výběr prostředí

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
la vela
Příspěvky: 2
Registrován: 26 led 2018, 22:44

výběr prostředí

#1 Příspěvek od la vela »

Dobrý den,
mám tablet pc chuwi Hi10 prametry:
CPU: Intel Cherry Trail Z8300 64bit Quad Core 1.44GHz (up to 1.84GHz)
GPU: Intel graphics (up to 500MHz)
RAM + ROM: 4GB + 64GB
ráda bych přešla na linux, ale nejsem si jistá, které prostředí vybrat, ntb mám jen na kancelářskou práci nebo procházení internetu.
Děkuji za rady :)

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: výběr prostředí

#2 Příspěvek od juhele2014 »

:arrow: la vela
mám jen na kancelářskou práci nebo procházení internetu Výborně, není nic jednoduššího než si zkusit pár stránek, např. https://www.ventusky.com/?p=50.1;14.4;4&l=wind nebo https://www.windyty.com/?49.845,15.804,4 Jede to ? ;) Pokud jo, tak klidně něco náročnýho, třeba Cinnamon, pokud se to sotva hejbe, tak MINT, nebo xfce.

ps : tablet a ntb není to samé ... :?:

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: výběr prostředí

#3 Příspěvek od Ventero1 »

Chlapi sakra, nemuzete radit na takovou plecku s Atomem KDE nebo Cinnamon. Je to netbook a kdovi jestli to nema byt Chromebook. Takze nedoporucuji.
Jedine, ze by tam slo neco, co v jinych prostredi ne, coz by ale nemelo byt, nebot zaklad je stejny.

Zvol xfce a zkus rovnou 18.3. Muzes zkusit 17.3, ale dost mozna nepujde zvukovka s wifi. Jestli to tam zarizeni ani neuvidi, tak muzes zkusit Xubuntu 16.04, ale nejspis to bude totez. V takovem pripade je posledni zachrana GalliumOS, ktery je treba vybrat primo dle CPU. Tam obcas jde i dotykac.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: výběr prostředí

#4 Příspěvek od vxmery »

ráda bych přešla na linux
ja by som to na takom exotovi radšej neskúšal. skôr dualboot na PC/notebúku ;)
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

la vela
Příspěvky: 2
Registrován: 26 led 2018, 22:44

Re: výběr prostředí

#5 Příspěvek od la vela »

Děkuji za odkaz na diskuzi, diskuzi jsem nalezla už dříve, ale chtěla jsem se zeptat i tady.
Stránky mi načetly bez problému. Je to klasický 2v1 (s Windows 10) používám k tomu originální dokovací klavesnici. Zkusím tedy vaše navrhy a jako poslední možnost Gallium OS. Android bude brzy smazán, ještě nebyl čas ho odstranit.
Děkuji za odpovědi

Zamčeno