Mint 14 padá KDE

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
Hoskin55
Příspěvky: 7
Registrován: 20 kvě 2013, 22:27

Mint 14 padá KDE

#1 Příspěvek od Hoskin55 »

Zdravím, nainstaloval jsem si Nadiu s KDE a všechno jede v cajku, ale dycky za 4-5 hodin provozu mě spadne celý kde a vidím jenom okna přes sebe a musím se odhlásit a resetnou komp. A pak zase po 4 hodinách, neví někdo co s tím?

Edit: tak jsem nainstaloval LXDE a dělá to taky :( prostě jdu spat všechno v pohodě, vstanu a nemám panel, ale dá se ještě normálně pracovat s okny.

admin

Re: Mint 14 padá KDE

#2 Příspěvek od admin »

Tak jsme se dozvěděli, že máš LM 14 Nadia s pracovním prostředím KDE resp. LXDE, ostatní si máme asi vyvěštit z křišťálové koule. Opakuji to neustále, vždy v podobných případech je třeba uvádět i HW konfiguraci, neboť chyba může být právě tam. Takže tě prosím, řekni nám, zda se jedná o NTB, PC a co skrývá ve svých útrobách.....

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Mint 14 padá KDE

#3 Příspěvek od ulo »

Chápu, že se s linuxem zřejmě ještě seznamuješ, ale je dobré si uvědomit, že linux prakticky vše zapisuje do logů, takže pak je lehčí najít, kde je problém (samozřejmě, že ne vždy se podaří všechny problémy vyřešit čtením logů).
Dej sem tedy výpis z terminálu (konzole) z tohoto příkazu, abychom věděli, jaký HW máš a jaké používáš ovladače grafické karty:

Kód: Vybrat vše

inxi -Fx
Dále bych se podíval na logy: /var/log/dmesg a nyní je potřeba si zapnout zobrazení skrytých souborů a složek (v Krusaderu přes Ctrl + . nebo v Dolphinu přes volbu "Zobrazovat skryté soubory") a podívat se na log ~/.xsession-errors

Popř. v KDE lze použít grafické prohlížení logů: z menu vybrat Systém >> KSystemLog (zde je výhoda, že lze vše filtrovat podle datumu, jména, procesu apod.).

Můj skromný tip je, že toto může způsobovat grafický ovladač, když ti to blbne i v jiném graf. prostředí, ale zatím jen tipuju.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Hoskin55
Příspěvky: 7
Registrován: 20 kvě 2013, 22:27

Re: Mint 14 padá KDE

#4 Příspěvek od Hoskin55 »

No psal jsem to trochu v náladě z toho jak mě to celý padlo, takže je to starší desktop s AMD Athlon X2, 2.7GHz, 4GB RAM, grafika je RS780, ovladač používám ten co systém sám nainstaluje, takže by to měl být open source. Koukám že spadne dycky plasma. Myslíte že je možný že to dělají Deluge na torrenty? Odpoledne když jsem udělal další reinstal a neinstaloval jsem jen Chromium tak to drželo.
Podle tohodle se mě ji povedlo nahodit zas, ale pořád to dělat nechci.
Přílohy
Takle to vypadá když to spadne, Popis spadne KDE je nejspíš špatný no.
Takle to vypadá když to spadne, Popis spadne KDE je nejspíš špatný no.

admin

Re: Mint 14 padá KDE

#5 Příspěvek od admin »

Slabá grafika na KDE + ovladač a problém je na světě. Jinak ulo ti psal, jak se dostat k logu, bylo by dobrý dát sem výpis. Dle mě by to chtělo jiné, lehčí prostředí - MATE, Xfce.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Mint 14 padá KDE

#6 Příspěvek od ulo »

Dodej ještě výpis příkazu:

Kód: Vybrat vše

inxi -Fx
a podívej se na ty logy. Jinak je to pořád jen hádání z křišťálové koule...

Podle tvého popisu HW by tvůj desktop měl KDE zvládnout pokud nebude zapnuto příliš graf. efektů plasmy - čili popátrat, jestli to kromě nějakého widgetu (jak už jsi naznačil a správně začal hledat, i když hodně kuriozní cestou reinstalem), nedělá i nějaký zapnutý efekt.
Např. mně se stalo na mém slabším notebooku, že mi stále jeden efekt vytěžoval CPU tak, že se místy na tom ani nedalo dělat - po vypnutí tohoto efektu jede krásně a svižně, i když má mnohem horší HW parametry, než tvůj desktop.
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Hoskin55
Příspěvky: 7
Registrován: 20 kvě 2013, 22:27

Re: Mint 14 padá KDE

#7 Příspěvek od Hoskin55 »

ten příkaz mě nejede, Jinak bych to sem už hodil.
Prostředí jede v pohodě, plynule, jo efekty jsem hnedka ze startu povypínal co mě přišlo zbytečný a bylo jich dost, Mám nastavený conky, takže zatížení tak nějak průběžně vidím, a mám ho v mnohem lepších číslech než s Cinnamonem :D A předtím na Mintu mě to udělalo aji lxde doinstalované ze správce sw. A to není nijak extra náročný prostředí. No poslední reinstal byl takovej že jsem to přehodil na Kubuntu. Widget na ploše nemám žádný.

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: Mint 14 padá KDE

#8 Příspěvek od ulo »

Příkaz inxi - je divné, že ti to nejede, páč od instalace v Mintu 14 Nadia i v Mintu 13 Maya ho mám (pozor, nemusí být v Kubuntu - to nevím, nemůžu vyzkoušet). Nevadí, lze použít i

Kód: Vybrat vše

lshw
popř. jen

Kód: Vybrat vše

lspci
V tom ostatním se malinko ztrácím, protože jestli jsem to dobře pochopil, tak poslední reinstal, od kterého ti to běží, nebyl reinstal Mintu 14, ale Kubuntu?
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

Hoskin55
Příspěvky: 7
Registrován: 20 kvě 2013, 22:27

Re: Mint 14 padá Plasma -desktop

#9 Příspěvek od Hoskin55 »

ano poslední reinstal jsem neudělal znova na Mint s KDE ale na Kubuntu. No nainstaloval jsem aktualizace byl toho celý pakl snad od všeho něco. Včetně Plasma-desktop a už mě zatím jede 18 hodin v kuse bez pádu.

admin

Re: Mint 14 padá KDE

#10 Příspěvek od admin »

V tom případě se to už netýká Linux Mintu a vlákno uzamykám. Pro jiná distra se obracej na jejich fóra, popř bez záruky odpovědi do našich Obecných příspěvků. Ovšem tak nějak nechápu, proč si chtěl od nás pomoc, když si stejně jedeš po své linii a nenecháš problém dořešit......

Zamčeno