xfce

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
kamowski

xfce

#1 Příspěvek od kamowski »

add: http://forum.linux-mint-czech.cz/viewto ... p=382#p382
"Po včerejším vydání LM 14 KDE RC tým vývojářů s potěšením oznamuje i vydání Linux Mint 14 Xfce RC"

Každý krok vpred poteší :)

Som dlhoročný priaznivec opery a už som kde kade kritizoval preteky v počte vydaní.
Každú chvíľu vychádza verzia s nový číslom ale mnoho chýb ostáva nevyriešených :(
Chcem veriť tomu, že v minte to bude iné a nové verzie nebudú len o vyššom čísle ale hlavne o kvalite a reagovaní na ohlasy užívateľov.
Nechcem hovoriť za všetkých ale linux som si vybral pre funkčnosť, nie pre vzhľad (je pre mňa až ..radý)

p.s:
to MDM ma zabíja :( , fakt som zvedavý (otestujem na inom pc) ako to poriešili. Ak som správne pochopil en. text, snáď to bude použiteľné
Nový thunar som už vyskúšal, ako priaznivca dvojpanelových správcov ma neoslovil, aj keď je to krok vpred.
a Xfburn je fantastická aplikácia, snáď lepšia ako Brasero

ulo
Příspěvky: 481
Registrován: 31 říj 2012, 16:08

Re: xfce

#2 Příspěvek od ulo »

kamowski píše: ... a Xfburn je fantastická aplikácia, snáď lepšia ako Brasero
Čoveče já ti nevím, jestli je Brasero skvělé. Brasero mě v dobách, kdy jsem ho používal jen zlobilo (ale je to cca 2-3 roky zpět, ted nevím), takže věřím, že Xfburn je lepší. Nicméně můj koník je K3B, se kterým jsem nikdy neměl problémy - před 10 lety jsem takhle byl unesený z Win aplikace Nero :-)

Mně se taky líbí, že je velký výběr graf.prostředí a každý si vybere to svoje (anebo jich bude používat více najednou - taky jsem měl jednu dobu na zkoušku na NB jak Xfce tak KDE).
LinuxMint 17.3 KDE (64b) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 8 GB, ATI Radeon HD4350
LinuxMint 17.3 KDE (32b) - DELL Latitude D530

honigp
Příspěvky: 6
Registrován: 10 dub 2013, 16:37

Re: xfce

#3 Příspěvek od honigp »

Zdravím.Po instalaci LM 15 Xfce se špatně zobrazují ikony ve správci souborů Thunar.Dělá to jen ve světlém tématu v tmavém ne.
Zkoušel jsem nastavení ikon a nepomáhá je to nějaký bug?Změna ikon taky nepomohla.Zkoušel jsem i jiné správce souborů.
Přílohy
nastavení.png
bila.png

admin

Re: xfce

#4 Příspěvek od admin »

Které jiné správce souborů? A dělá to v nich též? Jaký je to motiv ikon? Když jsem ještě jel na LM 15 Xfce, nic podobného mi to nedělalo, takže to na bug nevypadá...

honigp
Příspěvky: 6
Registrován: 10 dub 2013, 16:37

Re: xfce

#5 Příspěvek od honigp »

Zkoušel jsem Pcmanfm i různé sady ikon a motivů dělá u všech světlých u tmavých ne.
Tento obr.je z Thunaru.
Přílohy
cerna.png

honigp
Příspěvky: 6
Registrován: 10 dub 2013, 16:37

Re: xfce

#6 Příspěvek od honigp »

Zdravím,problém částečně vyřešen nainstaloval jsem přes Správce softwaru ovladače na gr.kartu "nvidia-current" tím se tento problém vyřešil,ale nastal další nejde nastavit rozlišení monitoru vyšší jak 1280x1024 monitor zvládá 1680x1050.Nejde ani nastavit frekvenci monitoru žeby špatnej ovladač.

admin

Re: xfce

#7 Příspěvek od admin »

Buď ti vyšší rozlišení nepodporuje gr. karta nebo náš špatný ovladač.

honigp
Příspěvky: 6
Registrován: 10 dub 2013, 16:37

Re: xfce

#8 Příspěvek od honigp »

Opět se hlásím problém vyřešen byla špatná gr.karta,díky za snahu.

Zamčeno