nechce se mi ale zkoušet instalovat jiné prostředí nebo tak něco, spíš si říkám jak by to mělo vypadat? možná natočím video a ostatní řeknou ano je to good a nebo ne je to špatenka:-)
Acer v 15 Touch
Linux Mint Serena 18.1 Cinamon 64bit

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Linux Mint 17.1 KDE - extrémně pomalý

#6 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Koukal sem na specifikaci notase Toshiba C850 a je tu drobný problém. Dodává se s pomalým HD, který točí 5400ot/min, takže to rychlík není. První věc - vyměnit HD za SSD, třeba zde http://www.czc.cz/kingston-ssdnow-v300- ... 87/produkt Nárůst rychlosti bude okamžitý. Jestli se ti bude chtít zvyšovat RAM na 8GB, to nevím, jestli by mělo vůbec cenu. Grafika je obyč. sdílená, Intel, takže je na zváženou, jak moc do toho cpát peníze. Co se týká rychlosti startování programů, tak na mém noťasu (HP 650 probook, i5, 4GB RAM) třeba firefox startuje za cca 2.5sec (+-200záložek), restart se zakáz. doplnky je okamžitý. Start G. Earth - 1,2 sec, LibreOffice draw - hned, Stellarium - 1,5 sec, darktable - 1sec, fotošop 7 - 5 sec, photoimpact 6 - 2.5 sec, atd. Studený start noťasu trvá 23 vteřin, a je možné hned otvírat firefox. Provozoval jsem i LM na USB flešce (USB 3) a bylo to docela rychlý, ale po půl roce byly s fleškou problémy, takže asi tak ...

Zamčeno