Změna barvy pisma popisku okna XFCE i Cinnamon

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Změna barvy pisma popisku okna XFCE i Cinnamon

#1 Příspěvek od Ventero1 »

Zdravim komunitu.

Linux Mint 17.1. XFCE:

Zapnul jsem Compiz a stalo se to, že na černém motivu oken se písmo změnilo také na černé spolu s ovládacími prvky okna (jen křížek zbyl v bílé).

Už jsem nad tím strávil 2 hoďky a nenašel jsem, kde a jak změnit barvu těchto popisků. Vůbec jsem nikde nenašel, že by se dala měnit barva písma kdekoliv - což mi přijde divné, že by to tam nebylo, neboť pro čitelnost je to důležité. Třeba v panelu by se mi to také hodilo ...

Máte někdo ponětí, jak se to v obou prostředích dělá, že se změní barvy písma?

Třeba i barvu písma hodin bych si chtěl změnit. A v Cinnamonu jsem tmavý motiv ani nenasel - dá se doinstalovat? Jak? A mám hledat v GTK2 nebo GTK3 ?

Ještě jsem tu našel, že třeba v Cinnamon lze změnit barvu písma pouze úpravou souboru CSS u daného tématu. Ten najdu kde přesně? A najdu ho i u XFCE?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Změna barvy pisma popisku okna XFCE i Cinnamon

#2 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: Tracer
LM xfce - nešlo by se vrátit z compizu na default nastavení, vybrat něco jinýho a pak zpátky na compiz? Co se týká cinnamonu, mrkni třeba sem https://cinnamon-spices.linuxmint.com/themes

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Změna barvy pisma popisku okna XFCE i Cinnamon

#3 Příspěvek od Ventero1 »

To je prave ten problem - zakladni nastaveni motivu takto zmenim, ale popisky dela vlastni xfce kompozitor a ten se prepnutim na compiz vypne. A tak zustane v platnosti defaultni font a jeho barva nastavena systemove. No a to je ten prusvih, ze zmenit font na sys urovni lze, ale zmena barev zvolit nelze - je vzdy cerna - a ta v cernem zahlavi okna neni videt. Je to v Cinnamonu i v xfce u Mintu velka mezera. V Xubuntu to lze. A barva hodin v panelu by take bodla do jine barvy.

Jen jsem myslel, ze to tedy pujde nastavit v tom compizu, ale moc prehledny neni a intuitivni uz vubec ne - dve hodiny jsem to tam hledal a nic ... Pak jsem tam neco menil, zbuzerovalo me to, ze musim zmenit dalsi dve polozky a nevidel jsem jediny rozdil. Ani plochy se mi nepovedlo pojmenovat natozpak pri prepinani zobrazit aspon cislo plochy, kde jsem. Jako by nastaveni compizu vubec nefungovalo.

Vubec mam pocit, ze toho jde u Cinnamonu a xfce Mintu vzhledove upravit jen malo ... Ale treba je to tam jen nejak nesikovne schovany.

Kazdopadne jediny co opravdu potrebuji je menit barvu toho pisma a nejlepe kdekoliv, proto se ptam na ten soubor CSS ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Uživatelský avatar
skrob
Příspěvky: 1329
Registrován: 18 bře 2015, 15:34

Re: Změna barvy pisma popisku okna XFCE i Cinnamon

#4 Příspěvek od skrob »

Asi střílím vedle, ale Gnome Color Chooser?
Dell 7490 Intel®Core™ i7 - 8650u @ 8M Cache - up to 4,20 Ghz - 4x1,90 GHz - Intel UHD Graphics 620 - ram 16Gb DDR4 2400 Mhz
SSD NVME Intel 256 Gb
Linux Mint 20.3 Una 64 bit - Cinnamon 5.07 - core Linux 5.4.0-91 generic x86_64

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2789
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Změna barvy pisma popisku okna XFCE i Cinnamon

#5 Příspěvek od Ventero1 »

Otazka jestli to facha i v jinych prostredi - muzu vyzkouset, az zase nainstsluji ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Zamčeno