smazáný, ztracený adresáře Dokumenty

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Odpovědět
Zpráva
Autor
Mates732

smazáný, ztracený adresáře Dokumenty

#1 Příspěvek od Mates732 » 23 úno 2017, 20:37

Dobrý den, rozhodl jsem se ntb nepřeinstalovávat.
Můj problém spočívá v tom, že jsem v adresáři Hudba, měl adresář Dokumenty, v kterém jsem měl hodně souborů a adresářů. Smazal jsem ho nechtěne (přes shell) příkazem rm - R *
Ale když jsem se podíval do koše, tak tam nebyl. Ještě jsem si předtím hrál s příkazem mv a cp, takže jestli jsem něco nepokazil tam. Takže podle mě je bud úplně ztracen nebo se někam adresář Dokumenty zatoulal. Zkoušel jsem ho najít pomcí locate Dokumenty a hodilo mi to, že je v /home/user/Dokumenty
ale tam není
zkoušel jsem příkaz find /home - name Dokumenty
ale ten nic nenašel.
V té složce Dokumenty jsem měl obr. který jsem měl nastaven jako pozadí spodního panelu(lišty) a po této události už tam není nastavené.
pak jsem zkoušel vyhledat soubory, které byly v adrseáři Dokumenty, ale nic jsem nenašel.
A ješte se stala jedna věc, pak jsem zapnul firefox a historie a uložené stránky byly pryč.
Předem děkuji za rady
Naposledy upravil(a) Mates732 dne 23 úno 2017, 22:27, celkem upraveno 2 x.
ntb - 2xAMD e1, 6GB ram DDR3 1600 MHz, radeon graphics, linux mint 17.3 mate 64bit- hp 255 g4
mobil- cores 4x1,5GHz, 2GB ram, graphics Adreno, android 5.1.1
Arduino nano
sudo apt-get upgrade
cd home

redhawk
Guru Mintu

Re: kompletní reinstal!! prosím o radu

#2 Příspěvek od redhawk » 23 úno 2017, 20:43

Mates732 píše:Dobrý den, smazal jsem spoustu duležitých souborů v pc na linuxu, takže systém je ještě jakžtak stabilní,ale rozhodl jsem se přeinstalovat pc. Jenom potebuji poradit, jak to udělat.
Momentálně tam mám linux mint 17.3 Rosa, takže tam dám to samé.zdání
Prosil bych o podrobný postup jak znovu nainstalovat linux mint 17.3.
krok po kroku
Brouzdání na netu ještě funguje.
Předem díky
podlaWiki
Pravděpodobně kecám.

Odpovědět