Asi jsem zrušil LM MATE [vyřešeno] Vyřešeno

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Poutnik
Příspěvky: 61
Registrován: 25 zář 2014, 19:48
Bydliště: Brno

Asi jsem zrušil LM MATE [vyřešeno]

#1 Příspěvek od Poutnik »

Asi se mi podařilo zrušit LM MATE :shock:.
Na svém malém netbooku mám dual-boot dvou Linuxů LM Cinnamon a LM MATE. Vše až do dneška fungovalo bez problémů.
Dnes jsem v prostředí MATE se pokusil nastavit, aby se přihlásil bez uvedení hesla. Musel jsem samozřejmě přitom zadat své heslo a vše proběhlo bez problémů.
Když jsem to chtěl vyzkoušet, dal jsem restart a při opětovném spuštění MATE, mě přihlašovací okno vyzvalo pouze k zadání uživatelského jména a hned poté skutečně již bez zadání hesla, začal LM nabíhat. Jenže poté se objevila první chybová hláška viz příloha níže.
Šlo to jen odentrovat. Poté se ovšem objevila druhá chybová hláška (opět viz příloha), po jejímž odentrování naběhla úvodní šedá obrazovka s logem LM (ta, co se objeví při nainstalování Linuxu), ale bez jakékoli ikony a bez spodního řádku a v té to již zůstane a nic se neděje. Po restartu proběhne to stejné.
Při nabootování do Cinnamonu se vše děje jak má a LM Cinnamon funguje bez jakýchkoli problémů.
Netušíte, prosím někdo, co jsem vlastně udělal :D a jak to případně opravit?

Klidně bych i zrušil instalaci LM MATE a nechal jen Cinnamon, když na to přijde. Ale ani to nevím, jak.
Přílohy
Druhá hláška
Druhá hláška
První hláška
První hláška
Linux Mint 17.3 Cinnamon 64-bit (ver. 2.6.13), jádro: 3.13.0-24-generic, procesor: AMD A6-3500 APU, paměť: 16 GB, grafická karta: AMD/ATI Radeon HD 6530D.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Asi jsem zrušil LM MATE

#2 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Hmmm, mě by asi napadlo při butování podržet shift a zvolit kernel recovery mode. Ale jestli to pomůže ... ?

Uživatelský avatar
Poutnik
Příspěvky: 61
Registrován: 25 zář 2014, 19:48
Bydliště: Brno

Re: Asi jsem zrušil LM MATE

#3 Příspěvek od Poutnik »

V recovery modu jsem, ale nevím, co z té nabídky zvolit ;) :
resume
clean
dpkg
fsck
grub
network
root
system-summary
Každá položka má samozřejmě vysvětlení, ale to mi stejně nepomůže :D .
Linux Mint 17.3 Cinnamon 64-bit (ver. 2.6.13), jádro: 3.13.0-24-generic, procesor: AMD A6-3500 APU, paměť: 16 GB, grafická karta: AMD/ATI Radeon HD 6530D.

Uživatelský avatar
Poutnik
Příspěvky: 61
Registrován: 25 zář 2014, 19:48
Bydliště: Brno

Re: Asi jsem zrušil LM MATE

#4 Příspěvek od Poutnik »

No, vyzkoušel jsem fsck, dpkg, grub i system-summary a stejně nic. Hlásilo to, že systém je v pořádku, ale chybové hlášky se po restartu objeví opět.

Klidně bych i zrušil MATE a nechal jen Cinnamon a znovu spojil rozdělený disk, ale to vůbec netuším, jak udělat.
Linux Mint 17.3 Cinnamon 64-bit (ver. 2.6.13), jádro: 3.13.0-24-generic, procesor: AMD A6-3500 APU, paměť: 16 GB, grafická karta: AMD/ATI Radeon HD 6530D.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Asi jsem zrušil LM MATE

#5 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Zde se to taky řeší : https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=141976

Nemáš nějak zaheslovaný (zakodovaný) domácí adresář?

