Řazení položek v panelu podle názvu

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
caine
Příspěvky: 106
Registrován: 27 srp 2014, 18:37

Řazení položek v panelu podle názvu

#1 Příspěvek od caine »

Zdravím vespolek. Na Linuxu mě baví i to "vymazlování" ke svému obrazu, ale možná tahle otázka už je hnidopišství ;-)
Při práci používám v podstatě stále tytéž adresáře, otevřené v jednotlivých oknech. Abych okna nemusel vždy po spuštění systému znovu otevírat jedno po druhém, zaškrtl jsem:
Aplikace spuštěné při přihlášení → Volby: Při odhlašování si automaticky pamatovat běžící aplikace.
Po spuštění systému sice nenaběhnou posledně otevřené programy (např. txt.editor), ale okna s adresáři ano. Ovšem dole v panelu je jejich sled zpřeházen. A teď ta otázka:
Lze nějakým nastavením dosáhnout toho, aby se okna v panelu řadila podle jiného klíče, než podle (tuším že) času posledního použití? Např. aby se řadila vždy stejně podle abecedy?
(P.S. Když jsem zkoušel prostředí XFCE na MX linux, myslím, že tam taková možnost nastavení někde byla. XFCE jsem ale zatím opustil, neboť mi v Thunaru citelně scházelo zobrazení velikosti souborů a počtu položek u každého adresáře... jako je to možné u oken otevřených v Caja)
Díky.

Lenovo TP E220s, Linux Mint 19.2 Tina 64-bit
Kernel: 4.15.0-65-generic x86_64 Desktop: MATE 1.22.0
Naposledy upravil(a) caine dne 17 říj 2019, 19:22, celkem upraveno 2 x.

caine
Příspěvky: 106
Registrován: 27 srp 2014, 18:37

Re: Řazení položek v panelu podle názvu

#2 Příspěvek od caine »

Děkuju a raději si to hned napíšu do poznámek, kdybych se k XFCE vracel. Ale je nějaká taková možnost i v Mate a správci Caja?

caine
Příspěvky: 106
Registrován: 27 srp 2014, 18:37

Re: Řazení položek v panelu podle názvu

#3 Příspěvek od caine »

Omlouvám se, asi jsem to špatně vysvětlil. Jde mi o řazení podle názvu u "tlačítek" otevřených oken v PANELU plochy a ne u složek a souborů v jednotlivých oknech Správce souborů. Myslel jsem si, že panel plochy má co do činění s Caja, ale teď znovu při prohlížení nápovědy vidím, že jde o: "Panel Mate" (1.22.0). A na něj ať klikám, jak klikám, ať hledám v Menu, ve Správě souborů... tu volbu: Rozmístit položky → PODLE NÁZVU... tu nacházím právě jen v předvolbách Správce souborů pro otevřená okna, nikoli pro panel :-(

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Řazení položek v panelu podle názvu

#4 Příspěvek od juhele2014 »

Tak to bohužel ... Panel mám dole a vypadá to, že když něco pošlu do panelu (levou čárkou), tak se to řadí dle abecedy. Mám LM 19.2 xfce. Smím-li se ptát, jaký to má význam, to pořadí ?

v Thunaru citelně scházelo zobrazení velikosti souborů a počtu položek u každého adresáře... Tak nevim, já to tam mám, viz např. :
Obrázek (zvýrazněno žlutou barvou)

caine
Příspěvky: 106
Registrován: 27 srp 2014, 18:37

Re: Řazení položek v panelu podle názvu

#5 Příspěvek od caine »

Stáhl jsem si live iso obraz LM 19.2 xfce a raději si to všechno ověřil ;) A je to tak! V panelu lze opravdu naklikat různé varianty, jak se budou jednotlivá otevřená okna (poslaná do panelu levou čárkou) řadit! Mj. tedy i podle abecedy! To jsem v LM 19.2 Mate nikde nenašel.
A taky ta velikost souborů (v otevřených oknech při zobrazení v seznamu) se v prostředí Xfce opravdu ukazuje... hmm, hmm, to je dobré... děkuji. Tak teď už jen poraďte, jak lze docílit toho, aby se i u adresářů zobrazoval počet položek v nich (a ne jen jakási nic neříkají velikost složky v bajtech) a jdu do toho!
P.S. Řazení podle abecedy dole v panelu je možná moje obsese. Pracuji totiž s větším množstvím otevřených oken, zvyknu si na jejich pořadí, ale když pak počítač znovu zapínám, zlobí mě, že se jejich pořadí úplně zpřehází a musím ho ručně přerovnávat :D Já vím, malichernost.

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Řazení položek v panelu podle názvu

#6 Příspěvek od juhele2014 »

Hmm, nic extra chytrýho mě nenapadá. Snad jen zkusit jiné souborové manažery v linuxu https://www.google.com/search?q=linux+s ... 8&oe=utf-8 , jestli teda to má pro tebe nějaký význam ... :idea:

Zamčeno