Jak změnit grafické prostředí? [vyřešeno]

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Jak změnit grafické prostředí? [vyřešeno]

#1 Příspěvek od stani »

Ptám se jako laik a začátečník: nainstaluji na PC Mint MATE, ale co když budu chtít změnit grafické prostředí třeba na Xfce? Kde a jak se to dá udělat?

předem dík
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

admin

Re: Jak změnit grafické prostředí?

#2 Příspěvek od admin »

Tak si rovnou nainstaluj verzi s prostředím Xfce, přidávat jiné prostředí ke stávajícímu není dobrá volba. Fungovat to bude, avšak mohou se vyskytnout podivné problémy.

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změnit grafické prostředí?

#3 Příspěvek od stani »

satapouch píše:přidávat jiné prostředí ke stávajícímu není dobrá volba. Fungovat to bude, avšak mohou se vyskytnout podivné problémy.
Podivné problémy?..

Třeba se mi zalíbí jiné prostředí, nebo bude na stejném PC i jiný uživatel, který upřednostňuje jiné prostředí.

Nevěděl jsem, že přidat jiné, další prostředí je problém...
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Uživatelský avatar
mibo
Příspěvky: 6
Registrován: 08 kvě 2016, 20:36
Bydliště: Plzeň

Re: Jak změnit grafické prostředí?

#4 Příspěvek od mibo »

stani píše:
satapouch píše:přidávat jiné prostředí ke stávajícímu není dobrá volba. Fungovat to bude, avšak mohou se vyskytnout podivné problémy.
Podivné problémy?..

Třeba se mi zalíbí jiné prostředí, nebo bude na stejném PC i jiný uživatel, který upřednostňuje jiné prostředí.

Nevěděl jsem, že přidat jiné, další prostředí je problém...
Ono jde spíše o to, že obvykle neinstaluješ jen samotný desktop environment (DE), ale nějaký metapackage s celou řadou vybraných aplikací pro daný DE, což už samo o sobě nese poměrně navýšený předinstalovaný pelmel, kde navíc ale může docházet k překryvu funkcí. Přesto klidně zkoušej, nepředpokládám, že to nenaběhne.
Restaurant na konci ynternetu: https://www.gnulinux.cz/hlavni/chat/

admin

Re: Jak změnit grafické prostředí?

#5 Příspěvek od admin »

Další nevěřící Tomáš, mám s tím poměrně bohaté zkušenosti. Jakmile se to začne prát, bývá to velký problém - prostě se tlučou knihovny a aplikace. Vždy je lepší mít v konkrétním distru takové prostředí, v jakém je vydané. Vývojáři vědí proč to dělají. Avšak chceš-li, vyzkoušej - očekávám posléze dotazy v jiné části tohoto fóra.
Přeji příjemný reinstal.

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změnit grafické prostředí?

#6 Příspěvek od stani »

satapouch píše:Další nevěřící Tomáš...
To není tím, že bych byl "nevěřící Tomáš", jen se ptám, protože jsem laik a začátečník, obzvláště když se navíc dozvídám protichůdné informace: údajně "nesmyslná a nebezpečná fáma"..
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

admin

Re: Jak změnit grafické prostředí?

#7 Příspěvek od admin »

Nemám nejmenší důvod šířit nebezpečné ani jiné fámy. Jen předávám vlastní zkušenosti. Kdo nevěří, ať tam běží. Ovšem bude z toho více škody než užitku. Kočka a pes k sobě také nepasují.

migrena6
Příspěvky: 134
Registrován: 16 led 2014, 21:27
Bydliště: Topľčany

Re: Jak změnit grafické prostředí?

#8 Příspěvek od migrena6 »

Nie, nie je to fáma. Sám som skúšal naraz dve grafické prostredia a začínalo to tým, že v niektorých veciach sa v jednom prostredí objavovaly aj veci z druhého prostredia a skončilo to tým, že som musel preinštalovať systém.
Ale aby som sa vrátil k duchu otázky.
Bolo by dobré vedieť, aký máte počítač a ktoré prostredie by ste chceli ako druhé. Mimochodom ja osobne mám zlé skúsenosti s prostredím Mate, zato som absolútne spokojný s XFCE. Prostredie Cinnamon som, myslím, ešte neskúšal. Ide o to, že najlepšie sa bude dať poradiť, keď budete mať vybraté sekundárne prostredie (ak to budete chcieť skúsiť).
Linux Mint 20.2 Xfce, Lenovo IdeaPad l340-17irh Gaming, Intel Core i5-9300HF, NVIDIA TU117M [GeForce GTX 1650 Mobile / Max-Q], 16GB RAM

Uživatelský avatar
skrob
Příspěvky: 1329
Registrován: 18 bře 2015, 15:34

Re: Jak změnit grafické prostředí?

#9 Příspěvek od skrob »

Před chvílí jsem zkoušel Ubuntu Mate 16.04 LTS a je tam v Mate Tweak volba několika (nevím jak to pojmenovat )...skoroprostředí. Celkem jsem se vyblbnul. Jinak opravdu třeba kombinace Unity a KDE vede k reinstalu rychle (vlastní zkušenost). Ale zase jsem dal nejnovější Cinnamon do Ubuntu 16.04 LTS a problémy to nedělalo, zatím.
Dell 7490 Intel®Core™ i7 - 8650u @ 8M Cache - up to 4,20 Ghz - 4x1,90 GHz - Intel UHD Graphics 620 - ram 16Gb DDR4 2400 Mhz
SSD NVME Intel 256 Gb
Linux Mint 20.3 Una 64 bit - Cinnamon 5.07 - core Linux 5.4.0-91 generic x86_64

Uživatelský avatar
stani
Příspěvky: 511
Registrován: 14 srp 2015, 11:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak změnit grafické prostředí?

#10 Příspěvek od stani »

OK, odpovědi beru za relevantní a díky za ně. :)

Ovšem chtělo by to vysvětlit i "odborníkům" a kolegům z Abclinuxu, neb toto je tam velmi rozšířený názor, a trochu mě udivuje, že ač zřejmě pokročilí uživatelé Linuxu, toto doporučení se tam napříč diskusemi vyskytuje poměrně často.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci. stani.1blog.cz

Zamčeno