Hlavní nabídka

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dejmon
Příspěvky: 10
Registrován: 24 dub 2013, 07:26
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Hlavní nabídka

#1 Příspěvek od Dejmon »

Ahojte minťáci, potřeboval bych poradit ohledně hlavní nabídky v LinuxMint14 XFCE. V adresáři /usr/share/applications se dají měnit či mazat aplikace, které se vytvářejí po instalaci systémem. V nabídce ,,START→SYSTÉM→´´ mám položky, které tam pravděpodobně zůstaly po předchozím systému XUBUNTU13.04, které jsem zkoušel. Následnou přeinstalaci LinuxMint14 XFCE jsem prováděl na zformátovaný oddíl /dev/sda6, oddíl /dev/sda5 jsem pouze připojil jako /home kvůli zachování souborů a adresářů s dokumenty a fotkami. V systému XUBUNTU13.04 hlavní nabídka existuje a zástupci programů se dají zde snadno schovat, editovat, odebrat či přidat. Ale tady v Mintu nic takového neexistuje. Kde se dají zástupci ze starého systému tedy odebrat, když ve složce /usr/share/applications nejsou a v nabídce START..... pořád vysí? A existuje nějaký prográmek ,,nabídka hlavního menu´´ v grafické podobě? Díky za odpovědi.

admin

Re: Hlavní nabídka

#2 Příspěvek od admin »

Nevím, jak přesně to myslíš, ale Xfce má přeci nastavení menu v Menu - Nastavení - Main Menu Editor....

menom
Příspěvky: 2760
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Hlavní nabídka

#3 Příspěvek od menom »

Následnou přeinstalaci LinuxMint14 XFCE jsem prováděl na zformátovaný oddíl /dev/sda6, oddíl /dev/sda5 jsem pouze připojil jako /home kvůli zachování souborů a adresářů s dokumenty a fotkami.
Keď si skutočne formátoval odiel HDD tak z predchádzajúcej inštalácie tam nezostalo nič.
Problémy môžu robiť skryté súbory v /home ktoré začínajú bodkou.

Keď chceš upravovať menu aplikácí, skús toto v termináli:

Kód: Vybrat vše

gksudo gedit /usr/share/xfcemint/xfce-applications.menu
A existuje nějaký prográmek ,,nabídka hlavního menu´´ v grafické podobě?
Klikni pravym tlacitkom mysi na tlacitk Menu, potom klik na Panel/Nastavenia panela.
Na karte Polozky klik na Druhe tlacitko zo spodu vpravo (Upravit prave oznacenu polozku)

A tam pod Subor ponuky / Pouzit vlastny subor ponuky.
.

Uživatelský avatar
Dejmon
Příspěvky: 10
Registrován: 24 dub 2013, 07:26
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní nabídka

#4 Příspěvek od Dejmon »

Vypadá, že jsem na to narazil, a docela náhodou. Koho by to napadlo hledat a najít ve vyhledávači aplikací! V komentáři spouštěče je ,,Umožňuje najít a spouštět aplikace nainstalované v systému´´ a pod příkazem ,,xfce4-appfinder´´. Zde se dají aplikace pouze upravit nebo skrýt. Nelze je vymazat, ale alespoň tak, nebudu mít ve startu dvojité služba a aplikace. Doufám, že to pomůže i ostatním, kteří mají podobný problém a šťárají, hledají, zkoušejí a vymýšlí, jak se zbavit věcí, které nechce mít. Jde mi o to, že Linux/Unix byl ještě tak cca před 3 lety daleko lepší, než je teď. Myslím si, že Ubuntu to s Gnome postavené na UNITY podělalo, a KDE nestojí také za nic. Akorát samé nabalené balastry a kraviny. To si rovnou můžu pořídit WIDLE a budu na tom stejně!!! Přeji všem pevné nervy :-)

Zamčeno