Změna wifi po probuzení.

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Změna wifi po probuzení.

#1 Příspěvek od pavel56jh »

Po probuzení (uspání do paměti) Naběhne posledně použitá wifi, v systray se ale zobrazuje drátové připojení. Problém je, že používám 2 sítě (někdy i víc), takže abych uviděl "schůdky" a mohl vybrat jiné SSID se musím minimálně odhlásit/přihlásit nebo restart. Jde nějak donutit ?skript aby bylo možno vybrat? V/Z karty nebo sítě nepomáhá, nabídka wifi sítí chybí.
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Změna wifi po probuzení.

#2 Příspěvek od juhele2014 »

Klik na ikonu a pravým myšítkem Edit Connections. Pak na té které síti editovat připojení tak, že v general (hlavní) necháme volné pole Automaticky připojovat do sítě, pokud je přítomná (první volba nahoře). Takže po startu se nic nikam nepřipojuje a růčo si zvolíme wifinu a tra dá ... ;)

Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna wifi po probuzení.

#3 Příspěvek od pavel56jh »

Vypadalo to nadejne, ale nefunguje :( Po probuzení mám křížek u sítí (žádné) Musím poklepat na upavit pripojení, vybrat potrebnou (pokud uz byla nactena) a opet povolit automaticke pripojeni a jsem v puvodnim stavu . Takze porad prihlasit/ odhlasit, coz je pri "preskakování" mezi 5ti routery/AP dost pomalé. Vypada to na neduh Mate18. Kazdopadne u Ubu to fungovalo vzdy samo :)
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

menom
Příspěvky: 2775
Registrován: 12 pro 2012, 15:10

Re: Změna wifi po probuzení.

#4 Příspěvek od menom »

.
pavel56jh píše:Po probuzení mám křížek u sítí (žádné)
Co skusit zadat prikaz v terminali na restart Network manageru:

Kód: Vybrat vše

sudo service network-manager restart
.
.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Změna wifi po probuzení.

#5 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: pavel56jh
Asi bych přešel na starší LM 17.3, pak ještě vhodný jádro a je po problému. Přeci jen, noťas není nejnovější, takže bych volil OS, aby pasoval na příslušný HW. Je to o ovladačích a jádře.

Uživatelský avatar
pavel56jh
Příspěvky: 110
Registrován: 01 lis 2016, 21:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna wifi po probuzení.

#6 Příspěvek od pavel56jh »

Kód: Vybrat vše

sudo service network-manager restart
To je ono, restart NM to probudi do stavu jak ma byt, staci vybrat. Placnu na to spoustec, at nemusim nic klofat.
S tim prechodem na LM17.3 to vidim jako dobrou myslenku, predpokladal jsem, ze naopak novejsi verze by mela byt lepsi. Pravda je ta, ze tu mam jeste starsi vykopavku s 17.3, take mate ktera zadne mouchy nemela, hlavne Nvidii kartu, takze jak rikaji vesnicane u televize "pjekně ukazovala" :D Popravde se mi ale nechce znova vse nastavovat a vychytavat mouchy vseho druhu.
HP EliteBook 8570p i5,16GB RAM, 256 SSD, Mint Cinnamon 18.3

Zamčeno