Právě je 10 pro 2016, 15:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: LMDE 2
PříspěvekNapsal: 10 led 2016, 15:21 

Zaujímalo by ma v akých časových intervaloch sa vydáva nová verzia LMDE, respektíve do kedy bude "žiť" aktuálna verzia LMDE 2 a kedy bude potrebné preinštalovať na novšiu verziu. LMDE 2 Mate sa mi osvedčilo a zdá sa, že po každej stránke sa s ním pracuje lepšie ako s verziou Ubuntu. Avšak vydanie Cinnamon bolo na mojom počítači debakel, všetko sa rozsypalo a zasekávalo....

Předmět příspěvku: Re: O LMDE 2
PříspěvekNapsal: 03 úno 2016, 16:36 

LMDE 2 Betsy je založen na současném Debianu stable (Jessie) - tedy bude mít i stejně dlouhou podporu - tj. minimálně 5 let, ale velmi pravděpodobně dá se očekávat, že i déle. tzv. end of live debianu Jessie byl prozatím stanoven na květen 2020.

PříspěvekNapsal: 03 úno 2016, 17:40 

Díky za dobrú správu. A bude stačiť systém držať aktuálny iba aktualizáciami?

PříspěvekNapsal: 05 úno 2016, 11:44 

Mělo by to stačit, protože Debian je tzv. rolling release distribuce a vývojáři Mintu toto vyzdvihují jako výhodu LMDE nad LM, kde se musí skákat po jednotlivých verzích a upgrade je u LM obecně složitější (tím nemyslím uživatelsky složitější).

Předmět příspěvku: LXDE v LMDE 2
PříspěvekNapsal: 19 úno 2016, 10:27 

Pre každého kto obľubuje postredie LXDE a stabilitu a bezpečnosť OS Debianu je tu teraz symbióza oboch veličín vo forme LMDE 2 LXDE

Obrázek

ISO obraz na stiahnutie nájdete tu: http://www.linuxmintusers.de/index.php?PHPSESSID=4746baa09651881bc5060652002f81ba&topic=25823.0

PříspěvekNapsal: 15 bře 2016, 18:16 

Po nainštalovaní LMDE ako prvé a najdôležitejšie je zapnúť firewall. To môžeme najjednoduchšie urobiť v terminále príkazom:
Kód:
sudo ufw enable

Stav firewallu si overíme príkazom:
Kód:
sudo ufw status verbose

Dôležité môže byť ešte nastavenie zvuku. To prevedieme prostredníctvom alsamixeru a pavucontrol (inštaluje sa v Synapticu)

Upozornenie:

Prehliadač ICEWEASEL ukončil činnosť v marci 2016.
Po desiatich rokoch sa prehliadač Iceweasel opäť menuje FIREFOX.
Tým prehliadač prestal aktualizovať.
Ak ste ho používali a aj naďalej budete chcieť používať, tak je potrebné ho preinštalovať na Firefox.
Prevzaté z http://linuxmint.hu/blog/2016/03/az-iceweasel-ismet-firefox-neven-erheto-el-a-45-os-verziotol-debian

Obrázek

Obrázek

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2016, 16:00 

Zdravím. Potřeboval bych poradit s problémem, který se vyskytl při instalaci výše uvedené distribuce z USB na Dell Latitude E4300 vedle Windows 8.1. Instalace se korektně spustí, zvolím jazyk, zvolím typ klávesnice, zvolím časové pásmo, zadám jméno, uživatelské jméno, hesla, název počítače, kliknu na "forward" a tím instalace končí. K rozdělené disku se už nedostanu. Mohu klidně dále zkoušet v live LMDE, dělat co chci, ale okno instalace zamrzne a nejde kliknout ani na "back" ani na Quit ... prostě nevím jak dál pokračovat. Jedná se o verzi Cinnamon a instalačka byla stažena z oficiálních stránek a úspěšná byla i kontrola na SHA. Nevíte někdo kde dělám chybu? Díky za každou radu.

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2016, 16:19 

Najlepšie by bolo disk rozdeliť, pripraviť pred inštaláciou.
Prípadne využit možnosť inštalovať vedľa Windows.
Verzia LMDE 2 Cinnamon sa zdala byť poruchová (aspoň u mňa), skús najprv LMDE 2 Mate. Určite sa oplatí, Mate je kvalita, s väčšími možnosťami (konfigurácie, nastavenia....) ako Cinnamon.

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2016, 16:25 

I rozdělit disk před instalací jsem zkoušel - nic.
Pochopitelně jsem vždy při instalaci volil instalaci vedle Windows - nic.
I MATE jsem samozřejmě zkoušel - výsledek naprosto stejný, bohužel.
Teď jsem vyzkoušel kompletně smazat SSD a vypadá to že chyba byla tam. LMDE prostě nejde instalovat na disk kde už je nějaká partition. MATE a Cinnamon jsou jenom grafická rozhraní, možnosti nastavení systému jsou v obém stejné, takže je to myslím jedno :-) Já jsem konzervativní a oboje mi přijde jako strašná omalovánka a v kombinaci s obyčejným Mintem je to fakt akorát tak na hraní, tak jsem chtěl vyzkoušet robustnější a rychlejší LMDE .... a shořel jsem jako papírový čert :-)

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2016, 16:32 

Citace:
Re:
LMDE prostě nejde instalovat na disk kde už je nějaká partition

Neviem, ako to myslíš ale LMDE môžeš v pohode používať v multiboote.
Na disku mám 6 operačných systémov aj s LMDE.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina