Náhledy v Dolphinu (VYŘEŠENO)

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
Petr Valach
Příspěvky: 2
Registrován: 29 črc 2018, 11:48

Náhledy v Dolphinu (VYŘEŠENO)

#1 Příspěvek od Petr Valach »

Po instalaci LM 19 s KDE se nezobrazují v Dolphinu vůbec žádné náhledy. Z předchozích zkušeností vím, že tohle je bolavá pata Dolphinu, musí se doinstalovat příslušné balíčky, které zobrazení náhledů umožní. Nyní však ani to nezabere a v nastavení Dolphinu se zobrazuje toto:
Obrázek

Může prosím někdo poradit?
Naposledy upravil(a) Petr Valach dne 30 črc 2018, 17:40, celkem upraveno 1 x.

takyradejianonymne
Příspěvky: 154
Registrován: 30 črc 2018, 13:39

Re: Náhledy v Dolphinu

#2 Příspěvek od takyradejianonymne »

Pokud vím tak LM od verze 19 s KDE už přece nenainstaluješ! Tudíž případnou možnou chybu hledej v tom, co jsi opomenul napsat, tj. jak jsi a odkud to KDE tam do(!)instaloval.
Protože pokud (obecně a bývá to tak) instaluješ distribuci spolu s desktopem (tady by to mělo být KDE) tak správce distribuce ten desktop obvykle zasazeně doladí a všelijak i opentlí. Pro tebe jako pro uživatele.
Což tady a ve tvém případě se zjevně nekonalo, jelikož a pročež žádné příslušné balíčky (pro náhledy) a dle výpisu v obrázku který uvádíš ty nemáš stále(!) nainstalované!
Třeba jsi instaloval balíčky pro Dolphin 4 a máš Dolphin 5, já nevím co jsi ty prováděl.

Které balíčky se mají pro Dolphin doinstalovávat (mně obvykle chyběly a trápil jsem se s náhledy pro soubory z LibreOffice nebo pro PDF) lze vygooglit a odzkoušet, opakuji že třeba rozlišovat v repozitáři (nabídce) co je pro Dolphin 4 a co už pro Dolphin 5 (Plasma).

Já s tím mám dost žel vynucených zkušeností, protože jsem ten Dolphin (umí náhledy i na adresáře) instaloval i do jiných desktopů jako je Xfce nebo LXQt atp. a v některých distribucích jsem musel doinstalovávat proto i základ samotného KDE.
*** Po už zkušenostech a i když se to nebude asi moc někomu tady líbit, tak bych se držel pořekadla že kde tě nechtějí tak tam přece nelez! Máš možnost jít do velice podobného Kubuntu nebo zkus další distribuce postavené na .rpm nebo třeba obhlídni Manjaro: jednoduše jdi tam kde si toho KDE váží, kdežto Mint si ho vážit už přestal.
Píšu to důvodně a dle mých osobních zkušeností posledních asi 3 let, kdy teoreticky jednoduché přidání (do Mintu) repozitářů z a la Ubuntu bylo v praxi provázeno dříve či později komplikacemi v závislostech, tj. když Ubuntu v některých obdobích ten Mint jakoby předbíhalo a to také bylo vážným důvodem, že a pokud jsem chtěl mít poslední aplikace z KDE jako je DigiKam nebo ShowFoto (i v jiných desktopech než je KDE) tak jsem od Mintu odešel. Ale nezanevřel: klidně ten Mint a s třeba Xfce kamarádovi na jeho počítač já nainstaluji :-)

Petr Valach
Příspěvky: 2
Registrován: 29 črc 2018, 11:48

Re: Náhledy v Dolphinu

#3 Příspěvek od Petr Valach »

Děkuju!!!
Neměl jsem doinstalované nějaké balíčky z kubuntu-desktopu. To bylo celé.
Stačilo tedy jen

Kód: Vybrat vše

sudo apt install kubuntu-desktop kde-plasma-desktop kscreen
a

Kód: Vybrat vše

sudo apt-get install ffmpegthumbs
(to druhé jsem už dávno udělal),
a je vyřešeno :D

Zamčeno