Workspace problém Vyřešeno

Diskuze o ostatních prac. prostředích (MATE, Xfce, ...)
Zamčeno
Zpráva
Autor
hal_sk
Příspěvky: 114
Registrován: 25 kvě 2020, 17:50

Workspace problém

#1 Příspěvek od hal_sk »

Ahoj,
Včera som asi omylom zavadil o nejaké klávesy a od vtedy sa mi môj browser Firefox otvára do workspace číslo 2. Ak chcem pracovať s prehliadačom, musím sa teda prepnúť do iného workspace. To sa deje aj po reštarte PC. Kliknem na ikonku Firefox a nič. Musím sa prepnúť pomocou kláves "ctrl+alt+<šípky>". Keď dám do hlavného menu vyhľadať "workspace", tak nič neukáže. A keď sa snažím klikať myšou po workspace menu (na obrázku) vyvolanom klávesami "ctrl+alt+<šípky>", tak sa tiež nič neukáže. Ako by sa to dalo navrátiť do pôvodného stavu, prípadne ako vypnúť funkcionalitu workspace úplne?
Linux Mint Mate 20 (anglicky)
Obrázek

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Workspace problém

#2 Příspěvek od Livan »

hal_sk píše: 22 úno 2022, 08:41 Ahoj,
Včera som asi omylom zavadil o nejaké klávesy a od vtedy sa mi môj browser Firefox otvára do workspace číslo 2. Ak chcem pracovať s prehliadačom, musím sa teda prepnúť do iného workspace. To sa deje aj po reštarte PC. Kliknem na ikonku Firefox a nič. Musím sa prepnúť pomocou kláves "ctrl+alt+<šípky>". Keď dám do hlavného menu vyhľadať "workspace", tak nič neukáže. A keď sa snažím klikať myšou po workspace menu (na obrázku) vyvolanom klávesami "ctrl+alt+<šípky>", tak sa tiež nič neukáže. Ako by sa to dalo navrátiť do pôvodného stavu, prípadne ako vypnúť funkcionalitu workspace úplne?
Linux Mint Mate 20 (anglicky)
Obrázek
A keď ukončíš Firefox v druhom workspace, prepneš sa do prvého workspace a znova spustíš Firefox v tom prvom workspace, tak sa stane po reštarte čo? Či si náhodou nepamätá, kde bol naposledy spustený.

hal_sk
Příspěvky: 114
Registrován: 25 kvě 2020, 17:50

Re: Workspace problém

#3 Příspěvek od hal_sk »

V takomto prípade sa Firefox po reštarte spustí do druhého workspace, pričom ja som v prvom workspace.

Livan
Příspěvky: 317
Registrován: 16 kvě 2014, 21:15

Re: Workspace problém

#4 Příspěvek od Livan »

Aha, tak tuto sa to v minulosti riešilo https://askubuntu.com/questions/1233423 ... -1st-works . Malo by to súvisieť s nastavením "restore previous session".

hal_sk
Příspěvky: 114
Registrován: 25 kvě 2020, 17:50

Re: Workspace problém

#5 Příspěvek od hal_sk »

Livan píše: 22 úno 2022, 13:25 Aha, tak tuto sa to v minulosti riešilo https://askubuntu.com/questions/1233423 ... -1st-works . Malo by to súvisieť s nastavením "restore previous session".
Bolo to tým. Trebalo:
  1. Vo Firefoxy de-aktivovať "Open previous windows and tabs"
  2. Zavrieť Firefox
  3. Prepnúť sa do workspace 1
  4. Otvoriť Firefox
  5. Aktivovať "Open previous windows and tabs"
"Přitom taková blbost"

Ďakujem pekne.

kamowski

Re: Workspace problém

#6 Příspěvek od kamowski »

ako prvé, by som myšou chytil okno ff a pretiahol naspäť na plochu, ktorú chcem
alebo klik pravým dole do lišty na záložku ff, .... niečo si vyber z ponuky
urobil si to?

hal_sk
Příspěvky: 114
Registrován: 25 kvě 2020, 17:50

Re: Workspace problém

#7 Příspěvek od hal_sk »

kamowski píše: 22 úno 2022, 15:41 alebo klik pravým dole do lišty na záložku ff, .... niečo si vyber z ponuky
urobil si to?
Klikol som pravým na záložku FF v lište a ozaj je tam ponuka ohľadom workspace - takže to je tiež cesta. Ale ako som písal, už je to vyriešené inou metódou.

hal_sk
Příspěvky: 114
Registrován: 25 kvě 2020, 17:50

Re: Workspace problém

#8 Příspěvek od hal_sk »

redhawk píše: 22 úno 2022, 19:29 dolezite ze je to vyriesene. ja by som to vyriesil odinstalovanim FF a nainstalovanim niecoho normalneho
Mal som Brave - sklamal mňa bugmi. Predtým som mal Chome - v rámci od-googlovania som ho zrušil. Nejaký iný tip? ;)

juhele2014
Příspěvky: 2940
Registrován: 19 kvě 2014, 17:47

Re: Workspace problém

#9 Příspěvek od juhele2014 »

Waterfox
Je to takovej zakuklenej firefox, takže by ti vyhovoval.
https://www.waterfox.net/download/

Zamčeno