Anebo v terminálu zadat tyto řádky:

Kód: Vybrat vše

   chown username:groupname /home/username/.ICEauthority
   chmod 0600 /home/username/.ICEauthority
viz http://mintlinux.ru/forum/thread7743.html

Uživatelský avatar
Poutnik
Příspěvky: 61
Registrován: 25 zář 2014, 19:48
Bydliště: Brno

Re: Asi jsem zrušil LM MATE

#6 Příspěvek od Poutnik »

Hmmm, vidíš, to je docela možné, že jsem při instalaci zaškrtnul "šifrovat" domovský adresář. Na to jsem zapomněl. A nedošlo mi, že to tím pádem bez hesla asi nepůjde.

No jo, ale jak teď z toho ven. Tak dobrou angličtinu nemám, abych to podle toho návodu zkusil zpravit. Ale jak smazat MATE a nechat tam jen Cinnamon?
Linux Mint 17.3 Cinnamon 64-bit (ver. 2.6.13), jádro: 3.13.0-24-generic, procesor: AMD A6-3500 APU, paměť: 16 GB, grafická karta: AMD/ATI Radeon HD 6530D.

Uživatelský avatar
Poutnik
Příspěvky: 61
Registrován: 25 zář 2014, 19:48
Bydliště: Brno

Re: Asi jsem zrušil LM MATE

#7 Příspěvek od Poutnik »

Zkusil jsem jak Tvoje příkazy, tak i příkazy podle toho návodu, ale všude mi to píše, že adresář, nebo soubor neexistuje.
Linux Mint 17.3 Cinnamon 64-bit (ver. 2.6.13), jádro: 3.13.0-24-generic, procesor: AMD A6-3500 APU, paměť: 16 GB, grafická karta: AMD/ATI Radeon HD 6530D.

menom
Příspěvky: 2780
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Asi jsem zrušil LM MATE

#8 Příspěvek od menom »

Poutnik píše:Zkusil jsem jak Tvoje příkazy, tak i příkazy podle toho návodu, ale všude mi to píše, že adresář, nebo soubor neexistuje.
Asi bude nutne dat pred prikazy sudo, teda sudo mezera prikaz

.
.

Uživatelský avatar
Poutnik
Příspěvky: 61
Registrován: 25 zář 2014, 19:48
Bydliště: Brno

Re: Asi jsem zrušil LM MATE

#9 Příspěvek od Poutnik »

Aha, vyzkouším večer po návratu z práce. Děkuji ;) !
I když, jen nevím, jestli to pomůže, protože v příkazovém řádku jsem už jako superuživatel přihlášen (zadával jsem root heslo).

Když postupuji podle návodu na této stránce https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=141976
tak:
Tyto příklazy sudo -i
cd /home/username proběhnou v pořádku
Ale všechny ostatní: chmod 0755 .config/, chmod 0600 .ICEauthority hlásí právě, že adresář, nebo soubor neexistuje.
Linux Mint 17.3 Cinnamon 64-bit (ver. 2.6.13), jádro: 3.13.0-24-generic, procesor: AMD A6-3500 APU, paměť: 16 GB, grafická karta: AMD/ATI Radeon HD 6530D.

menom
Příspěvky: 2780
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Asi jsem zrušil LM MATE

#10 Příspěvek od menom »

.

Potom uz len postup ako je v poslednom prispevku, vytvorit usera co nebude mat sifrovany /home
To Create another user without encryption,
Press Ctrl Alt F2 on the login screen, Terminal will be opened. -> login and make a new user.

sudo useradd -m username -s /bin/bash <--your current username
sudo passwd username <---new username & its password

Type 'logout' to exit screen

After that, if you load to linux mate normally you will see all those error messages. After you press ok for last error message, From the desktop, press Ctrl+Alt+F2.
In the terminal, If asked, login using new username and password. Then just type startx -- :2
You can then load to your old linux desktop.
.

Zamčeno