Špatně se chovající okna.

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DeniGo
Příspěvky: 22
Registrován: 20 zář 2017, 04:44

Špatně se chovající okna.

#1 Příspěvek od DeniGo »

Poraďte kde je problém. Mint 19.2 64bit. Mám otevřené okno programu a prohlížeč. Prohlížeč chci minimalizovat do lišty tlačítkem - v pravém horním rohu. Jenže mi to nejde. Když zmáčknu - tak je efekt stejný jako bych zmáčkla x. Prostě se mi zavře prohlížeč nebo okno programu. Jak z toho ven, aby se mi to jen minimalizovalo?

Uživatelský avatar
DeniGo
Příspěvky: 22
Registrován: 20 zář 2017, 04:44

Re: Špatně se chovající okna.

#2 Příspěvek od DeniGo »

Jen dodávám. Mám Mint s MATE a teď jsem si všimla, že mi zmizela vlastně ta druhá lišta co tam byla po instalaci.

Uživatelský avatar
DeniGo
Příspěvky: 22
Registrován: 20 zář 2017, 04:44

Re: Špatně se chovající okna.

#3 Příspěvek od DeniGo »

Odpovědi ani rady se mi nedostalo. Tak jsem laborovala a zkoušela co se dalo. Bootovala novej mint a zkoušela tam a hledala všude možně. Nakonec jsem na to přišla a vše je v pořádku a funguje tak jak má. Musím sama sobě poděkovat, že nejsem tak blbá jak si někteří myslí. Takže děkuji Denisko, jsi dobrá. :lol: :lol: :lol:

vxmery
Příspěvky: 563
Registrován: 24 úno 2014, 13:39
Bydliště: Čeklís

Re: Špatně se chovající okna.

#4 Příspěvek od vxmery »

Odpovědi ani rady se mi nedostalo
Vyzeralo to na problém medzi počítačom a stoličkou, tak sme verili, že to dáš :D
Linux Mint 21.3 Cinnamon 64b
Dobrá nálada naserie toľko ľudí, že je dobré si ju zachovať

Uživatelský avatar
DeniGo
Příspěvky: 22
Registrován: 20 zář 2017, 04:44

Re: Špatně se chovající okna.

#5 Příspěvek od DeniGo »

vxmery píše: 09 srp 2019, 20:21 Vyzeralo to na problém medzi počítačom a stoličkou, tak sme verili, že to dáš :D
Díky vxmery ;) Opravdu to byl problém mezi notebookem a židlí. Dala jsem to. :lol:

Uživatelský avatar
DeniGo
Příspěvky: 22
Registrován: 20 zář 2017, 04:44

Re: Špatně se chovající okna.

#6 Příspěvek od DeniGo »

redhawk píše: 09 srp 2019, 20:35 sikovna :D
Ja som netusil co mas za problem.
Problem byl v tom, že jsem po instalaci napráskala ihned na lištu zástupce. Prohlížeč, poštu, gimp, notes no proste vše co potřebuji nejvíce. Ty první tři nebo čtyři ikony z leva jsou v liště uzamčeny. Když shodím prohlížeč do lišty, tak je v liště hned vedle těch uzamčených ikon. Mnou přidany ikony se umístily hned vedle těch uzamčených ikon. Tím pádem nebylo místo pro programy shozeny do lišty a já neviděla nic. Neviděla jsem, že to tam je. Přišla jsem na to až v momentě, kdy jsem si nabootovala Mint z dvd. Moje ikony nešly přetáhnout do pozice těch po instalaci protože byly v liště uzamčeny. Odemčela jsem všechny, v ten moment šly všechny moje ikony přesunout tam, tím pádem bylo místo pro software shozený do lišty a začalo mi vše fungovat. Už víš kde byl problém. Nejsem ITčka tak ti to nedovedu lépe popsat. ;)

Uživatelský avatar
Ventero1
Příspěvky: 2763
Registrován: 31 říj 2016, 14:17
Bydliště: Sokolov, Olomouc

Re: Špatně se chovající okna.

#7 Příspěvek od Ventero1 »

Každopádně slušný deduktivní výkon :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

kamowski

Re: Špatně se chovající okna.

#8 Příspěvek od kamowski »

DeniGo píše: 09 srp 2019, 21:20 Problem byl v tom, že jsem po instalaci napráskala ihned na lištu zástupce. Prohlížeč, poštu, gimp, notes no proste vše co potřebuji nejvíce.
podľa toho, kde si začala toto vlákno, nemáš cinnamon ale mate alebo xfce
ak ti nevyhovuje mať tie spúšťače v Menu v "Obľúbených" alebo ich spúšťať cez klávesové skratky, odporúčam na tieto ikony novú lištu
v mate môže byť hore aj dole jedna a v xfce aj na bokoch
okrem toho môžeš použiť niektorý z "dock" -ov
hlavnú lištu si nechaj na iné veci alebo si pridaj riadok

Zamčeno