Linux Mint 18.2 Sonya prostředí Mate a chybová hláška při spuštění KeePassX 2.0.2 Vyřešeno

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
Binarys
Příspěvky: 23
Registrován: 17 říj 2015, 13:43
Bydliště: v okolí České Lípy

Linux Mint 18.2 Sonya prostředí Mate a chybová hláška při spuštění KeePassX 2.0.2

#1 Příspěvek od Binarys »

Zdravím přátelé,
mám Kernel: 4.10.0-38-generic x86_64 (64 bit) Desktop: MATE 1.18.0 Distro: Linux Mint 18.2 Sonya a při spuštění programu KeePassX 2.0.2 na mne vyskočí chybová hláška:

Kód: Vybrat vše

~ $ "sni-qt/4517" WARN  10:58:00.098 void StatusNotifierItemFactory::connectToSnw() Invalid interface to SNW_SERVICE 
a protože spouštím program KeePassX ze skriptu, tak ten skript se ukončí až poté, co tu chybovou hlášku vezmu na vědomí Entrem.
obsah skriptu:

Kód: Vybrat vše

clear
echo
echo %NějakéHeslo%
echo
keepassx --keyfile /home/user/KeePassX/userDatabaze.kdx & sleep 5 &!
Poradíte mi prosím někdo co s tím?
Ještě pro úplnost Obrázek
Obrázek

Binarys
Příspěvky: 23
Registrován: 17 říj 2015, 13:43
Bydliště: v okolí České Lípy

Re: Linux Mint 18.2 Sonya prostředí Mate a chybová hláška při spuštění KeePassX 2.0.2

#2 Příspěvek od Binarys »

@lombardo1981

Děkuji za odpověď,
Tebou navrhované jsem provedl, ale výsledek žádný, nic se nezměnilo :-(

Nikoho dalšího asi nic nenapadá :-(

Binarys
Příspěvky: 23
Registrován: 17 říj 2015, 13:43
Bydliště: v okolí České Lípy

Re: Linux Mint 18.2 Sonya prostředí Mate a chybová hláška při spuštění KeePassX 2.0.2

#3 Příspěvek od Binarys »

@redhawk
Tvoje doporučení update na KeePassX na 2.0.3 bohužel splnit nemohu, neb neumím dosud instalovat programy, které nemají příponu *.deb :-(
a jen pro Tvoji informaci opakuji, že mne zajímá jak nastavit spouštění nejen KeePassX, ale i jiné programy (a hlavně ve skriptu a to tak že zahodím jakýkoliv nenulový návratový výsledek, kterýžto je prapůvodní příčinou mého dotazu).

Formuluji otázku jinak:

Kód: Vybrat vše

Jak ošetřit ve skriptu právě nenulový návratový kód, aby se skript nezasekl kvůli nenulovému návratu z volání programu ?

Binarys
Příspěvky: 23
Registrován: 17 říj 2015, 13:43
Bydliště: v okolí České Lípy

Re: Linux Mint 18.2 Sonya prostředí Mate a chybová hláška při spuštění KeePassX 2.0.2

#4 Příspěvek od Binarys »

Děkuji Ti za Tvůj připodotek milý CyberCodeDroid-e, ale na kterou část mé otázky mi odpovídáš?
Pečlivě jsem prošel všechny odkazy, leč odpověď na mou otázku jsem nenašel nebo jsem asi někde něco přehlédl? Prosím o upřesnění.
Pouze konstatuji, nikomu tímto nic nevyčítám - KeePassX v základním repozitáři LinuxMintu 18.2 je bohužel jen ve verzi 2.0.2 a zřejmě správci nemají čas na přidání jeho novější verze :-/

Binarys
Příspěvky: 23
Registrován: 17 říj 2015, 13:43
Bydliště: v okolí České Lípy

Re: Linux Mint 18.2 Sonya prostředí Mate a chybová hláška při spuštění KeePassX 2.0.2

#5 Příspěvek od Binarys »

Přátelé
děkuji všem za snahu, problém se "vyřešil sám od sebe" :-)
Pouze jsem nově instaloval LM a upgradoval jej na LM 18.3 !

P.S. Po dopsání tohoto příspěvku mne napadla otázka: kruciš a jak příspěvek prohlásím za uzavřený ???
V administrátorském příspěvku Jak se ptát na fóru Linux Mint CZ&SK administrátora mstanke se píše
pokud vám rady pomohly a problém je vyřešen, tak prosím téma označte jako vyřešené kliknutím na zelenou fajfku u jakéhokoliv příspěvku
jenže já u svého příspěvku zelenou fajku nevidím :-(

Zamčeno